Akcia čoskoro končí

Domáce triky proti celulitíde

Zdieľať:

Či už sú na vine gény alebo my, zlá životospráva a nedostatočný pohyb, celulitída je problémom, ktorý síce trápi veľa žien, no existujú spôsoby ako sa jej zbaviť a dokonca jej predchádzať! Témou tohto článku budú triky proti celulitíde, ktoré môžeš praktizovať aj doma.

1. Pohyb náš každodenný

Nebudeme si klamať. Bez pohybu to nepôjde. Cvičenia proti celulitíde však nemusia byť časovo, finančne alebo pohybovo náročné. Jedným z najúčinnejších sa osvedčila kombinácia rýchla chôdza – byciklovanie – drepy. Polhodinka každý deň a výsledky budú viditeľné.

TIP: Drahé hodiny vo fitku s trénerom nahradia obyčajné domáce práce. Vysávanie, zmývanie schodov alebo práca v záhradke sa účinkom vyrovnajú aj hodine vo fitness centre. 

2. Detox a voda

Pravda je raz taká, že čo sa dostane dnu, prejaví sa aj navonok. Pri celulitíde obzvlášť. Preto by si mala dbať na vyváženú a pestrú stravu, minimálne raz ročne absolvovať detoxikačnú kúru (čerstvé zeleninové a ovocné šťavy) a hlavne zásobovať telo dostatkom čistej vody. V boji s celulitídou sa osvedčil aj zelený čaj, silný antioxidant a bojovník proti pomarančovej koži.

Čomu sa vyvarovať: Vyhni sa mastným jedlám, sladkostiam, červenému mäsu, korenistým a slaným jedlám.

3. Masážou k hladkej pokožke

Cielená masáž dokáže hotové zázraky. Mnohé ženy však robia tú chybu, že nepoznajú správnu techniku. Zadoček a stehná je najlepšie masírovať v sprche, využiť môžeš aj domáce peelingy z mletej kávy, kryštálového cukru a olivového oleja, alebo morskej soli a jogurtu. Využi pritom tlak svojich prstov a pravidelné krúživé pohyby. Nakoniec miesta striedavo oplachuj studenou a teplou vodou, ktorá podporí krvný obeh.

4. Sila prírody

Mnohé prírodné recepty sú skvelým doplnkom v boji proti celulitíde:

  • zábaly z rozmixovaného ovocia s bielym jogurtom alebo smotanou
  • ošetrenie feniklovým alebo ružovým olejom
  • obklady zo žihľavy
  • škorica primiešaná do neparfumovaného pleťového mlieka

Nezabúdaj, že pravidelnosť, vytrvalosť a  trpezlivosť by mali byť v boji proti celulitíde kľúčové

Zdieľať: