Akcia čoskoro končí

Ikona AUDREY HEPBURN: Spoznaj 8 nesmrteľných pravidiel jej štýlu!

Zdieľať:

Audrey Hepburn bola nezabudnuteľnou ikonou minulého storočia, nielen na striebornom plátne, ale aj mimo neho. Vysoká, štíhla brunetka s nevinným pohľadom a šibalským úsmevom sa svojím výnimočným citom pre módu stala inšpiráciou mnohých žien na celom svete a tak nečudo, že si ju všimli aj módni návrhári, ktorí ju považovali za svoju múzu. Čo bolo jej tajomstvo? Spoznaj 8 nesmrteľných a nadčasových pravidiel jej štýlu!

1. Midisukňa

Audrey milovala v móde všetko hravé a ženské. Dôležitá bola aj praktická stránka a tak nečudo, že si zamilovala midisukňu. Nosila ju ku jednoduchým košeliam pánskeho strihu a nízkym balerínkam.

Audrey

2. Overal

So svojou postavou si Audrey mohla pokojne dovoliť overal. Nosila ho výlučne v jednej farbe, napr. čiernej, ktorá opticky formovala postavu. Na nohy si obula nízke šnurovacie topánky, pridala veľký klobúk, ktorý dodal outfitu dramatickosť.

3. Biela maxi košeľa

Audrey bola experimentátorka a nezľakla sa ani mužských prvkov v ženskom šatníku. Jedným z jej naobľúbenejších kúskov bola obyčajná biela košeľa, ktorá vyzerala akoby bola o 2 čísla väčšia, presne ako dnešný trend oversized. Nosila ju s nedbalo vyhrnutými rukávmi a čiernymi legínami.

4. Pruhované námornícke tričko

Prúžky a bielo-modrá kombinácia je rovnako ikonická ako sama Audrey. Milovala jednoduchosť a eleganciu, ktorá z námorníckeho štýlu vyžarovala. Najčastejšie tričko doplnila len jednoduchými nohavicami a sandálkami.

5. Cigaretové nohavice

V súčasnosti je veľmi moderný tzv. cropped trend, čiže skrátené tričko, top, mikina, nohavice. No vedela si, že skrátené alebo 7/8 nohavice boli miláčikom Audrey? Na štýl Parížaniek ho s nízkymi oxfordkami nosila vždy keď sa chcela cítiť pohodlne, no chic.

6. Nízky opätok

Keďže sa Audrey so svojimi 170 centimetrami rátala medzi vysoké ženy vtedajšej doby, nechcela svoju výšku ešte viac zdôrazňovať. Naopak, stavila na nízke, pohodlné a pritom štýlové topánky – balerínky a šnurovacie topánky boli jej poznávacou značkou. Nosila ich bez výnimky k elegantnému aj ležérnemu outfitu.

7. Doplnky

Na filmovom plátne Audrey prezentovala výrazné a masívne šperky – čelenky, náušnice, náhrdelníky… Mimo neho však uprednostňovala skôr jednoduchosť. Najčastejšie ju mohli vidieť s jednoduchou tenkou retiazkou, maxi okuliarmi či vzorovanou šatkou vo vlasoch.

8. Vrstvenie

Posledným, no typickým príkladom skvelého citu pre módu Audrey Hepburn, bolo vrstvenie. Vedela vždy nápadito skombinovať a navrstviť rôzne (ba až nudné) kúsky, ktoré spolu vyzerali výborne. Napr. nemala problém si pod šaty bez rukávov obliecť čierny rolák.

Audrey Hepburn je inšpiráciou pre mnohé ženy ešte aj v súčasnosti. Ja osobne milujem jej nadčasový štýl, ktorý vo mne vyvoláva akýsi mix francúzskej elegancie a chlapčenskej rebélie.

Zdieľať: