Akcia čoskoro končí

Manuál: Ako vybrať správne jeansy podľa typu postavy!

Zdieľať:

Jeansy sú jedným z hlavných pilierov šatníka prevažnej väčšiny z nás. Sú praktické, pohodlné, trendy a čo je super, že sa v súčasnosti hodia takmer na všetky príležitosti – do školy, do práce, na voľný čas, posedenie s kamarátkami, na pobehovanie po meste. Obchody sú plné rôznych modelov, no ako si vybrať správne jeansy podľa typu postavy? Čítaj pozorne!

1. Slim jeansy

… alebo skinny. Vyznačujú sa úzkym strihom, ktorý dokonale obtiahne tvoje krivky a zvýrazní každú nedokonalosť. Hodí sa preto hlavne štíhlym ženám, no ak voľba padne na tmavšie odtiene (tmavomodrú, čiernu, tmavošedú) pokojne ich vynosia aj “kyprejšie” dámy. Kombinovať ich môžeš v športovom aj elegantnejšom ladení, s teniskami a tričkom alebo blúzkou a lodičkami, vyzerajú vždy veľmi chic. V poslednom čase sa obľúbenou stala aj 7/8 verzia týchto jeansov, ktorá dokáže opticky pridať pár centimetrov.

Komu sa hodia najviac?

– majiteľky športového typu postavy, štíhle ženy, ale aj ženy typu krv a mlieko

1. Slim jeansy

2. Boyfriend jeansy

… alebo tie, ktoré si “ukradla” priateľovi zo skrine. Miláčik módnych fajnšmekrov posledných sezón. Ich výhodou je, že dokážu dobre zamaskovať také chúlostivé oblasti ako sú plnšie stehná, no opatrne s nimi. Štíhle ženy si ich môžu dovoliť aj s teniskami, ak však
nejaké to kilo navyše skombinuj ich s vyššími podpätkami, ktoré krásne predĺžia postavu. Kombinovať ich možno s obtiahnutými tielkami a topmi, ležérnymi svetríkmi či voľnými košeľami.

Komu sa hodia najviac?

– majiteľky chlapčenskej a vyšportovanej postavy alebo s mierne plnšími krivkami

2. Boyfriend jeansy

3. Bootcut jeansy

…alebo rozšírené. Pre ženy typu krv a mlieko ako stvorené. Vrchná časť je priliehavá a od kolien dole sa jeansy mierne rozširujú, čím opticky maskujú väčší zadok, širšie boky a plnšie stehná. Ak siahneš po tmavých farbách a vysokých podpätkoch dokážu tieto jeansy navodiť dojem štíhlejšej figúry a to na počkanie!

Komu sa hodia najviac?

– majiteľky plnších kriviek, hruškového typu postavy alebo presýpacích hodín

3. Bootcut jeansy

4. High waisted

… alebo s vyšším pásom. Nápadne zvýrazňujú ženské krivky, hlavne boky a zadok. Voliť by ich preto mali tie, ktoré sú zo svojimi proporciami spokojné. Hodia sa teda pre štíhle, ale aj ženy s typom postavy presýpacích hodín. Častokrát sa stretávame so skinny verziou týchto jeansov, ale popularitu, hlavne vo svete hviezd, si získali tie, ktoré sú dole rozšírené ako zo 70. rokov.

Komu sa hodia najviac?

– majiteľky vyšportovanej a štíhlej postavy bez širších bokov, s malým zadkom a s krátkymi nohami


high-waisted-jeansy

5. Straight jeansy

… alebo rovné či cigaretové. Úplne rovný strih jeansov, ktorý sa ani nezužuje ani nerozširuje patrí k tým najobľúbenejším. Prečo? Lebo pristane každej jednej postave. Ak ťa trápi väčšie bruško alebo máš širšie boky či nevýraznú chlapčenskú postavu, dobrá správa je, že ak zvolíš jeansy cigaretového strihu, nikdy nešliapneš vedľa. Plusom je, že sú veľmi nadčasové a vynosíš ich takmer všade.

Komu sa hodia najviac? 

– majiteľky všetkých typov postáv – jablko, hruška, chlapčenská postava, presýpacie hodiny…

5. Straight jeansy

Nech si už hrdou majiteľkou akejkoľvek postavy, vedz, že aj pre teba existujú ideálne jeansy, ktoré zvýraznia krásu tvojej postavy. Stačí sa riadiť jednoduchými pravidlami a nákup jeansov už nebude nikdy nočnou morou. 

Zdieľať: