Akcia čoskoro končí

Multifunkčná kozmetika (2.diel): Očné tiene nielen na oči

Zdieľať:

Možno si ani netušila, aké pestré využitie má tvoja kozmetika! V druhom dieli zo série článkov o “Multifunkčnej kozmetike” sa pozrieme sa očné tiene. Ak si ešte nečítala prvý diel, tak to môžeš urobiť teraz – Multifunkčná kozmetika (1.diel): Ceruzka na oči – 5 spôsobov využitia 

Očné tiene tvoria jeden zo základných pilierov v kozmetickej taštičke každej ženy. Mono, duo, trio, quattro či celé palety očných tieňov skrývajú veľa možností ako ich všestranne využiť. Prečítaj si zopár praktických rád ako vyťažiť z očných tieňov maximum.

očné tiene

1. Linka

Ktorú z nás ešte nenapadla pri pohľade na paletu výrazných očných tieňov myšlienka vlastniť linku, ceruzku v danej farbe? Hľadať však v obchodoch často končí fiaskom a tak sa vraciame domov s prázdnymi rukami a sklamané. Čo tak “vyrobiť si” linku sama? Stačí len mokrý štetec na linku a tvoja paleta očných tieňov. Takýmto aplikovaním očných tieňov vyčaríš nádhernú intenzívnu farebnú linku raz-dva. Na tento účel poslúžia aj kozmetické trblietky, pigmenty či tuhšie krémové očné tiene.

BONUS: razom sa ti v kozmetickej taštičke rozmnožilo mnoho farebných liniek, aby si bola každý deň iná.

modrá očná linka

2. Lícenka

Očné tiene ponúkajú viac možností ako len zvýraznenie očí. Pokojne ju použi aj na iné partie tváre. Čo tak napríklad líčka? V závislosti od farby očného tieňu a množstva trblietok tieň môžeš pokojne využiť aj ako lícenku. Zameraj sa na matnejšie odtiene – jemnú ružovú, sviežu broskyňovú alebo výraznejšiu malinovú.

3. Bronzer

Predĺž si letný look pomocou zvýraznenia svojich lícnych kostí. Očné tiene poslúžia ako náhrada bronzera. Prírodné hnedé odtiene vlastní prevažná väčšina z nás, pozor si však treba dávať znova na množstvo a veľkosť trblietok. Pamätaj, že matnejšie zvýraznenie tvojich lícnych kostí pôsobí prirodzenejšie.

bronzer

3. Rozjasňovač

Rozjasnenie určitých partií tváre dokonale podčiarknu tvoju krásu. Ideálnym prostriedkom na dosiahnutie sviežeho looku je použitie bieleho perleťového tieňa ako rozjasňovača pod obočie, do vnútorného kútika očí, na vrchnú časť lícnych kostí a nevynechaj ani miesto nad hornou perou.

4. Kontúrovanie a obočie

Nakoniec posledný tip ako využiť toto multifunkčné líčidlo. Matné druhy hnedých očných tieňov v prípade núdze skvelo poslúžia aj na kontúrovanie tváre, ktorým si môžeš napríklad opticky zúžiť tvár. Rovnako poslúžia ako náhrada ceruzky na obočie a výsledkom je prirodzené  líčenie.

úprava obočia

Očné tiene patria k všestranne využiteľným líčidlám vôbec. Linka, lícenka či bronzér, možností pre kreatívne líčenie je nespočetné množstvo. Akými ďalšími spôsobmi používaš očné tiene ty? Objavila si všetky ich benefity? 

Zdieľať: