Akcia čoskoro končí

10 tipov a trikov pre krásu – Vlasy

Tipy a Triky pre krásu

Zdieľať:

Každá žena ich musí poznať. Tipy a triky pre krásu, vďaka ktorým budeš ešte krajšia ako si. Niektoré tipy a triky už možno poznáš a denne ich využívaš. Ale väčšina tipov a trikov, ktoré ťa v lekciách naučíme budú pre teba určite nové a zároveň veľkým prínosom. Práve preto sme sa rozhodli napísať sériu článkov s trikmi pre krásu každej ženy. Dnes je 1.časť a budeme venovať vlasom.

Vlasy sú koruna krásy každej ženy. Aby boli krásne, musia byť zdravé a silné. Od pokožky hlavy až po končeky vlasov. Takže tu je 10 tipov a trikov pre krásne a zdravé vlasy:

1. Umývanie vlasov

Snaž sa vyhnúť každodennému umývaniu vlasov. Neustále “šampónovanie” zanecháva vlasy suché a tvoja pokožka hlavy bude tvoriť viac mazu, aby vyrovnala stratu vlhkosti. To znamená, že vlasy budú rýchlo mastné a popri tom suché.

2. Vysušená pokožka hlavy

Ak máš stále suchú pokožku hlavy, pravdepodobne používaš šampón so sulfátmi. Táto zložka extrémne vysušuje pokožku. Preto používaj šampóny bez sulfátov.

Žena s dlhými krásnymi a lesklými vlasmi

3. Suché vlasy v zime

Zima je pre vlasy veľmi kruté ročné obdobie. Najmä pre tie, ktoré majú sklon ku vysúšaniu. Odporúčame preto, 1-krát týždenné používať Avokádovú masku na vlasy. Tu je recept:

Zmiešaj 1 polievkovú lyžicu avokádového oleja, 1 PL olivového oleja a jeden váječný bielok. Túto masku nanes na vlhké vlasy od korienkov až ku končekom. Nechaj pôsobiť 15 minút. Potom masku zmy pod tečúcou vodou a umy šampónom.

4. Žehlenie vlasov

Ak si vlasy vyrovnávaš žehličkou na vlasy, vždy len suché. Nikdy nežehli mokré vlasy. Najlepšie je, ak necháš vlasy po umytí prirodzene vyschnúť a keď sú suché môžeš začať žehliť.

5. Neželané farebné tóny

Ak máš blond vlasy a chceš sa vyhnúť žltým farebným tónom používaj šampón s fialovými tónmi, resp. šampón na šedivé vlasy. Červené tóny z vlasov zasa stiahneš so zeleným šampónom na vlasy.

6. Zastrihávanie končekov

Zabezpeč, aby si chodila na zastrihávanie končekov vlasov každých 6-8 týždňov. Tým zabrániš zničeniu a rozštiepeniu končekov a tomu, aby vlasy vyzerali nezdravo.

7. Mastné vlasy

Ak majú tvoje vlasy sklon ku mastneniu, používaj kondicionér len na vlasy. Zabráň tomu aby sa dostal ku korienkom a na pokožku hlavy.

8. Kulmovanie vlasov

Ak chceš, aby tvoje kučery alebo vlny vydržali čo najdlhšie vždy používaj kulmu až na úplne suché vlasy.

9. Objem vlasov

Ak chceš, aby mali tvoje vlasy objem po celý deň vyhni sa nadmernému upravovaniu vlasov rukami. Ruky totiž vylučujú prirodzene maz, ktorý vlasy zaťaží a tak strácajú na objeme.

10. Zdravé vlasy

A na koniec ešte jedna rada – jedz mrkvu, ak chceš mať zdravé vlasy. Zdravá strava vedie ku kráse.

Zdieľať: