Akcia čoskoro končí

Mesačný plán ako zmierniť začervenanie pleti

Zdieľať:

Rumenec na tvári býva zväčša prejavom niektorého emočného stavu ako je ostýchavosť, hnev, nervozita a pod. Niekedy je však začervenanie kože viac ako len prechodným javom, pretože je zapríčinené podráždením pokožky, prasknutím kapilár alebo dôsledkom infekcie a v tom prípade dokáže poriadne potrápiť. Máme pre teba zopár rád ako môžeš upokojiť podráždenú pokožku do jedného dňa, jedného týždňa a jedného mesiaca.

  • plán na 1 deň

V tento deň jemne a dôkladne očisti svoju pleť od všetkých nečistôt a make-upu. Najlepšie bude, ak použiješ micelárnu vodu a následne si na plať nanesieš tenkú vrstvu upokojujúceho krému. Po celý deň sa vyhýbaj horúcim nápojom, horúcim a pikantným jedlám a alkoholu. Pokiaľ máš po celom dni večer stretnutie, namoč čistú handričku do studenej vody a prilož si ju na 10 minút na tvár. Následne nanes na začervenané miesta korekčnú tyčinku s odtieňom zelenej. Zelená farba opticky prekryje červený tón pleti, nakoľko sa nachádza na opačnom konci farebného spektra.

zacervenana-plet

  • plán na 1 týždeň

Pokiaľ trpíš popraskanými kapilárami, skús zájsť do niektorého z centier estetickej medicíny alebo ku kožnej lekárke, ktorá ti pomocou špeciálneho lasera (Pulsed Dye Laser) odstráni začervenané miesta na tvári. Zákrok nie je bolestivý, ale môže sa stať, že po ňom pocítiš na ošetrenej koži mierne opuchlinky, ktoré však po jednom, či dvoch dňoch vymiznú. Každý večer si môžeš na tvár naniesť mastičku s retinolom, ktorý posilní zoslabnutú žilovú stenu. Ráno si nezabudni tvár natrieť opaľovacím krémom s faktorom najmenej 30, aby ti UV žiarenie zbytočne nedráždilo pokožku.

  • plán na 1 mesiac

Ak je tvoja pokožka stále citlivá a červená, aplikuj si na ňu pred spaním krém na citlivú pokožku, ktorý ju svojimi účinkami upokojí. Môžeš tiež použiť alternatívy v podobe odvarov rôznych ukľudňujúcich byliniek ako je sladké drievko a rumanček. Pokiaľ si ochotná siahnuť hlbšie do vrecka, zájdi za dermatológom, ktorý ti pomocou IPL (Intensed Pulsed Light) sedení dokáže špeciálnym svetlom ošetriť tvár. Pacienti, ktorí tento zákrok vyskúšali si ho pochvaľujú, zlepšenie sa ukázalo hneď po prvom sedení až o 20%. IPL využíva pre odstránenie nežiadúceho pigmentu niekoľko vlnových dĺžok svetla. Preto neodstraňuje len začervenanie kože, ale i pigmentové škvrny. Nežiadúce účinky v podobe mierneho opuchu a začervenania pokožky sa stratia v priebehu dvoch dní a tebe ostane len krásna pokožka.

Zdieľať: