Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Zmes na domáce bielenie zažltnutých nechtov!

Zdieľať:

Množstvo farebných, lesklých flaštičiek. Jedna krajšia ako druhá. A tie farby! Laky. Lakuješ a lakuješ a výsledkom sú krásne farebné pazúriky. Hoci používaš podkladový lak, stane sa, že aj napriek tomu po odlakovaní na teba pozerajú nepekné zažltnuté nechty. Prečítaj si tento stručný a veľmi jednoduchý návod ako si pripraviť zmes na domáce bielenie zažltnutých nechtov použitím surovín, ktoré bez problémov nájdeš v každej jednej domácnosti.

Čo budeš potrebovať?

  • bieliacu zubnú pastu
  • citrónovú šťavu
  • olivový olej
  • misku
  • zubnú kefku

bielenie nechtov

Ako budeš postupovať?

1. Do misky vtlač od oka malé množstvo bieliacej pasty, pridaj citrónovú šťavu a dôkladne rozmiešaj, aby si dostala polotekutú konzistenciu.

2. Ak chceš pri bielení nechty a nechtovú kožtičku zároveň hydratovať, pridaj aj pár kvapiek olivového oleja. Tento krok je však nepovinný.

3. Po dôkladnom premiešaní nanes zmes na nechty a pomocou zubnej kefky každý necht riadne prešúchaj po dobu aspoň 1 – 2 minút.

4. Zvyšnú pastu nanes na nechty a nechaj pôsobiť minimálne 10 minút.

5. Následne opláchni vlažnou vodou.

6. Ak je to potrebné, nechty a nechtovú kožtičku ošetri hydratačným krémom.

Je dôležité, aby si po aplikovaní tejto bieliacej zmesi nechty istý čas nelakovala ani nijak nezaťažovala, ale nechala nech si trošku odpočinú, zregenerujú sa.

Domáce bielenie zažltnutých nechtov a jeho výhody

Najväčšou výhodou tejto domácej metódy bielenia nechtov je jej jednoduchá príprava a dostupnosť surovín. Citrón vyniká nielen bieliacimi účinkami, ale zároveň nechty vyživuje a posilňuje, zatiaľ čo zubná pasta sa najviac osvedčila pri jemnom odstraňovaní škvŕn.

Pamätaj, že trpezlivosť ruže prináša. Túto kúru zopakuj pokojne podľa potreby aj každý týždeň, aby si zabezpečila svojim nechtom bezchybný vzhľad bez nepekných fľakov a žltého nádychu. Poznáš nejaké ďalšie domáce tipy a triky ako sa tohto problému zbaviť?

Zdieľať: