Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Protivrásková maska na každý typ pleti!

Zdieľať:

Protivrásková maska

Na domácich maskách je najlepšie to, že na ich výrobu stačia bežné suroviny z kuchyne, príprava je jednoduchá a časovo nenáročná. A tie výsledky? Proste niet nad silu prírody. Protivrásková maska, na ktorú ti dáme tip v tomto článku, je úžasná práve vo svojej jednoduchosti, efektivite a univerzálnosti.

Protivrásková maska s vaječným žĺtkom

Budeš potrebovať:

  • vaječné žĺtko
  • citrón

Postup:

  1. Do malej misky si priprav 1 vaječné žĺtko a dobre rozmiešaj. Žĺtko by malo byť izbovej teploty, aby sa účinné látky lepšie vstrebali do pokožky.
  2. Do misky so žĺtkom pridaj 5-10 kvapiek čerstvej citrónovej šťavy. Dôkladne premiešaj, aby si dostala homogénnu zmes.
  3. Na očistenú a osušenú pleť nanes tenkú vrstvu vajíčkovo-citrónovej masky a nechaj zaschnúť. Následne môžeš na zaschnutú vrstvu naniesť ďalšiu tenkú vrstvu a opäť nechať zaschnúť. Dávaj pozor, aby si nenaniesla príliš hrubú vrstvu masky. V opačnom prípade pokožku len zaťažíš a zabrániť účinnému prenikaniu látok do pleti.
  4. Masku nechaj pôsobiť aspoň 15 minút.
  5. Nakoniec zmy vlažnou vodou a použi hydratačný krém alebo olejové sérum.

HOTOVO!

TIP: Po zmytí masky vlažnou vodou vyskúšaj tento trik: pleť opláchni ešte pred krémovaním studenou vodou. Podporíš tým prekrvenie pokožky, pleť bude pevná, pružná a bude mať krásny mierne naružovelý nádych.

Prečo práve vaječný žĺtok?

Vo vajíčnom žĺtku sa koncentruje množstvo nenasýtených mastných kyselín, vitamínov a minerálov:

  • je bohatým zdrojom provitamínu A, ktorý sa nazýva aj vitamínom krásy,
  • okrem iného je ideálny pre majiteľky suchej a zrelej pleti, pretože dopuje pleť vitamínmi, hydratuje a aktívne bojuje proti vráskam.

Vyskúšaš túto jednoduchú a predsa účinnú masku proti vráskam? 

Zdieľať: