Akcia čoskoro končí

11 trikov ako vyzerať mladšie aj vďaka make-upu

Zdieľať:

Make-up je čarodej, o tom niet žiadnych pochýb. Správne naniesť make-up a vedieť ho správne aplikovať tak, aby sme si ubrali roky nie je nič ťažké. Prejdi si s nami základné triky, vďaka ktorým budeš vyzerať na mladšie. Nerob tie isté chyby a make-upom si zbytočne nepridávaj vek.

Buď mladšia vďaka týmto trikom! Vraj vek nie je podstatný a najdôležitejšie je to, ako sa cítiš. Je to pravda, avšak občas potrebujeme aj pomôcť :) A preto ti prinášame triky, vďaka, ktorým si uberieš pár rôčkov!

mladse-vdaka-makeupu

Tu je 11 trikov ako vyzerať mladšie aj vďaka make-upu!

Vyber si správny odtieň make-upu

Nepoužívaj oranžové odtiene make-upu, pôsobia ako maska a sú absolútne neprirodzené. Chybou je takisto používanie tmavého make-upu, pretože tvoja pleť pôsobí oveľa staršie. Tmavé odtiene zvýraznia všetky tvoje vrásky a ryhy na tvári. Najlepšou cestou akou je nájsť ten správny odtieň je testovať si odtieň priamo na tvári nie na chrbáte ruky, ako to stále niektoré predavačky odporúčajú. Vyhni sa tejto chybe, pretože na ruke máš úplne iný odtieň kože ako na tvári.

Výrazný rúž

Výrazne farebné rúže zvýraznia ostré kontúry pier. Používajte rúže jemnejšie, skvelé sú jemne pastelové rúže, ktoré tvár krásne omladia. Ako bonus vyskúšaj aj rúž v kombinácii s leskom. Pred matným uprednostni hydratačný a výživný rúž. Uber na intenzite farebných odtieňov. Neriaď sa slepo trendami, pre zrelší vek sa hodia jemné odtiene rúžov a leskov. Vyskúšaj jemnučký ružový lesk.

Lícenka

Tu treba postupovať opatrne. Nie správnou voľbou je lícenka hnedej farby. Pôsobí príliš tvrdo. Ak nevieš aký odtieň je pre teba ideálny, vyskúšaj sa jemne štipnúť do líca. Vidíš akej farby je líce? To je pre teba ten najvhodnejší odtieň. Používaj lícenku vo farbe koralov. Vynechaj tmavé lícenky, ktoré naopak pridávajú roky. Vyskúšaj krémový variant pre skutočne šťavnatý vzhľad.

Obočie

Dávno sú preč časy minulé. Keď sa nosilo natenko vytrhané obočie. Obočie dodáva tvári výraz, a pekne upravené obočie pôsobí mladistvo. Obočie nezanedbávaj a s tvarom si daj poradiť u kozmetičky. O obočie sa staraj a pravidelne si ho češ pretože upravené obočie je nutnosť. Upravené obočie zdvihne celkovo tvár. A pôsobí naozaj pestovane a mladistvo. Pri líčení obočia buď decentná, dosiahneš tak naozaj pestovaný vzhľad.

Nepudruj sa

Platí pravidlo: čím máš viac rokov, tým menej sa pudruj! Púder totiž zvýrazňuje vrásky, pretože s av nich usádza. Ak máš mastnejšiu pleť, miesto púdru siahni po zmatňujúcich prípravkoch.

Usmievaj sa

Úsmev ti uberie tiež pár rokov, dopraj si aj malú radosť a usmievaj sa, čo najviac sa to dá.

Svoj výstrih si krémuj

Pretože tam je pokožka veľmi jemná a prezrádza vek, takisto aj krk, dopraj im hydratačný krém.

Zuby ťa prezradia

O svoje zuby sa staraj pravidelne, pretože čím sú zuby belšie, tým vyzeráš na mladšie. Choď raz za čas k dentálnej hygieničke. Tvoje zuby sa ti poďakujú.

Staraj sa o svoje vlasy

A maj ich vždy umyté. Rozlúč sa s mastnými a neupravenými vlasmi.

Krémuj si ruky

Aspoň dvakrát denne. Na rukách pokožka starne najrýchlejšie. Predchádzaj vzniku pigmentových škvŕn.

Dopraj si kvalitnú manikúru

Upravené nechty to je základ. Ak si netrúfaš na výrazný lak, nič to, vyskúšaj jemné nude laky.

Zdieľať: