Akcia čoskoro končí

5 skvelých rád ako z malého šatníka vyťažiť maximum!

Zdieľať:

Poznáme to. Postávanie pred preplnenou skriňou. Množstvo oblečenia je stlačené v malom priestore. Šatník je neprehľadný, oblečenie pokrčené a všade vládne chaos. Ako uložiť šatstvo tak, aby si využila efektívne priestor? Prinášame ti rady ako z malého úložného priestoru v šatníku vyťažiť maximum.

 1. Nemilosrdne selektuj

Problém: skočme rovno do hlbokej vody. Čo si budeme hovoriť? Sme ženy. A každá žena má v šatníku množstvo sezónnych úlovkov, ktoré si oblečie v lepšom prípade raz za život. Sú to zbytočné zaberače priestoru.

Riešenie: buď objektívna a selektuj svoj šatník. Skús kúsky, ktoré nevyužiješ, podarovať, predať na internete a ak sa ich ťažko vzdávaš, čo tak ponechať si jeden a ostatné rozdať iným?

Šatník

2. Rozumne oddeľuj

Problém: sezónne oblečenie je rozmanité. V chladných mesiacoch sú to huňaté svetre, objemné mikiny, v teplých zase množstvo vzdušných topov, tričiek a sukní. Či už hrubé materiály alebo kvantá oblečenia, zaberajú veľký priestor.

Riešenie: počula si už o úložných boxoch? Umiestňujú sa často na málo využívané miesta, ako napr. pod posteľ. Oddeľ zimné a letné oblečenie a skladuj ho podľa ročného obdobia v boxoch. Uvidíš koľko miesta sa ti zrazu uvoľnilo v šatníku.

3. Šikovne vyberaj

Problém: drevené vešiaky sú síce praktické, no ak na nich neskladuješ ťažký kabát, sú často aj celkom zbytočné. A zaberajú príliš veľa miesta.

Riešenie: na topy, tričká či svetríky úplne postačia úzke farebné plastové vešiaky, ktoré sú aj more fun.

4. Efektívne využi

Problém: napriek snahám sa tvoje šatstvo hromadí veľkou rýchlosťou, nestačia ani úložné boxy či selektovanie? Jednoducho musíš hľadať nové spôsoby uskladňovania.

Riešenie: všimla si si niekedy nevyužitý priestor na dvierkach tvojho šatníka? Prečo ho nevyužiť pre zavesenie tvojho oblečenia, doplnkov? Stačí pár háčikov a trocha šikovnosti.

5. Kreatívne umiestni

Problém: uskladňovanie topánok a tašiek je večný problém. Zaberajú príliš veľa miesta. Preto by si ich mala držať mimo šatníka.

Riešenie: stojany na oblečenie sa stali akousi štýlovou záležitosťou. Sú praktické a zároveň plnia funkciu interiérového doplnku. Internet je plný fotiek, kde si kreatívne ženy svoje oblečenie, topánky a tašky uskladňujú práve týmto spôsobom.

Nie je zriedkavosťou, že šatník modernej ženy často praská vo švíkoch. Preto musí hľadať spôsoby ako efektívne využiť priestor. Aké triky na ušetrenie miesta v šatníku poznáš ty? Podeľ sa s nami. 

Zdieľať: