Akcia čoskoro končí

9 rýchlych tipov pre žiarivý úsmev

Zdieľať:

Každá dokonalá žena vie, že jej najväčšou zbraňou je žiarivý úsmev. Bez žiarivých, bielych zubov to však nejde. Nie každá má to šťastie prirodzene bielych zubov. Stačí sa však držať určitých zásad a žiarivé zuby môžeš mať aj ty. Prečítaj si týchto 9 rád, ako mať vždy žiarivý úsmev.

1. Daj pozor, čo zješ alebo vypiješ!

Úplný “ničitelia” bielych zubov sú: cigarety, čierny čaj, červené víno, omáčky. Ak si už neodolala niektorej z týchto pochutín, ihneď po konzumácií si umy zuby.

2. Čisti si zuby pravidelne

Ideálne je čistiť si zuby ráno – odstráni sa zo zubov plak, a baktérie. Takisto si zuby umy aj večer. Odporúčame zdravou zubnou pastou bez fluóru, pretože fluór je veľmi agresívny a dokonca sa hovorí, že ho používajú aj ako jed na potkany!

Žiarivé zuby

3. Skontroluj svoju zubnú kefku

Zubná kefka by sa mala meniť každé 2-3 mesiace. Ak tak neurobíš, riskuješ premnoženie baktérií vo ústach. Podľa zubára Herolda Katza, by sme mali mať zubnú kefku pri čistení zubov uchopenú ako ceruzku, v 45 stupňovom uhle na ďasná a čistiť zuby krúživými pohymi.

4. Čisti aj svoj jazyk

Použi každé ráno škrabku na jazyk. Zabrániš tým premnožovaniu baktérií a budš mať svieži dych.

5. Jedz potraviny, ktoré čistia zuby

Zdá sa ti to čudné? Takéto potraviny existujú! Sú to napríklad jablká (inak názývané aj prírodná, bieliaca zubná kefka), zeler, surové mrkvy a dokonca aj popcorn. Keď zješ po jedle jednu z týchto “čistiacich potravín”, nebudeš si musieť umývať zuby.

6. Kloktaj jablčný ocot

Urob to hneď ráno a potom si klasicky umy zuby. Ocot pomôže odstrániť škvrny zo zubov, vybieli ich a zabije aj baktérie.

7. Vždy svieža!

Používajte ústnu vodu, ale bez alkoholu. Ten totiž vysušuje tkanivá, ktoré sú potom náchylné na výskyt baktérií.

ziarive-zuby

8. Čisti si medzizubné priestory zubnou niťou

Praktická rada: pri čistení maj zatvorené oči, dostaneš sa tak aj na miesta, ktoré nevidíš, ale cítiš.

9. A na záver ešte jeden TIP pre belšie zuby!

Použi výrazný rúž na pery. Tvoje zuby budú pôsobiť svetlejšie, a úsmev bude na 100% žiarivý!

Zdieľať: