Akcia čoskoro končí

Igor Novosad: Čarodej s nožnicami

Zdieľať:

Igor Novosad: Majster šikovných rúk, kadernícky mág, milovník golfu, zvierat a steakov. Charizmatický, otvorený. Muž s veľkým M. Milé dámy, dozviete sa prečo po pohári vína netreba brať do rúk nožnice a mnohé iné. Ocitnite sa v jeho rukách. 

Igor Novosad Fotka

Čo ťa viedlo k tvojej profesii? Viem, že je to taká najčastejšia otázka , ale je opodstatnená. Moja mama mala víziu, že budem kaderníkom a viedla ma k tomu. Budem ju citovať, povedala: „Je to remeslo so zlatým dnom“. Bol som výnimka v tom, že som sa výborne učil a učenie ma bavilo, ale prax som flákal. Z chlapca, ktorý celý život hrával futbal na ulici a behával po vonku sa stal kaderník takého mena.

Pamätáš sa na svoje prvé strihanie?
Ostrihal som môjho brata keď som mal asi 12 rokov. Neostrihal som ho preto, že chcem byť kaderníkom. Ostrihal som ho len tak a dopadlo to asi katastrofálne, keďže vtedy som dostal takú facku od tatka že až :). 

Vyhľadávaš nejaké aktuálne trendy v účesoch?
Za túto otázku ďakujem, ja som tým priam posadnutý. Prezradím know-how kaderníkom, ktorí zaspávajú dobu. Ja som v kuse namočený v časopisoch, na internete, čerpám veľa z youtube, z Oscarov, akciách typu MTV Music Awards, hocijaké ceny hudobné a podobne, tam je toho najviac, zaujímam sa o všetko.

Odtiaľ čerpáš inšpiráciu hej?
Áno a práve tam sa stále potvrdzujú moje slová, že v prirodzenosti je krása. Pretože tam tie najväčšie top celebrity, ktoré sú aj reálne celebrity, nosia úplne jemné účesy, jemné vlny, tam muž nejde priamo ku kaderníkovi aby ho čerstvo vystrihal, tam to je normálne jemné, žiadne natupírované účesy, bábovky na hlave.

Stáva sa ti, že keď prídu noví klienti, tak sa nechávajú inšpirovať alebo už majú istú predstavu ako chcú mať upravené vlasy?
Stávajú sa obidve situácie, kedysi chodili tzv. „obrázkový“, ktorí mali obrázok z časopisu, teraz prichádzajú s obrázkami v mobiloch, ale tí už ubúdajú. Už som si tak urobil profil, už chcú aby som im ja poradil, funguje to úspešne, skôr si nechávajú poradiť a dajú na môj názor, takže im radím.

Koho známeho by si chcel ostrihať zo zahraničia?
Ja každý rok poviem niekoho iného :). Je ich stále veľa. Strašne veľa hercov, spevákov, napr. aj Justina Biebera, a zo žien Victoriu Beckham, ktorá je top módna ikona, je to Number.1. udáva trendy a každý kto sa na ňu pozrie vie, čo sa bude nosiť v ďalšej sezóne.

Čo je najťažšie na tvojej profesii?
Najťažšie je vždy dokonale  na 110% uspokojiť každého zákazníka. Ten, čo sem príde chce niečo naviac, navyše,  a to aj dostane. Ja mu to samozrejme ponúkam, ale to je najťažšie, aby to bolo vždy tip-top, lebo ani ja nie som stroj, a neviem vždy absolútne odfiltrovať, že som mal predtým zlý deň. Keď vstúpim do salónu, tak žijem len pre salón, tým ponúkam tých 110% ale zároveň je to aj to najťažšie.

Aké produkty používaš vo svojom salóne?
Iba L´ORÉAL a KÉRASTASE.

Rozbiehaš momentálne nejaké nové projekty?
Rozbieham vo vlastnej produkcii šou, ktorá bude mať názov V rukách Igora Novosada. Budem sa to snažiť aj „moderovať“, uviesť ženu, ktorá sa bude chcieť dať premeniť, to je môj najnovší projekt. Relácia sa bude vyvíjať, budem písať scenár, ja budem zháňať kameramana, produkciu, bude to robené naživo, budem to celé zastrešovať.

Aké chyby robíme v starostlivosti o vlasy?
Je to kopec chýb, jedna z najväčších je, že si neviete nájsť správneho kaderníka. Keď si doma odfarbujete vlasy, skúšate domáce pokusy a recepty. Strihanie pri fľaši vínka s kamarátkou. Síce po tej fľaši je to najlepšia ofina na svete ale na druhý deň je to hrôza. Keď sa samé doma farbíte. Každý robí chyby.

Pri úprave účesu  preferuješ hrebeň alebo kefu?
Ja robím absolútne so všetkými pomôckami, avšak najviac milujem výkonný fén.

Ako reaguješ, keď klient požaduje účes, o ktorom vieš, že mu nepristane?
Snažím sa vysvetliť klientovi, čo je pre neho dobré, napr. dlhé vlasy sú krásne ale keď je niekto drobný v dlhých vlasoch zanikne. Snažím sa klientovi vysvetliť, čo pôjde aj k jeho postave, čo sa hodí priamo konkrétnemu nositeľovi, či ísť do krátkych alebo dlhých vlasov.

Prezraď nám o sebe niečo, čo o tebe ešte nikto nevie, ak môžeš :)
Mám priateľku a chcel by som si s ňou založiť rodinu. Som veľký milovník zvierat ale to už o mne vedia všetci. Mám doma 6 zvierat.

Si teda jediný kaderník, ktorý nie je gay? :)
Ani môj brat nie je, samozrejme ešte je ďalších pár kaderníkov. O mne sa inak dlho ťahala informácia, že som gay, a ani netušili ako to v skutočnosti je. :)

Aký typ účesu odporúčaš pre jemné vlasy?
Určite krátky strih, svetlý typ účesu a jemné premelírovanie. Melír je veľmi vhodný, vlasy jemne vysuší a urobí ich pekné.

A naopak pre ťažké vlasy a husté?
Tmavé odtiene, a kvalitné prestrihanie, ktoré pomôže pri úprave vlasov. Keď chcem dať objem preč, tak volím tmavšie vlasy, vyžehlené a profesionálne zriedené. Riedenia sa netreba báť, ak je urobené kvalitne má zákazníčka o 40% kratší čas na úpravu vlasov.

Je na tebe sympatické, že každý zákazník je pre teba VIP, prečo?
Ľudia majú informácie, že Novosad je drahý a strihá len celebrity, ale opak je pravdou. Je samozrejme plus, že sem chodia celebrity, tí ľudia sú naša reklama. Ale pre mňa sú celebrity bežní ľudia, vďaka, ktorým fungujem, síce tí ľudia nie sú na obraze v telke, ale sú úspešní, a sú celebritami tým čo robia, športovci, učiteľky. Pre mňa je pocta aj pokora sa k bežným ľudom správať ako k celebritám a stretávať sa s týmito ľuďmi.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Môj život nie je zasvätený iba salónu, lebo by som potom nemal čas žiť. Ja si bežné dni celkom užívam:  kozmetika, fitnescentrum, cez leto je mojou vášňou golf. Doma  mám  zvieratá, s nimi behám po vonku, milujem steaky, ktoré si robievam. Nechcem prežívať ale chcem žiť :).

Ďakujeme pekne za rozhovor a prajeme všetko dobré.

Zdieľať: