Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Pleťový toner pre tvoj typ pleti

Zdieľať:

V dôsledku zastaralých informácii, toner patrí do tej kategórie kozmetiky, ktorú väčšina žien zo svojej rutiny vynecháva. Vzhľadom k nepochopeniu, veľa kozmetických magazínov, dermatológov a dokonca aj predajcov kozmetiky varujú pred použitím tonera. Sklamanie prichádza práve vtedy, keď si uvedomíš, že správne formulovaný toner má naozaj úžasné výhody pre tvoju pokožku. Akonáhle pochopíš, ako toner pracuje a vieš, aké zložky obsahuje, zistíš, že tvoj toner už nevymeníš.

Toner je určený na to, aby sa používal po samotnom čistení pleti. Niekedy bol odporúčaný spôsob, ako obnoviť neutrálne pH pokožky po používaní čistiacich kozmetických prostriedkov, ktoré ho neprirodzene menili. Avšak s dnešnými, jemnými, vodou rozpustnými kozmetickými prostriedkami sa pH pokožky nemení a potreba tonerov sa pomaly vytratila. Čo sa ale nikdy nezmení je to, že po čistení tvoja pokožka potrebuje zástup zložiek, ktoré ju pomôžu opraviť a obnoviť. Pokožka nikdy nemá dosť dôležitých indrediencií napríklad antioxidanty a látky, ktoré pomáhajú pri obnovovaní pokožky ako je glycerín a mastné kyseliny. Správny toner je práve to, čo bude tvoju pokožku zásobovať týmito látkami, ktoré pomôžu tvojej pokožke vyzerať mladšie, jemnejšie, hneď po použití toneru a taktiež aj počas celého dňa.

pleťový toner

Toner taktiež pomáha pri odstraňovaní posledných zvyškov make upu alebo ak trpíš veľmi mastnou pokožkou, určite ti pomôže pri čistení a odstraňovaní všetkého, čo nepotrebuješ. Pri používaní toneru nemusíš používať len vatový tampónik, kľudne si ho môžeš skladovať vo forme spreju, ktorý jednoducho nastriekaš na tvár a krk.

Dúfam, že som ťa presvedčila o tom, že toner je naozaj prospešný. Teraz ti ukážem, ako si urobíš toner pre každý typ pleti doma a určite nebudeš mať problém s tým, že si v obchode kúpila nesprávny. Samozrejme že aj tu platí – všetky ingrediencie sú bezpečné pre používanie na pokožku.

1. Toner pre mastnú alebo akné trpiacu pokožku

  • 3/4 poháru zeleného čaju
  • 1/4 poháru jablčného octu

Po vymáčaní čajového vrecúška zeleného čaju vo vriacej vode, počkaj, kým sa čaj ochladí na izbovú teplotu. Čajové vrecúško odhoď a pridaj jablčný ocot. Poriadne premiešaj a hotovo! Produkt môžeš nanášať normálne s vatovým tampónikom, alebo ho používaj ako sprej po tvári a krku. Pri skladovaní tohto toneru, je potrebné ho mať stále v chladničke po dobu nie viac ako 10 dní.

Zelený čaj pôsobí protizápalovo a pomôže pri problémoch s akné, zatiaľ čo jablčný ocot prinesie hodnotu pH pokožky na normálnu úroveň.

2. Toner pre citlivú pokožku

  • 1/2 poháru usušených ružových púčikov
  • vriaca, prevarená voda

Vriacou vodou zalej ružové púčiky a nechaj ich v nej po dobu 1-2 hodín. Po uplynutí času, oddeľ od seba púčiky a ružovú vodu pomocou sitka a hotovo! Pri tomto toneri odporúčam používať ho vo forme spreja dva krát za deň po čistení.

Ružová voda nie len vyrovná hladinu pH, ale má ukľudňujúce a hydratačné účinky pre podráždenú, citlivú pokožku. Ak si urobíš tento toner, taktiež patrí do chladničky. Spotrebovať ho musíš do 1 týždňa. Ak dávaš prednosť ružovej vode kúpenej v obchode, riaď sa podľa pokynov na etikete ohľadom skladovania.

3. Toner pre suchú pokožku

  • ružová voda 
  • esenciálny olej geránium

Po urobení ružovej vody (rovnaký postup ako pri toneri pre citlivú pokožku), iba pridaj niekoľko kvapiek esenciálneho oleja geránium pre extra hydratáciu a hotovo! Pred každým použitím nezabudni poriadne premiešať. Určite ho nezabudni vložiť do chladničky a nezabudni ho spotrebovať do 1 týždňa.

Brilantne formulovaný toner môže byť cenným prírastkom do tvojej bežnej starostlivosti o pokožku, či už sa tvoje obavy týkajú nadbytočného oleja na tvojej pleti, alebo máš problém so suchou pokožkou. Prečo si teda neurobiť svoj dokonalý toner sama? Chcela by si vyskúšať aj nejaké iné recepty? Nechaj mi komentár pod článkom! 

Zdieľať: