Akcia čoskoro končí

Urob si prírodný peeling – všetko nájdeš v kuchyni

Zdieľať:

Prírodný peeling je pre tvoju pokožku omnoho zdravší a účinnejší, než chemické peelingy. Ak to nevieš, peeling je pre tvoju pleť veľmi dôležitý. Odstraňuje odumereté kožné bunky a tým sa vytvára priestor pre “novú kožu”. Tento proces starostlivosti o pleť zlepšuje textúru pleti, čistí póry, a môže znížiť výskyt jemných liniek a vrások. Peeling sa odporúča robiť 1-2 krát týždenne. Peelingy sa môžu líšiť vo veľkosti a tvrdosti. Vybrali sme pre teba najlepšie prírodné peelingy, ktoré nájdeš v kuchyni.

1. Mleté kávové zrná

prirodny-peeling-1

Na vrchole zoznamu prírodných peelingov je jednodznačne mletá káva. Vďaka obsahu vitamínu E, horčíka a kofeínu pomáha spevniť pokožku, tonizuje pleť, odstraňuje odumreté bunky. Ak ju použiješ napríklad na stehná, tak ti pomôže zbaviť sa vzhľadu “pomarančovej kože”.

2. Ovsené vločky

prirodny-peeling-2

Ak použiješ ako peeling ovsené vločky, môžeš si byť istá, že hydratujú tvoju pokožku. Taktiež upokojujú pokožku podráždenú ekzémom, ovčie kiahne a spálenie od slnka.

3. Hroznové semienka

prirodny-peeling-3

Peeling mladosti! Aj tak sa dá nazvať hroznový peeling. Hroznové semienka sú výborným zdrojom vitamínu C a pomáhajú redukovať vrásky a zlepšiť textúru pleti. Vitamín E udržuje v pleti vlhkosť.

4. Trstinový cukor

prirodny-peeling-4

Jemné čiastočky cukru dokážu odstrániť odumreté kožné bunky, vyčistiť póry a zabezpečiť žiarivý vzhľad tvojej pleti. Vyskúšaj zmiešať trstinový cukor s kokosovým olejom a vyrobíš si peeling snov.

5. Morská soľ

prirodny-peeling-5

Morská soľ je bohatá na minerály, ktoré pomáhajú eliminovať toxíny z tela. Pri odstraňovaní odumretej kože, podporuje prirodzenú sekréciu zdravých olejov, zmierňuje suchú a šupinatú kožu.

Veríme, že si si z prírodných peelingov vybrala ten najlepší práve pre tvoju pleť. Nezabudni si urobiť peeling aspoň 1 krát do týždňa a uvidíš, že tvoja pokožku bude žiariť. 

Zdieľať: