Akcia čoskoro končí

Ako sa prirodzene zbaviť začervenania pokožky? Tu sú overené triky

Zdieľať:

Sčervenanie pleti

Citlivá pokožka je náchylná na nežiadúce začervenanie. Nie je to nič nezvyčajné, ale aj tak je dobré, aby si vedela, ako sa tomu jednoducho môžeš vyhnúť. Na vzniku červenkastých miest sa podieľa mnoho faktorov, napríklad spálená pokožka od slnka, alergie alebo je len pokožka náchylnejšia na zmenu počasia. Ak sa ale chceš tohto problému zbaviť, je nutné, aby si prijala určité opatrenia, ktoré ti v tom pomôžu. Preto som dnes pre teba pripravila článok o tom, ako sa prirodzene zbaviť začervenania pokožky. 

1. Uhorkové masky

Aj napriek tomu, že neexistuje vedecké podloženie toho, že uhorka má priaznivé účinky na pleť, všetky sme ju vyskúšali minimálne raz. Prvé záznamy o použití uhorky sa objavujú od roku 1649, keď botanik Nicholas Culpeper popísal účinky uhorky na začervenalú pleť. Aj dodnes sa nájdu ľudia, ktorý na účinky uhorky nedajú dopustiť. Najjednoduchší spôsob, ako si doma urobiť pleťovú masku z uhorky je tak, že ju jemne nastrúhaš a rozmixuješ a priamo  aplikuješ na tvár.

2. Správna diéta

To, že jedlom sa dá dosiahnuť zmena určite vieš. Čo ale možno nevieš je to, že aj jedlo môže spôsobiť nežiadané začervenanie pokožky. Toto jedlo telo “ohrieva” a to spôsobuje červenakstú pokožku. Ak máš rada štipľavé, mala by si ho obmedziť a tiež sa vyhnúť alkoholu.

Naopak by si nemala šetriť potravinami, ktoré dokážu tvoje telo ochladiť a patria medzi ne napríkad jablká, broskyne, kokos, uhorka, melón a aj špenát.

3. Pleťové masky z ovsených vločiek

Azda najpoplárnejšia a najúčinnejšia metóda na zbavenie sa svrbenia pokožky a začervenanie a celková úľava, sú pleťové masky z ovsených vločiek.

V roku 2007  sa aj v samostatnom článku opisovali účinky, aké ovsené vločky majú. Pokožku hydratujú, vyživujú, ukľudňujú a majú úžasné výsledky pri začervenaní. Je vysoko nepravdepodobné, že by to pokožke viac ublížilo.

Jednoduchý spôsob,  ako si doma urobiť pleťovú masku z ovsených vločiek je ten, že do hrsti zoberieš ovsené vločky, zmiešaš s vodou až kým sakonzistencia nezmení. Nechaj pôsobiť 10 minút a jednoducho opláchni. Táto maska sa môže použiť až 4 krát do týždňa.

4. Manuka med

Manuka med je špeciálny druh medu, ktorý sa produkuje najmä na Novom Zélande. Je bohatý na antioxidanty, má antibakteriálne účiny a lieči akné. Taktiež je vhodný pre tých, čo majú problémy s vážnejšími kožnými problémami a samozrejme bojuje proti začervenaniu.

5. Čaj

Aj niečo také jednoduché ako čaj dokáže uľaviť podráždenej pokožke. Najpoužívanejšie čaje na tento účel sú mätový čaj, kamilkový a zelený čaj. 

Látky, ktoré čaj obsahuje majú regeneračné účinky a existuje nekonečné množstvo štúdií, ktoré to iba potvrdzujú. Čaj je avšak dobrý aj ak sa použije ako obklad, špeciálne pre tých, čo trpia ružienkou.

Sama poznám, aké frustrujúce môže byť začervenanie pokožky, ale dobrá správa je tá, že sa to zvyčajne dá veľmi jednoducho vyriešiť. Ak sa nevieš rozhodnúť, čo vykúšať ako prvé, každý týždeň si vyber jeden spôsob a vyskúšaj. Takto jednducho zistíš, čo pre tvoju pokožu funguje. 

Zdieľať:

Možno sa ti budú páčiť aj tieto články