Akcia čoskoro končí

Sóda bikarbóna: 10 spôsobov využitia pre tvoju krásu!

Zdieľať:

Sóda bikarbóna patrí medzi najbežnejšie suroviny z kuchyne. Mnohé z nás ju však vôbec nevyužívajú, pritom je to lacná, dostupná a veľmi užitočná pomocníčka pri našom skrášľovaní. Ak si zvedavá na čo všetko ju použiť, zbystri pozornosť.

1. Telový peeling

Sódu bikarbónu spolu s mletými ovsenými vločkami a trochou vody zmiešame a výsledkom je účinný telový peeling.

2. Relaxačný kúpeľ

Pomocou sódy si vyrobíš kúpeľ tak, že do vane s teplou vodou nasypeš šálku sódy bikarbóny. Nádherne zvláčňuje pokožku a zanecháva  ju hebkú.

Sóda bikarbóna

3. Prírodný šampón

Šampón zo sódy bikarbóny a vody je to pravé pre jemné čistenie vlasov, o ktorom si sa mohla dočítať tu. Sódu môžeš obdobne použiť aj spolu so svojím obľúbeným šampónom, výsledkom budú lesklé a zdravé vlasy. Plus sóda bojuje aj proti lupinám.

4. Domáci suchý šampón

Suchý šampón zo sódy bikarbóny a detského púdru aplikuj ku korienkom, nechaj krátko pôsobiť a vyčes kefou na vlasy. Ocenia hlavne blondínky.

5. Zmes na bielenie nechtov

So zhrubnutými pätami sóda zatočí raz dva. 2 lyžice sódy rozpusť v lavóre teplej vody, vymáčaj v ňom nohy a potom jemne vydrhni pemzou. Nezabudni na hydratačný krém. Roztok zo sódy poslúži aj ako príprava na manikúru, kedy sa zjemní pokožka okolo nechtov a nechty budú krásne vyživené. Ďalším využitím je zmes na domáce bielenie zažltnutých nechtov. 

Zmes na bielenie nechtov

6. Antiperspirant

Že sa dá sóda bikarbóna použiť aj ako antiperspirant? No jasné! Stačí malým množstvom pretrieť potrebné miesta a hotovo.

7. Pleťové tonikum

Sóda spolu s vodou výborne funguje aj ako pleťové tonikum proti čiernym bodkám, o ktorom si sa už mohla dočítať tu.

8. Maska na akné

Ak ťa trápi akné, sóda sa ti naozaj zíde. Masku, ktorú dostaneš zmiešaním trocha vody a sódy bikarbóny tak, aby si dostala hustejšiu zmes, ti poslúži veľmi dobre. Aplikuj na postihnuté miesto, vyrážku účinne vysuší.

9. Maska pre mladistvý vzhľad

Podobne poslúži aj maska pre mladistvú pokožku. Zmiešaj 1 lyžicu medu s 1 lyžičkou sódy, jemne vmasíruj do pokožky, nechaj pôsobiť cca 10 minút a zmy vlažnou vodou.

10. Bielenie zubov

Domáce bielenie zubov sa väčšinou spája práve s úžasnými účinkami sódy. Stačí nasypať trošku sódy priamo na zubnú kefku a takto vyčistiť zuby. Neodporúča sa však túto “kúru” aplikovať častejšie ako raz za mesiac pre dobro zubnej skloviny.

Sóda je univerzálny prostriedok, ktorým môžeš prispieť k tvojej kráse a zdraviu. Má mnoho využití, poznáš nejaké iné?

Zdieľať: