Akcia čoskoro končí

Zisti, z akých potravín sa chudne najlepšie!

Najlepšie potraviny na chudnutie

Zdieľať:

Leto sa blíži a premýšlaš nad tým, ako schudnúť pár kíl do plaviek, ale nechceš držať žiadnu extrémnu diétu? V tom prípade ti stačí mierne upraviť stravovanie. Nemusíš zo svojho jedálnička nič vylučovať, stačí do neho niečo pridať. Nie vždy totiž platí, že zo všetkého čo zješ priberieš. Vyhľadali sme pre teba z akých potravín sa chudne! Ak ich zaradíš do svojho jedálnička, tvoj metabolizmus sa zrýchli, tak aj spaľovanie tukov. Určite to stojí za vyskúšanie, takže čítaj ďalej.

1. Kuracie mäso, fazuľa a ryby

Tieto potraviny sú výživné a obsahujú veľa bielkovín, ktoré podporujú metabolizmus. Trávenie týchto potravín trvá dlhšie a tak budeš dlho nasýtená.

Marinované grilované kuracie prsia

2. Vajcia

Ak začneš deň s vajcami, naštartuješ tým chudnutie. Vedci zistili, že ľudia, ktorí jedia ráno vajcia, počas nasledujúcich 24 hodín, zjedia menej kalórii ako ľudia, ktorý jedia na raňajky napríklad pečivo.

Zdravé a domáce BIO vajcia

3. Avokádový a olivový olej

Tuk spôsobuje, že sa v črevách uvoľňuje hormón, ktorý signalizuje mozgu, že je sýty a nejedený. Tuk tiež stabilizuje hladinu cukru v krvi. Olej môžeš použiť pre varení, alebo si daj lyžicu oleja denne.

Olivy a olivový olej

4. Grepy a jablká

Ovocie sa skladá prevažne z vody a vlákniny, takže ťa nasýti a to bez kalórii. Odporúča sa piť grepovú štavu pred každým jedlom! Grep obsahuje látky, ktoré pomáhajú spaľovať tuky a urýchľulú metabolizmus. Grep alebo grepovú šťavu môžeš nahradiť aj jablkom, ktoré má podobné účinky. Nezabúdaj, že šupky z jabĺk obsahujú najviac vitamnímov, takže ich tiež jedz.

Nakrájaný pomaranč, mandarinka, grep a citrón

5. Cereálie

Cereálie potláčajú chuť ku jedlu. Vyberaj si cereálie bez cukru a k nim nízkotučné mlieko. Najlepší čas, keby konzumovať cereálie s mliekom je 90 minút po večeri, alebo ráno.

Cerálie s mandlami a orechami

Vyskúšaj zaradiť tieto potraviny do svojho jedálnička aspoň a 2 týždne a uvidíš výsledky. Okrem toho, že pomáhajú chudnúť, sú prospešné aj pre tvoje zdravie. Poznáš ešte nejaké potraviny, z ktorých sa chudne? Ak áno napíš nám do komentára nižšie a podeľ sa s nami o tvoje rady.

Zdieľať: