Akcia čoskoro končí

Domáce recepty na liečbu akné

Domáce recepty na liečbu akné

Zdieľať:

S akné bojuje nejedno dievča a nejedna žena. Každá z nás túži mať čistú a hladkú pleť bez pupienkov alebo jazvičiek po akné. Akadémia krásy má pre teba 3 domáce recepty na liečbu akné. Všetky suroviny na liečbu akné totiž nájdeš vo svojej kuchyni. Nepotrebuješ žiadne špeciálne krémy ani čistiace masky s obsahom alkoholu, ktorý zbytočne pleť vysušuje. Takže čítaj ďalej a vyskúšaj naše recepty na liečbu akné.

1. Biely jogurt

Ráno si natri na tvár studený, biely jogurt. Nechaj ho pôsobiť 1-2 minúty, napríklad kým si umyješ zuby. Potom si tvár opláchni vlažnou vodou a jemne osuš. Jorgurt obsahuje vitamín A a pomáha liečiť existujúce akné a zabraňuje vzniku nových. Navyše príjemne upokojí pleť a stiahne póry.

2. Citrónová šťava

Zmiešaj citrónovú šťavu s lyžičou trstinového cukru. Túto zmes krúživými pohybmi vmasíruj do vlhkej pokožky. Tento svieži peeling bojuje proti akné a čistí póry. Daj si pozor, aby sa ti citrónová šťava nedostala do očí. Ak si ešte nepoužívala citrón na pleť, vyskúšaj si túto zmes najprv na predlaktí, lebo niektorí ľudia majú na citrón reakciu.

Žena s citrónom pri tvári

3. Medovo-škoricová maska

Med prestavuje skutčne kráľovskú starostlivosť o pleť. Má antioxidačné účinky a chráni pokožku pred infekciou a podráždením. Škorica znižuje zápal a začervenanie. Citrón čistí póry a má bieliace účinky. Táto trojkombinácia pôsobí priam zázračne na aknóznu pleť. Vyskúšaj tento recept:

Žena si vytláča vyrážku a aplikuje masku na tvár

Zmiešaj na miske 2 lyžice medu, 1 lyžičku škorice a  1/4 šťavy z citróna. Ak je med príliš pevný, túto zmes vymiešaj vo vodnou kúpeli, kým zo zmesi nebude hladká pasta.  Masku vmasíruj prstami na čistú pleť – vyhni sa okoliu očí. Masku nechaj pôsobiť 15-20 minút. Potom opláchni vlažnou vodou. Pokožka bude okamžite hladká a žiarivá. Masku používaj 2-3 krát týždenne. Ešte tip na záver: Ak ti maska ostala  daj si ju do nádobky a môžeš ju používať ešte týždeň.

Vyskúšaš niektorý z domácich receptov na liečbu akné?

Zdieľať: