Akcia čoskoro končí

Na toto sa zameraj pri výbere dokonalej kozmetiky pre svoju pleť

Zdieľať:

Niektoré ženy majú bez make-upu problém opustiť dom. Ak sa aj ty cítiš hneď lepšie čo i len s korektorom, malo by ťa zaujímať, ako si zvoliť správnu kozmetiku a vybrať si produkty, ktoré tvojej pleti prospievajú a nie škodia. Predídeš tak upchatým pórom a vzniku nepríjemného akné, či podráždeniu a iným nepríjemným kožným problémom. Ak ten správny make-up pre seba ešte stále hľadáš, neváhaj si preštudovať tieto body, ktoré ti určite pomôžu. 

Dôsledne čítaj etikety a overuj si ich

Kozmetické firmy na obaloch produktov prevažne sľubujú perfektné účinky, hydratáciu, výživu pokožky a podobne. Aj tieto na pohľad úplne dôveryhodné produkty si môžeš overiť na internete a prečítať si o ich výhodách aj nevýhodách na základe skúseností iných. Internetové recenzie niekedy dokážu byť celkom nápomocné.

Skontroluj zoznam ingrediencií

Už niektoré samotné zložky kozmetiky ti napovedia, či je to tá správa voľba pre starostlivosť o pleť alebo nie. Zvyčajne ich nájdeš na obaloch jednotlivých výrobkov. Avšak, ak náhodou nemôžeš nájsť to, čo hľadáš, v tomto prípade ti rovnako odporúčam pozrieť sa na web. Je treba zamerať sa na produkty, ktoré obsahujú vitamín E a antioxidanty.

Ochranný faktor je dôležitá súčasť produktu

Pre ochranu tvojej pokožky je SPF faktor nesmierne dôležitou súčasťou jednotlivých produktov. Chráni pred škodlivým žiarením, bráni  vzniku známok predčasného starnutia a rovnako chráni aj pred vznikom rakoviny kože. Čoraz viac kozmetických firiem posilňuje vo svojich výrobkoch zastúpenie ochranného faktora. Zvoliť si práve takýto produkt znamená viacero výhod pre tvoju pokožku.

Pozor na chemické zloženie

Ak je na obale produktu viacero chemických zložiek, z ktorých si o polovici ani nepočula, je dosť možné, že to nebude tá najlepšia a najzdravšia voľba pre tvoju pleť. Nadmerné množstvo chémie môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Ak je teda zoznam zložiek super-dlhý a super-mätúci, radšej sa poobzeraj po niečom inom.

Prihliadaj  aj na typ svojej pokožky

Vo výbere kozmetiky je veľký rozdiel medzi prípravkami pre suchú a mastnú pokožku. Kozmetické firmy produkujú výrobky, ktoré majú vyhovieť konkrétnemu typu pleti. Vďaka tomu dokážeš nájsť viacero rôznych produktov, ktoré dokonalo vyhovujú tvojmu typu pokožky. Voľba práve takýchto produktov prospeje tvojej pokožke naozaj pozoruhodným spôsobom.

Za kvalitu si je občas treba priplatiť, neplatí to však vždy

Niekedy je naozaj ťažké nájsť kvalitný make-up bez toho, aby si nezruinovala svoj rozpočet. Avšak, aj cenovo dostupné značky majú často rovnaké výhody ako hriešne drahé produkty. Ak pátraš po niečom, čo nielenže splní kozmetický účel, ale zároveň rieši zdravotné problémy pokožky, priprav sa na to, že si budeš musieť priplatiť o čosi viac. Bude to však určite stáť za to.

Nedozvieš sa, kým nevyskúšaš

Jediným stopercentne účinným spôsobom však aj tak zostáva overenie v praxi. Teoreticky si na základe zloženia a recenzií si môžeš vybrať  dokonalý produkt, no to nezistíš, kým to nevyskúšaš na vlastnej koži.

Veľa šťastia! 

 

 

Zdieľať: