Akcia čoskoro končí

O čosi krajšie ráno: Prebúdzaj sa s krásnymi vlasmi

Zdieľať:

Pýšiť sa krásnymi a zdravými vlasmi si vyžaduje nepretržitú a dôkladnú starostlivosť, a to dokonca aj počas spánku! A tak okrem bežných úprav ako sú šampóny, kondicionéry, masky, či oleje je treba ešte trochu doladiť aj absolútny komfort vlasov počas spánku. Možno to znie trochu zvláštne, no čaro sa opäť ukrýva v spánkových návykoch, ktoré je treba trošičku vylepšiť. Výsledky sa dostavia takmer okamžite, tak smelo do toho! 

Vankúše v bavlnených obliečkach

Pravdou je, že bavlna je mäkký a skvelý materiál, ktorý sa pre posteľné obliečky dokonale hodí. Bohužiaľ, zlý vplyv  má na naše vlasy. Otáčanie sa z jednej strany na druhú ich totiž poškodzuje a vysušuje. Trenie je príliš drsné, a preto je najlepším spôsobom ako poškodeniu vlasov predísť, je používať saténové obliečky, alebo vlasy na noc zabaliť do saténovej šatky.

Spánok s mokrými vlasmi

Každá žena občas zažíva lenivú chvíľku, kedy sa jej  vlasy sušiť nechce, a tak zalezie do postele s mokrými. Ide však o hrozný zlozvyk! Je pravdou, že sušenie vlasov horúcim vzduchom ich rovnako poškodzuje, no mokré vlasy sú oveľa náchylnejšie k poškodeniu a lámaniu. Prehadzovanie sa na bavlnenom vankúši s mokrými vlasmi je teda hotovou katastrofou.

Kovové gumičky do vlasov

Kovové gumičky vlasom obzvlášť neprospievajú. Vlasy sa do nich zachytia, zamotajú a často pri dávaní gumičky dole, prídeme o nejaký ten trs vlasov navyše zbytočne. Vlasom počas noci neprospievajú ani tenké pružné elastické gumičky. Správne je zvoliť si malé a úplne mäkké gumky, ktoré vlasy vôbec nepoškodia.

Príliš tesný chvost

Nosiť počas nosy vlasy tesne zopnuté v gumičke nie je vôbec prospešné. Z pridlho stiahnutých vlasov postupom času začína bolieť pokožka hlavy. Čo je však horšie, takéto nanajvýš nezdravé zaobchádzanie s vlasmi vedie k vypadávaniu vlasov.

Vyčesanie pred spaním

Pravidelné česanie vlasov je dôležité, a to obzvlášť pred spaním. Je dôležité rozmotať všetky uzlíky a jemne ich prečesať od korienkov až ku končekov pomocou kefy z prírodných vláken. Vďaka tomu budú vlasy ráno oveľa menej zamotané.

Spánok s rozpustenými vlasmi

Ak nedisponuješ obzvlášť krátkymi vlasmi, nemala by si spať s rozpustenými. Vlasy tak budú priveľmi strapaté, nesymetrické, vyležané, budeš ich mať v tvári, v nose a podobne. Preto je celkom dobrým nápadom zapliesť ich do voľného vrkoča, alebo jemne stiahnutého drdola, či chvosta.

Príliš suchý vzduch

Dokonca, ani príliš suchý vzduch vlasom neprospieva. Robíš veľmi dobre, ak máš blízko postele zvlhčovač vzduchu, ktorý neprospieva len tvojim vlasom, ale aj pleti. Okrem toho je dobrý aj pre tvoje pľúca a tak ľahšie dýchanie.

Pestuješ nejaké zlé návyky v oblasti starostlivosti o vlasy? Ak áno, teraz máš šancu nadobro s nimi skoncovať.

Veľa šťastia! 

 

Zdieľať: