Akcia čoskoro končí

Najlepšie potraviny na chudnutie

Zdieľať:

Chcela by si schudnúť pár kíl, ale nie si na prísne diéty? V tom prípade by si mala zmeniť svoj jedálniček. Odstrániť z neho potraviny, z ktorých sa priberá a pridať do neho najlepšie potraviny na chudnutie. Akadémia krásy ti v tom samozrejme pomôže. Pripravili sme pre teba 8 potravín, ktoré pomáhajú spaľovať tuk a urýchľujú metabolizmus. Navyše ide o zdravé potraviny, vďaka ktorým sa budeš cítiť skvele.

1. Losos

Táto “zoštíhľujúca” ryba obsahuje množstvo omega-3 mastných kyselín, takže pomáha pri spaľovaní tukov. Tuky sa spália skôr, ako sa stihnú uložiť.

Čerstvý losos s rozmarínom

2. Jablko

Jablko pomáha pri trávení potravín a urýchľuje metabolizmus. Ak si dáš jablko 15 minút pred obedom, prijmeš do tela omnoho menej kalórii, ako keby si si jablko nedala. Tak prečo nezačať jesť toto zoštíhľujúce ovocie?

preco-jest-jablka-1

3. Šošovica

Táto strukovina je bohatá na rezistenté škroby, ktoré pomáhajú spaľovať tuky a zmenšovať tukové bunky!

BIO šošovica

4. Olivový olej

Olivový olej obsahuje zdravé mononenasýtené tuky, ktoré sa zapájajú pri spaľovaní tukov.

olivový olej

5. Vajcia

Najlepšie je začať deň s vajciami. Zaujímavý dôkaz: Štúdia dokázala, že ľudia, ktorý jedli 8 týždňov na raňajky dve vajcia a toast stratili o 65% viac z hmotnosti, ako ľudia, ktorý jedli na raňajkny len toast/žemľu bez vajec.

Čerstvé domáce BIO vajcia

6. Jogurt

Nizkotučné jogurty obsahujú 20% a viac z tvojej dennej potreby vápnika. Spomaľuje produkciu kortizolu, hormónu, ktorý podporuje mäkké brušné tkanivá.

potraviny-na-chudnutie-jogurt

7. Zemiaky

Podobne ako šošovica obsahujú škroby, ktoré pomáhajú spaľovať tukové bunky. Navyše, zvyšujú produkciu peptidového hormónu, ktorý signalizuje mozgu, aby že sme najedené.

zemiakova-stava-c

8. Kivi

V jednom veľkom kivi je až 84 miligramov vitamínu C. Tento vitamín transportuje tuk do buniek mitochondrie a spaľuje ich. Je to podobný proces ako pri cvičení.

potraviny-na-chudnutie-kiwi

Určite by si mala zaradiť tieto potraviny do svojho jedálnička. Pomôžu ti schudnúť nejaké to kilo a budeš sa cítiť fit. Poznáš ešte nejaké potraviny, ktoré pomáhajú pri chudnutí? Ak áno, napíš nám do komentára (nižšie).

Zdieľať: