Akcia čoskoro končí

Ivica Jusková: slávica je obchod s dušou

Zdieľať:

Foto: Braňo Šimončík

Ivica Jusková (Sláviková) Miss Slovensko 2005, venuje sa modelingu a príležitostne herectvu. Vlastní obchod slávica, ktorý Akadémia Krásy odporúča navštíviť. Ocitnete sa medzi originálnymi a jedinečnými vecami, ktoré nikde inde nenájdete, pretože slávica je obchod s dušou. Neváhajte a presvedčte sa o tom aj vy :)

Ako vznikol nápad na realizáciu slávice?

Nápad na otvorenie obchodíku som nosila v hlave asi dva roky, mala som to ako sen. Veľa dizajnérov som poznala osobne, pretože som sa pohybovala vo svete modelingu. Bolo mi ľúto, že všetky tie krásne veci nemajú kde predávať. Mala som aj dobrú spätnú väzbu od ľudí, ktorým sa páčili šperky, ktoré som nosila a pýtali sa ma, odkiaľ ich mám, kde si ich môžu kúpiť. Keď sa v priestoroch KC Dunaj uvoľnil priestor, tak slávici už nič nebránilo.

Ako by ste charakterizovala váš dizajnový obchodík?

V mojom obchode sa nachádzajú rôzne jedinečné a originálne kúsky od slovenských a českých dizajnérov. Sú to limitované edície, kusovky, takže nič masové. Väčšinou sú ručne robené dizajnérmi.

Tvorbu ktorých umelcov môžme vidieť v slávici?

Väčšina z umelcov, ktorí dodávajú tovar do slávice sú umelci, ktorí aj študujú alebo prípadne učia na škole, je ich vyše 70. Niektorí nie sú verejnosti vôbec známi. Zo známejších umelcov máme napríklad oblečenie od Janky Gavalcovej, Marcela Holubca, šperky od Mariána Hornyaka. V ponuke máme aj: Novesta, BUFFET, Linda Viková, Bratiska a množstvo iných.

Tvoríte aj vy sama ?

Bohužiaľ nie, nezdedila som taký talent, nie som dobrá ani v kreslení. Rada sa takýmito vecami obklopujem, rada ich nosím a užívam si ich, ale sama netvorím, nie som taká zručná :)

Pre koho máte primárne určené produkty v predajni?

Je to rôzne. Nie sú žiadne obmedzenia pre vek. V ponuke máme šperky rôznej finančnej hodnoty. Niekto hľadá konkrétny darček, niekto sa príde iba inšpirovať, ďalší si urobí radosť sám pre seba. Pre mňa ideálny klient je ten, ktorý má vzťah k takýmto lokálnym výnimočným kúskom a je mu sympatické, že danú vec niekto ručne vyrobil a vložil jej kus seba.

Foto: Peter Korček
Foto: Peter Korček

Ako vznikol názov predajne slávica?

Veľmi dlho som premýšľala nad názvom predajne, ľudia mi hovorili, aby som do názvu predajne vložila niečo z môjho mena. Názov a logo navrhla grafická dizajnérka Mikina Dimunová, ktorá je zároveň aj mojou kamarátkou. V logu som chcela mať vtáčika. Názov má v sebe niečo ľudové, domáce, slovanské, lokálne dokonca aj to moje meno a veľmi sa mi páči.

Čo vás najviac baví na vašej práci?

Veľmi ma baví komunikácia s ľuďmi, stretávanie sa s ľuďmi, som komunikatívny a sociálny typ človeka. Baví ma aj predávanie konkrétnych výrobkov, skvelo sa mi spolupracuje s dizajnérmi, je mi to príjemné.

Ako prebieha váš kontakt s dizajnérmi?

Posielajú mi väčšinou ponuky mailom, prípadne na základe odporúčania. Uprednostňujem ľudí, ktorý majú určitú prax a tejto práci sa venujú už dlhšiu dobu, poznajú určité technológie. Oslovujem však aj ja konkrétnych dizajnérov, ktorých prácu poznám.

Venujete sa ešte modelingu alebo máte túto činnosť v úzadí?

Modeling je už viac-menej v úzadí, pretože modelingová práca ma bavila na Slovensku. Slovensko však neponúka tak veľa možností ako zahraničie. Odchody do zahraničia som však zle znášala, pretože som citlivá osoba a bolo mi smutno za domovom. Teraz robím príležitostne prehliadky, fotenia, reklamy…

Príležitostne sa venujete herectvu, ako vnímate túto prácu?

Táto ponuka sa vyskytla náhodou, v mladosti som chcela byť herečkou, chodila som aj do divadelnej školy Ludus 7 rokov. Rozhodla som sa však, že to nie je moja cesta. Som  introvertnejší typ človeka a mám problém sa vnútorne odhaliť, sama som cítila, že vnútorne sa s tým neviem vyrovnať, preto herectvo iba príležitostne.

Akú módu preferujete v súkromí?unnamed

Cez zimu preferujem tmavšie farby, tlmenejšie a cez leto uprednostňujem farebnejšie kombinácie, napríklad farebné šaty. Nie som vyslovene lodičkový typ, mám radšej ležérnejšiu módu a športovejšiu. Na nejakú špeciálnu príležitosť si však lodičky dám veľmi rada.

Nosíte veci priamo zo slávice?

Áno, veľmi veľa vecí vlastním ako na oblečenie, napr. tričká od BUFFET, Bratiska, legíny od Janky Gavalcovej. Okrem oblečenia však mám aj šperky, porcelán od Lindy Vikovej, sklené veci a veľa iných.

Premýšľate nad rozšírením priestorov slávice?

slávica sa čoskoro bude sťahovať do novej väčšej predajne na Laurinskej ulici, na čom momentálne usilovne pracujeme a už sa veľmi tešíme:)

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Viac o obchodíku sa môžeš dozvedieť tu: slavicadizajn.sk

Tu je pár vecičiek a fotiek z obchodu s dušou:

Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy
Foto: Dve Lamy

 

slavica-1

slavica-2

slavica-3

slavica-4

slavica-5

slavica-6

slavica-7

slavica-8

slavica-9

slavica-10

slavica-11

slavica-12

slavica-13

slavica-14

slavica-15

slavica-16

slavica-17

slavica-18

slavica-19

slavica-20

slavica-21

slavica-22

slavica-23

Zdieľať: