Akcia čoskoro končí

9 neobyčajných riešení obyčajných kozmetických problémov

Riešenie kozmetických problémov

Zdieľať:

Všetky máme určité kozmetické problémy, ktoré nám vadia, ale akosi ich nevieme riešiť. Určite si už počula pár čudných trikov, vďaka ktorým vyriešiš nejaké tie kozmetické problémy. Avšak sú také divné, že pri ich vykonávaní sa cítiš ako blázon, takže ich radšej na verejnosti nerobíš. Dala som dokopy 9 kozmetických problémov a 9 čudných, ale efektívnych riešení.

1. Riasenka aj na viečku

RIEŠENIE: Drž plastovú lyžičku nad viečkom pri tom, keď používaš riasenku. Prebytok farby zíde na lyžičku, nie na viečko.

Žena s čelenkou a kozmetickým tampónom na tvári

2. Opuchnuté oči

RIEŠENIE: Surový, olúpaný zemiak rozrež na dve časti. Polož ich na zavreté oči po dobu 10 minút. Zemiak ochladí oči a zníži aj opuch.

3. Celulitída

RIEŠENIE: Pokojne vypi kávičku (zalievanú). Usadeninu kávy potom použi ako telový peeling. Jemne vmasíruj do rizikových partií krúživými pohybmi. Kofeín stimuluje kožné bunky, takže dochádza k prekrveniu. Navyše ťa zbaví odumretých kožných buniek a tvoja pokožka bude ako znovuzrodená.

4. Suché vlasy

RIEŠENIE: Majonézový kondicionér! Na vlasy nanes majonézu z chladničky a nechaj pôsobiť 20 minút. Pre lepší účinok použi fén, ktorý aktivuje silu majonézy ešte viac.

5. Vytváranie bubliniek pri lakovaní nechtov a suchý lak na nechty

RIEŠENIE: Stáva sa to, lebo je lak v príliš veľkej teplote. Odkladaj si laky na nechty do chladničky. Uvidíš ten rozdiel pri lakovaní.

6. Začervenanie tváre dlho po cvičení

RIEŠENIE: S týmto problémom bojujú anihistaminiká – začervenanie sa vraj výrazne zníži.

7. Otlaky na nohách

RIEŠENIE: Ak vieš, si náchylná na otlaky v nových topánkach urob jednoduchý trik. Na miesta kde majú otlaky tendenciu byť  nanes vazelínu. Zníži sa tým trenie, nohy ťa nebudú bolieť a šanca že vznikne otlak je mizivá.

8. Odstránenie trblietavého laku z nechtov

RIEŠENIE: Od teraz to už nebude nočná mora. Namoč vatový tampón do odlakovača, daj na necht, zabaľ do alobalu. Nechaj pôsobiť 5 minút a uvidíš zázrak. Lak pôjde dole ako po masle.

9. Nemáš čas čakať, kým uschne lak

RIEŠENIE: Nechty nalakuj, ponor prsty do studenej vody a počkaj 3 minúty. Potom prsty z vody vytiahni a lak je suchý.

Máš aj ty nejaký špeciálny trik pre krásu, ktorý funguje? Podeľ sa oň v komentári :) 

Zdieľať: