Akcia čoskoro končí

Tipy na predĺženie mihalníc: Čo používam ja?

Zdieľať:

Zvodný pohľad zastretý závojom hustých, dlhých rias je od nepamäti symbolom ženskej krásy. Svedčí o tom aj počin amerického režiséra D. W. Griffitha, ktorý sa v roku 1916 s prianím, aby hlavná hviezda jeho monumentálneho filmu mala riasy vrhajúce tieň až na líca, obrátil na parochniara. Ten mu splnil želanie tým, že vtkal ľudské vlasy do jemnej gázy. Filmové dielo nakoniec utrpelo fiasko, ale myšlienka umelých rias sa definitívne ujala. Profitoval z nej Max Factor, ktorý krátko na to uviedol na trh svoje prvé umelé mihalnice.

Najmodernejšie tipy na predĺženie mihalníc ti krátko predstavím v tomto článku. Zameriame sa na krátkodobé a aj na dlhodobé metódy predĺženia rias.

Symbol ženskej krásy sú riasy

Dlhé a husté riasy sa od nepamäti asociujú so ženským sexappealom. Výskumy opakovane potvrdzujú, že práve oči sú jednou z prvých vecí, ktoré si muži na ženách všímajú. Muži teda zďaleka nie sú takí povrchní ako si si možno myslela. Zvodný pohľad lemovaný hustými tmavými riasami ti v kontakte so silnejším pohlavím pomôže oveľa viac ako len zvodný pohľad. Husté riasy zdôrazňujú hĺbku pohľadu a zastierajú oči rúškom tajomna, ktoré pristane každej žene.

Najčastejšie príčiny “chudobného” pohľadu

Možno si si aj ty všimla, že tvoj pohľad postupne stráca na čare. Riasy rednú, sú krátke, tenké a pôsobia mdlo až chudobne. Príčin je hneď niekoľko a za stratu zvodného pohľadu môže obyčajne ich kombinácia. Medzi tie najzávažnejšie patria ochorenia kože viečka, či dokonca oka. Možno si nevedela, že aj nesprávna korekcia zraku môže viesť až k vypadávaniu mihalníc.

Medzi častejšie príčiny chudobných rias, však patrí:

  • nedostatočné odličovanie
  • voľba nesprávnych kozmetických prípravkov
  • hormonálne zmeny v organizme
  • nevhodné stravovacie návyky
  • dedičnosť

Krátkodobé možnosti zahustenia a predĺženia rias

Najvernejším spoločníkom ženy je bezpochyby maskara. Zvodný pohľad získaný líčením je to najjednoduchšie, čo aktuálny trh ponúka. Želaný výsledný efekt si však vyžaduje kvalitnú kozmetiku a istú zručnosť v technike.

Ja odporúčam opatrne a s ľahkosťou používať aj kliešitky na vytočenie rias. A následne aplikovať jednu alebo dve vrstvy obľúbenej maskary.

Ak si ešte nenašla maskaru, ktorá lichotí tvojim riasam, možno ti pomôže môj výber obľúbených maskár:

  • MAC – Upward Lash {detailná aplikácia a zvýrazné, prirodzené riasy}
  • PUPA – Vamp! {rýchla aplikácia a efekt dlhých, hustých rias}
  • L’Orèal Paris – Volume Million Lashes {precízna aplikácia a riasy oddelené po jednej}

Druhou krátkodobou možnosťou sú v úvode spomínané umelé riasy. Od čias Griffitha už prešli nejakým tým vývojom a súčasný kozmetický priemysel ponúka množstvo moderných riešení. Tie, ktoré ma poznáte viete, že na umelé riasy nedám dopustiť a s radosťou ich používam denne. Portfólio umelých rias je dnes naozaj široké a vyhovuje rôznym požiadavkam žien. Či už chceš dlhé alebo krátke, husté alebo riedke, uhladené alebo strapaté,…

Umelé riasy v kuse sa lepia lepidlom, ktoré má učinnosť cca 24 hodín. Potom idú riasy jednoducho odlepiť bez toho, aby poškodili tvoje mihalnice. V prípade, že ti riasy nejdu odlepiť odporúčam priložiť tampón namočený do teplej vody, vďaka čomu uvoľníš lepidlo. Umelé mihalnice si môžeš očistiť a odložiť na ďalšie použitie.

Odfotila som 3 rôzne značky umelých rias, ktoré rada používam vďaka ich kvalite. Značku umelých rias OPV, Bloom, ale aj Ardell nájdeš v internetovom obchode Krasotika.sk

Väčšina kozmetických salónov má v portfóliu lepenie idnividuálnych trsov alebo 3D mihalníc. V prvom prípade ide o aplikáciu akýchsi zväzkov umelých rias, ktoré sa lepia medzi prirodzené mihalnice. Ich životnosť sa odhaduje na týždne. 3D mihalnice sú lepené jednotlivo a vyžadujú si dopĺňanie zhruba jedenkrát mesačne. V oboch prípadoch je kľúčom k úspechu snaha o prirodzenosť.

Čo pomáha na rast rias dlhodobo?

Zvodný pohľad je vo väčšine prípadov možné dosiahnuť aj prirodzenou cestou. Bude to od teba chcieť dávku trpezlivosti a pravidelnej starostlivosti. Overenú účinnosť na rast mihalníc i obočia majú olejové kúry. Ja pravidelne používam ricínový olej, ale skôr na obočie. Olej aplikujem na riasy denne po večernom odlíčení.

Na mihalnice som nedávno objavila tento Elixír na stimuláciu rastu rias – Eyelash Booster, ktorý je určený na podporu rastu mihalníc. Vďaka šikovnému aplikátoru sa dá naniesť priamo ku korienkom mihalníc. Obsahuje účinné látky – kyselinu hyalurónovú a pantenol, vďaka čomu stimuluje rast očných rias. Výrobca odporúča toto sérum na riasy aplikovať denne po dobu 6-8 týždňov, ale prvé výsledky sa objavia už po 30 dňoch – a verte mi, výsledky sa naozaj dostavia.

Súťaž o Eyelash Booster

Súťaž bola ukončená. Výherkyňa je Sisa Som. Gratulujem.

Zdieľať: