Akcia čoskoro končí

Prírodné zosvetlenie vlasov je možné – tu je 9 spôsobov

Zdieľať:

Každá z nás mala niekedy obdobie, kedy túžila po svetlejších vlasoch. Ak aj ty preferuješ svetlé vlasy, ale zdá sa ti, že tvoje vlasy veľmi trpia tým, že ich pravidelne farbíš, mám pre teba 9 spôsobov na prírodné zosvetlenie vlasov. V týchto receptoch budeš používať iba prírodné zložky, takže tvoje vlasy sa určite nebudú viac zaťažovať. Domáce zosvetľovanie je tiež oveľa lacnejšie ako chodievať pravidelne do salónu, a tieto metódy môžeš použiť aj viac krát po sebe. Si zvedavá, ako na to? Čítaj ďalej!

1. Med a ocot

  • 2 poháre destilovaného octu
  • 1/2 pohára surového medu
  • 1 polievková lyžica extra panenského olivového oleja
  • 1 polievková lyžica škorice

Jedinú vec, ktorú treba urobiť je všetko dokopy zmiešať a následne naniesť do vlhkých vlasov. Môžeš použiť aj hrebeň, aby si zaručila rovnomerné distribuovanie produktu alebo zmes môžeš naniesť iba tam, kde potrebuješ. Potom ako si zmes naniesla, zabaľ svoje vlásky do uteráku alebo môžeš použiť aj čiapku na plávanie. Najlepšie výsledky dosiahneš, ak necháš zmes pôsobiť cez noc a ráno si vlasy umyješ. Dôvod, prečo táto metóda funguje, je práve v mede. Ten obsahuje malé množstvo peroxidu, ktorý slúži ako zosvetľovač. Škorica a olivový olej pomáhajú peroxidu účinky znásobiť.

Zosvetlené vlasy

2. Čaj

  • 1 čajové vrecúško
  • voda

Urob si čaj, nechaj vrecúško sedieť vo vode po dobu 10 minút a máš hotový ďalší recept. Najlepší čaj na tento účel je kamilkový, pretože ponúka množstvo látok, ktoré zároveň budú vlasy aj vyživovať, ale môžeš použiť aj čierny čaj. Potom, ako čaj vychladol, prepláchni si vlasy čajom a nechaj pôsobiť 15 minút. Pre najlepšie účinky opakuj 2-3 krát predtým, ako si vlasy umyješ.

3.  Rebarbora

  • 1/4 pohára nakrájanej rebarbory
  • 2 poháre vody

Rebarbora je skvelý zosvetlovač. Pri tejto metóde treba nakrájanú rebarboru priviesť do varu a nechať vychladnúť. Oddeľ od seba vodu a rebarboru a vodu použi na prepláchnutie. Nechaj na vláskoch pôsobiť 10 minút a prepláchni studenou vodou.

4. Sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna je veľmi všestranný produkt. Pri zosvetľovaní proces trvá ale trošku dlhšie. Ak budeš do vlasov nanášať sódu bikarbónu približne raz do týždňa, zosvetlíš svoje vlásky, ale aj zbavíš vlasov chemikálií z produktov, ktoré sa ich používaním nahromadili.

5. Škorica

  • škoricový prášok
  • kondicionér

Pridaj štipku škoricového prášku do kondicionéru ktorý používaš a rovnomerne nanes na vlasy. Schovaj svoje vlasy do uteráku a nechaj pôsobiť cez noc. Keď sa ráno zobudíš, prvú vec, ktorú musíš urobiť je umyť si vlasy šampónom. Táto zmes je úplne bezpečná, takže ju môžeš použiť aj viac krát do týždňa.

6. Vitamín C

Vitamín C je pre tvoje vlasy skvelý. Nie len pre zosvetlenie ale rovnako ich pomáha udržiavať zdravé. Zober 8-9 tabliet vitamínu C, rozdrv ich a zmiešaj so šampónom, s ktorým si umývaš vlasy. Po šampónovaní nanes kondicionér a hotovo.

Blond vlasy

7. Ocot

Aj jednoduché preplachovanie s vodou a octom ti pomôže prírodne zosvetliť vlasy. Výsledky nebudeš vidieť hneď, ale toto je najlepší spôsob, ako si vlasy zosvetliť postupne. Pomer, v akom by si mala tieto dve látky používať by mal byť 1:6 (ocot:voda). Nechaj na vlasoch pôsobiť minimálne 15 minút a dôkladne vypláchni. Jablčný ocot funguje najlepšie a aj lepšie vonia :)

8. Soľ

Zmiešaj soľ s vodou a ďalší recept je na svete. Ak si niekedy bola pri mori, vieš, že toto funguje. Zmiešaj ich v pomere 1:5 (soľ:voda) a prepláchni si vlásky. Rovnako ako pri octe, nechaj pôsobiť minimálne 15 minút a opláchni.

9. Citrón

Citrón je priekopník v zosvetľovaní. Zmiešaj 1 pohár vody s 2 polievkovými lyžicami citrónovej šťavy a aplikuj na vlasy. Počkaj kým tvoje vlasy vyschnú a hneď by si mala vidieť rozdiel.

Preferuješ svetlé odtiene, alebo si verná tmavším farbám? Vieš o nejakom inom recepte, ktorý používaš? Podeľ sa s nami komentárom pod článkom! 

Zdieľať: