Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Cukrový depilačný vosk pre prirodzené odstránenie chĺpkov

Zdieľať:

Cukrový depilačný vosk, alebo pre jednoduchšie vysvetlenie môžeme použiť cukrovanie, sa k nám dostala z Arabských krajín. Je to starý, vyskúšnaný spôsob, ako odstrániť chĺpky prirodzene. Mnoho voskov, ktoré sú dnes dostupné na trhu obsahujú veľa chemikálií, vrátane tých, ktoré dokážu narušiť hormonálny systém. To je dôvod, prečo ti dnes ukážem toto Arabské “tajomstvo”, ktoré nebude ohrozovať tvoje telo a určite nezruinuje tvoje bankové konto :) Cukrový depilačný vosk má veľmi jednoduchý recept, a urobiť si ho budeš môcť hneď po prečítaní tohto článku.

Táto metóda sa teší čoraz väčšej pozornosti práve v Európe. Je to cukrová hmota, ktorá nemusí byť roztopená predtým, ako ju budeš používať. Pri tejto metóde sa nemusíš báť aj ak máš senzitívnu pokožku, nebudeš mať žiadnu alergickú reakciu, a hlavne neobsahuje žiadne chemikálie.

Cukrový depilačný vosk

Budeš potrebovať:

  • biely cukor – 1 pohár
  • voda – 2 polievkové lyžice
  • citrónová šťava – 1.5 polievkovej lyžice
  • soľ (voliteľná) – 1 čajová lyžička

Postup:

1. Skombinuj všetky ingrediencie v panvici, a dôkladne ich premiešavaj na miernej teplote.

2. Dôkladne zmes premiešavaj, cukor sa musí rozpustiť. Pribložne po 8 minútach by mala celá zmes zmeniť konzistenciu na sirupovú. Keď sa dostaneš do tohto kroku, dávaj si pozor, aby si zmes nespálila.

3. Sleduj, ako sa zmes mení na zlatohnedú, vypni prívod tepla a nechaj vosk stuhnúť. Po stuhnutí máš hotovo! 

Potom, ako vosk dôkladne vychladne ho môžeš hneď použiť na nohy a odstráň rýchlym ťahom oproti smeru rastu chĺpkov. Tento vosk nemusíš použiť na jeden krát. Ak máš nejaké ostatky, vlož ich do plastovej krabičky a ulož do chladničky. Ak ho budeš chcieť znova použiť, 10 sekúnd v mikrovlnej rúre bude stačiť na to, aby sa dal znova použiť. Ak použiješ tento spôsob, budeš mať krásne, hladké nohy po dobu 3-6 týždňov. Všetko záleží na tvojej pokožke a chĺpkoch.

Urobíš si tento cukrový depilačný vosk? Alebo máš nejaké iné overené spôsoby, ako odstraňuješ chĺpky? Podeľ sa s nami komentárom. To samozrejme platí aj o tom, ak máš nejakú otázku! 

Zdieľať: