Akcia čoskoro končí

Ako na bolestivú menštruáciu: 5 babských rád, ktoré zaberú!

Zdieľať:

Každý mesiac prežívaš bolestivé kŕče a nepríjemné pocity, ktoré ti znemožňujú pohodlný život? Nie si sama. Väčšina z nás sa s bolestivou menštruáciou trápi pravidelne. Siahame po rôznych liekoch a prostriedkoch v nádeji, že nám uvoľní kŕče a zbaví nepríjemnej bolesti. No zbytočné zásobovanie organizmu liekmi proti bolesti nie je práve vhodná cesta, ktorá si v budúcnosti môže vyžiadať svoju daň. Existujú však aj prírodné recepty našich starých mám, ktoré sú prospešné nielen pre naše zdravie, ale pomôžu prežiť menštruáciu bez bolesti. Ak chceš teda vedieť ako na bolestivú menštruáciu tak čítaj ďalej.

1. Cibuľový čaj s rascou

Zvláštna, no účinná kombinácia. Do litra vody pridaj lyžicu celej rasce a mesiačiky pokrájanej cibule. Nechaj zovrieť a sceď. Tento “čaj” popíjaj ešte teplý.

Bolestivá menštruácia

2. Pohybom proti bolestiam

Mnohé ženy bojujú proti nepríjemným bolestiam cvičením. Aeróbne cvičenie zvyšuje tep a prekrvuje panvu a to predchádza kŕčom v podbrušku. Skús a uvidíš. Na druhej strane mnohým ženám pomáha aj relaxačné cvičenie akým je joga. Jedným z takýchto cvikov je ten, kde si treba kľaknúť, oprieť sa o päty, čelom sa dotknúť podlahy, ruky položiť pozdĺž tela a zavrieť oči.

3. Teplé obklady

Na kŕče veľmi dobre pôsobí akákoľvek forma tepla, ktorá ich dokáže úplne uvoľniť. Skúsiť môžeš napríklad saunu, horúcu sprchu alebo kúpeľ či teplý termofor (fľaša teplej vody) na podbruško.

4. Bylinky

Bylinky boli najväčšou zbraňou našich starých mám pri odstraňovaní bolesti. Medzi najúčinejšie „ženské bylinky“ patrí alchemilka obyčajná, myší chvost a hluchavka biela. Jednoducho sa k nim dostaneš v lekárni. Bylinky stačí zaliať horúcou vodou a teplý nápoj popíjať počas celej menštruácie.

5. Minerálne látky

Pri menštruácii majú minerály ako horčík a vápnik veľký význam. Ak trpíš bolesťami je potrebné zvýšiť príjem týchto dvoch minerálov, ktoré účinne zmierňujú nepríjemný pocit pri menštruácii, obzvlášť horčík pomáha uvolniť svalové kŕče.

Nemusíš každý mesiac trpieť, lebo ti bolestivá menštruácia znemožňuje normálne žiť, existuje mnoho rád a prostriedkov ako ich zmierniť, niekedy dokonca úplne odstrániť. Poznáš iné domáce rady, ktoré zaberajú? Podeľ sa s nimi v komentári. 

Zdieľať: