Akcia čoskoro končí

Prečo používať kondicionér na vlasy?

Zdieľať:

Šampón vždy bol, je a bude jedným z produktov, ktoré sú na prvých priečkach predaja v obchodoch. Aj keď si uvedomíš, že je to v podstate len mydlo. Samozrejme, že mať doma šampón, ktorý krásne vonia je skvelý pocit, ale pri starostlivosti o vlasy nie je šampón na prvom mieste. Je to kondicionér. Práve kondicionér je produkt, ktorý naozaj veľmi veľa žien vynecháva. Dôvody môže mať každá iné. Možno si myslia, že majú príliž krátke vlasy. Alebo sú príliž jemné, mastné a podobne. Milé dámy – zle. Každá jedna z nás by mala vedieť, prečo používať kondicionér.

Je pravda, že kondiconér pomáha pri rozmotávaní vláskov a je tiež pravda, že zle vybratý kondicionér môže zbytočne zaťažiť vlasy, ale jeho vynechávanie znamená, že svoje vlasy ochudobňuješ o všetky ostatné benefity. ktoré sú prospešné. Ak máš farbené vlasy, a nepoužívaš kondicionér, pravdepodobne čelíš naozaj rýchlemu blednutiu farby. Dôvod? Šampón je určený na to, aby tvoje vlasy zbavil nadbytočných olejov, prachu, špiny a ďalších, nie práve prospešných vecí, ktoré sa prirodzene na vlasoch hromadia. Počas tohto procesu sa vonkajšia vrstva tvojho vlasu trošku naruší. Kondicionér je práve ten záchranca, ktorý tú vrstvu “opraví” a vyrovná hladinu pH vo vlase a farba vydrží podstatne dlhšie.

prečo používať kondicionér

Predstav si tvoje vlasy ako šindle na streche. Ak sú správne položené, všetky majú jeden smer. Presne takto by to malo vyzerať aj pri vlasoch. Ak majú jeden smer, pravdepodobnosť, že sa budú zamotávať je veľmi nízka. Poškodená vonkajšia vlasová vrstva je ako tornádo, ktoré sa práve prehnalo a spôsobilo, že takmer všetky šindle nie sú na svojom mieste, sú poškodené, niektoré dokonca zlomené. Ak vedľa seba položíš niekoľko sto takto poškodených vlasov, všetky vlasy sa začnú o seba zachytávať a zamotajú sa. Používanie kondicionéru zaručí, že všetky vlasy budú v rovnakom smere a ak sa náhodou zamotajú, ich rozmotávanie bude omnoho omnoho jednoduchšie.

prečo používať kondicionér

Je množstvo kondicionérov, ktoré obsahujú pomáhajú chrániť proti UV žiareniu, obsahujú rôzne živiny, ktoré pomáhajú vyživovať vlasy a vlasovú pokožku. Používanie kondicionéru je podstatné pri upravovaní vlasov, pomáha riešiť problémy s krepovatením alebo pri zväčšení objemu.

prečo používať kondicionér

Aj napriek týmto faktom je veľa žien, ktoré kondicionér vynechávajú, pretože po jeho použití vlasy ostávajú “ťažké” a mastnejšie. Väčšinou je problém práve ten, že si nevybrali ten správny kondicionér pre ich typ vlasov. Po použití je nevyhnuté dôkladne, ale naozaj dôkladne produkt z vlasov vypláchnuť, aby tvoje vlasy dostali potrebú starostlivosť. Dobrých 30 – 60 pri sekúnd vyplachovaní kondicionéru je minimum na to, aby sa vonakjšia vrstva zacelila. Voda by mala byť teplá ale aj studená.

Ak máš pocit, že tvoj kondicionér je “ťažký” skús ho vymeniť za hydratačný. Taktiež používaj čistiace produkty, ktoré zabraňujú kondicionéru (a iným produktom), aby sa na tvojich vlasoch usádzali. Máš svoj obľúbený kondicionér? Podeľ sa so mnou v komentári pod článkom! 

Zdieľať: