Akcia čoskoro končí

Dokonalé líčenie – 10 krokov, ktoré musíš vedieť

Dokonalé líčenie - 10 krokov

Zdieľať:

Pri líčení platia určité postupy, ktoré by sa mali dodržiavať. Nejde to len tak. Jedno nadväzuje na druhé. Nemôžeš si najprv naniesť riasenku a až potom očné tiene – mala by si farebné riasy. Preto sa v tejto lekcii krásy budeme venovať  tomu, ako postupovať, aby si dosiahla dokonalé líčenie. Takže pozorne čítaj.

HYDRATÁCIA

Čistá pleť je ten najlepší základ a predpoklad dokonalého líčenia. Na pleť nanes hydratačný krém v tenkej vrstve a počkaj pár minút, aby sa dokonale vstrebal.

Žena so zväčšovačom mihalníc

ZÁKLAD

Následne nanes podkladovú bázu, vďaka ktorej ti líčenie vydrží dlhšie. V obchodoch nájdeš a rozjasňujúce alebo anti-age bázy.

KOREKTOR

Prípadné nedostatky pleti, ako sú akné, kruhy pod očami a pod. zakry pomocou korektoru. Korektor by mal byť o jeden odtieň bledší ako je tvoja pleť.

MAKE-UP

Potom nanes na pleť make-up. Najlepšie je, ak máš make-up, ktorý zjednotí tón celej pleti a pritom je jemný, takmer neviditeľný.

ROZJASŇOVAČ A BRONZER

Nasleduje kontúrovanie pleti. Kontúrovaniu venujeme jeden celý článok, takže odporúčame prečítať: “Vyskúšaj kontúrovanie tváre”

LÍČKA

Na líčka a lícne kosti nanes pomocou štetca farbu.

OBOČIE

Použi ceruzku na obočie a zvýrazni si obočie. Obočie dotvára celkový vzhľad, takže by malo byť dokonalé.

OČI

Teraz sú na rade očné tiene, očná linka a na záver riasenka.

Žena si aplikuje riasenku na oči

PERY

Na pery nanes rúž. Ak ich chceš zväčšiť použi kontúrovaciu ceruzku a nakoniec nanes lesk.

Žena s leskom na pery

HOTOVO

Ak je to len denné líčnenie, si pripravená. Ak ide o líčenie na večer, na záver sa ešte uisti, či je dosť výrazné a či ti vydrží celú noc.

 

Používaš pri líčení tiež takýto postup? 

Zdieľať: