Akcia čoskoro končí

Petra Polnišová: Diva s úsmevom

Zdieľať:

Úžasná komička, herečka, bábkoherečka ale predovšetkým žena. Krásna, úspešná, pozitívne naladená. Jednoducho diva. Diva s úsmevom.

Petra a jej profesia:petra_polnisova

Aký bol váš prvý kontakt s divadlom?
Keď som mala 5 rokov, začala som chodiť do súboru Prak vo Vajnoroch a tam som to doslova zbožňovala. Čo sa týka úloh, hrala som výsostne chlapcov, keďže som vyzerala ako chlapec :)

Ak by ste neboli herečka, čím by ste chcela byť?
Ja som chcela študovať sociológiu a kulturológiu, ale som šťastná, kam ma môj život zavial. Svoju prácu milujem a nechcela by som veľmi meniť. Ale je pravda, že sa príležitostne venujem scenáristke, takže keby som bola nútená ukončiť herectvo, tak píšem. To ma mimoriadne baví.

Čo pre vás znamená vaša profesia?
Môj život. Každý projekt, na ktorom pracujem ma pohltí a napľňa zároveň. Dnes je ozaj výsadou, že ísť do práce s radosťou :)

Účinkovali ste v muzikáli.Rada spievate?
Áno, spievam stále a moje deti to zdedili po mne,takže susedia majú asi radosť.

Lepšie sa vám hrá v divadle alebo vo filme?
Nedá sa to porovnať. Divadlo je čo sa týka herectva oveľa komplexnejšie, a pocit, že niečo zdieľate s publikom je na nezaplatenie.Vo filme je to o technike, veľa za Vás spraví kamera a strih, ale zase zachytia každé mini zaváhanie.V prejave človek musí byť diétnejší, ale minimalisticky presný.
Ja sa cítim dobre aj vo filme aj v divadle.

Je na vás sympatické, že ste nebola silou mocou na obrazovke, ale uprednostnila ste deti. To sa len tak nevidí. Bol pre vás návrat ťažký?
Viete, ja som to ani nebrala ako návrat. Jednoducho raz za mesiac natočím štyri časti Kukátka, od roboty sa teda v televízii veľmi nepretrhnem :) Moje deti sú ešte malé, tak sa stále snažím, aby sme boli spolu intenzívne, lebo to je to najkrajšie, čo som v živote vyprodukovala. A zase na obraze som bola desať rokov stále, takže keď sa tam nezjavujem stále, je dobre aj pre mňa, aj pre diváka :)

Momentálne účinkujete v prvom javiskovom sitcome Kukátko, nie je vám smutno za Partičkou?
Ani nie. Ja som ten typ, čo sa sústredí na prítomnosť, takže celú svoju hereckú energiu venujem Kukátku. Je to náročný projekt, Partička bola oproti tomuto, len také bláznenie :)

Večne nespokojná Gabika Kurejová túži zlepšiť svoj život v akomkoľvek smere. Po čom túži Petra Polnišová?
Čo sa týka rodiny, len aby sme boli všetci zdraví. Nič iné nechcem viac ako zdravie svojej rodiny, lebo keď človek nie je zdravý, všetko ostatné je zrazu nepodstatné.

Na čo najčastejšie míňate zarobené peniaze?
Na jedlo :) Lebo aj môj muž, aj ja, aj tie moje malé škrečky mimoriadne radi jeme. Tak si doprajeme :)

Petra a jej súkromie:

Aká bola Petra Polnišová ako dieťa?
Také chuligánisko. Bola som ostrihaná ako chlapec, vyzerala som tak a s chalanmi som sa kamošila, takže tomu zodpovedali všetky moje činy :)

Smiechom si predlžujeme život. Pri vašich humorných scénkach ste si „nadrobili“ veľa rokov. Preferujete humor aj vo vašom súkromí?
Samozrejme. Môj muž je veľmi vtipný, moja rodina takisto, takže sa dosť nasmejeme. A paradoxne mám rada, keď ma zabávajú iní, takže mám aj veľa kamarátov, ktorí sú vtipnejší ako ja a ja sa na nich zabávam :)

Málokto vie, že ste žili v Taliansku. Bolo to La dolce vita?
Ani nie, v divadle som zarábala presne do eura na moje živobytie, takže som si nemohla dovoliť ani len nanuk a na autobus na cestu domov som si musela šporiť euro po eure, ale som rada, že som tam bola a mať ešte raz toľko rokov, určite by som zase išla niekde na skusy. Je dobré, keď človek vidí reálny život v krajinách, o ktorých si myslíme, že by sme sa tam mali oveľa lepšie.

Ste maminka, ako vás vnútorne zmenilo materstvo?
Dalo mi pocit akéhosi naplnenia. No a samozrejme riešim hlavne mojich dvoch škriatkov, oveľa viac ako seba. Takže sa snažím nedávať energiu na nepodstatné veci. A som oveľa dochvíľnejšia, starostlivejšia aj sa viac bojím ako kedysi. Ten materský strach sa na mňa tak prilepil, že minule môj kamarát neprišiel na dohodnuté stretnutie a nedvíhal telefón a ja som utekala pred jeho dom presvedčiť sa, či je v poriadku.

Aké rozdiely pozorujete medzi vašimi synmi Simonom a Felixom?
Sú obaja úplne iné povahy. Simon je pokojnejší typ, také uvážlivé dieťa, čo si všetko najskôr premyslelo, až potom konalo. No a Felix je malá motorová myš, čo nám behá po byte a my za ňou. Teraz sú v období, keď je s nimi ohromná sranda :)

Akú vlastnosť si ceníte u ľudí?
Keď vedia dodržať slovo, bez toho aby sme museli spisovať kontrakt, alebo niečo podobné. Asi som príliš romantická, ale kedysi platili gentlemanské dohody a dnes už je toho nejako pomenej. Tak si naozaj viem vážiť, ak sa na niečom dohodneme a podáme si ruky, tak to platí.

Načo ste najpyšnejšia vo svojom živote?
Na svoje deti prirodzene :)

Dávate si predsavzatia do nového roku?
Nikdy. Načo. Som typ, ktorý každé predsavzatie zruší pri prvej prekážke.

Čo vás vie maximálne nahnevať?
Zbytočná agresia. Minule som dávala dieťa do auto sedačky a zablokovala som na chvíľu jedno auto. Ten pán v aute po mne vytruboval, mával rukami a nadával len kvôli tým desiatim sekundám, čo som mu zobrala.

Petra a jej ženské ja:

Akú kozmetiku máte najradšej?
RENLIVE.

Vaša najobľúbenejšia vôňa?
Luciano Sopprani – Donna.

Pod pojmom krása si predstavíte?
Všeličo. Bábätká, Fontána DI TREVI, Slovenský Raj :)

Cestujete rada? Aká je vaša vysnívaná destinácia?
Chcela by som ísť do Brazílie. Učarovalo mi Portugalsko, tá bezprostrednosť ľudí , na čo môj muž vyhlásil, že v tom prípade budem Brazíliu milovať. Tak sa tam chcem pozrieť :)

Najobľúbenejšie jedlo pre vás je?
Och ..no momentálne ..vlastne stále..slivkové gule :)

Francúzsko je vám blízke, ako vnímate francúzsku módu?
To sa nedá generalizovať, pretože Paríž je niečo úplne iné ako Francúzsko. Mám rada parížsku módu, lebo ženy sú tam elegantné, upravené, ale nepripomínajú zmaľované vajcia. Móda je strohá a ženská-proste CHIC.

Aký štýl obliekania preferujete v súkromí?
Ja mám ešte malé deti, takže o akýkoľvek chic look sa pokúsim, tak je na tom zachvíľu jogurt, alebo výživa. Takže momentálne sa obliekam pohodlne a veľmi nenáročne :)

Predstava úžasného relaxu pre vás je?
Plávanie. Milujem plávanie.

Petra Polnišová vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU. Účinkovala v divadle, filme, muzikále. Podieľala sa na scenároch aj dramaturgii. Jej postavy ako Edita Papeky, Mora Monsterová nás zabávali. Pokrik :“ Cica nežer!“ zľudovel. Účinkovala v sitcome Hoď svišťom, v populárnej Partičke. Momentálne je hviezdou javiskového sitcomu Kukátko.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré. ☺

Zdieľať: