Akcia čoskoro končí

Soňa Skoncová: Žijem si svoje sny

Zdieľať:

V roku 2009 sa zúčastnila súťaže Miss Slovensko, kde sa umiestnila ako 1. Vicemiss a Miss Press. Práci modelky sa začala venovať ako 15 ročná. Pracovala v reklame, predvádza prehliadky, je úspešná moderátorka Topstar a Fashion TV a okrem toho, že je nádherná je aj veľmi šikovná, má svoju vlastnú módnu značku oblečenia. Úspešná Soňa Skoncová!

Čím si túžila byť v detstve?
Mala som množstvo snov. Najvtipnejší bol asi ten že keď som mala asi 5 rokov chcela som byť murárkou. Bola som veľmi aktívne dieťa venovala som sa profesionálne plávaniu aj tancu nakoniec ma to odvialo úplne na iné smery.

Vycestovala si v pomerne mladom veku do Japonska, aké to bolo?
Modeling je úžasný v tom, že vidíte krajiny o ktorých sa vám ani nesnívalo. Zažijete momenty, ktoré z vás spravia zodpovedného a dospelého človeka v priebehu pár mesiacov. Spoznáte množstvo ľudí, kultúr  a často krát si poplačete za svojou rodinou. Spomínam si, že odlúčenia bývali najhoršie, ale aj to sa dá zvládnuť. Doteraz však tvrdím ,že modeling nie je pre každé dievča, ktoré je vysoké a štíhle. Musíte byť osobnosťou a mať na to, byť silnou a vytrvalou. Vydržať psychický nátlak, časté cestovanie a nikdy nekončiace prispôsobovanie sa úplne všetkému. Neľutujem ani jeden deň, ktorý som prostredníctvom modelingu zažila. Ani chvíle v ktorých mi bolo najhoršie, pretože ma vždy posunuli vpred. Ďakujem za to, že som si tým všetkým mohla prejsť a stať sa človekom ,akým som dnes. Naučil ma vyznávať tie najdôležitejšie hodnoty a vážiť si to čo mám. Otvoril mi dvere v mnohých smeroch a pomohol mi splniť si svoje sny. Príležitosťou akou bol pre mňa modeling mi naozaj zmenil život!

sona-skoncova-1

Móda ťa vystihuje, patríš pravidelne k najkrajšie oblečeným ženám, čo pre teba móda znamená?
Ďakujem veľmi pekne. Áno módu milujem. V biznise s módou sa pohybujem už dlhé roky a nejako sa to na mňa nalepilo. Móda však pre mňa existuje hlavne v reálnom živote , nie len v módnych magazínoch a na fashion weekoch. Mám rada keď sa oblečiem pohodlne a streetovo, ale aj keď sa oblečiem elegantne, záleží na akú príležitosť sa práve chystám. V móde sa viem odviazať, nebojím sa experimentovať. Milujem ju už dlhé roky. Je to niečo čím sa môžem vyjadriť aj bez slov. Móda ma napĺňa ,inšpiruje a baví.

Aký je tvoj najobľúbenejší kúsok v šatníku?
Uf tých je veľa. Niektoré veci mám už roky a neviem sa ich dobrovoľne vzdať. Spomínam si, že mi ich niekedy potajomky mamina vyhadzovala, alebo dávala na charitu. Niekedy boli aj krokodílie slzy :) Mám však aj veci, ktoré sa mi páčia, ale vedia sa mi aj rýchlo zunovať. Často krát to preto riešim aj výpredajmi svojho šatníka, ktoré prebiehajú na mojom blogu www.sonaskoncova.sk.

Si typická nákupná maniačka?
Priznám sa, že módu naozaj milujem, ale za nákupnú maniačku sa nepovažujem. Z nákupov šaliem jedine v Los Angeles, kde naozaj milujem ich štýl obliekania. Ich móda je iná a veľmi inšpiratívna. Veľmi sympatizujem s ich spôsobom obliekania. Na Slovensku nenakupujem až tak často.

Uprednostňuješ kamenné obchody či nakupovanie na internete?
Stále častejšie nakupujem cez internet, je to pohodlné, rýchle a vyhovuje mi to. Kamenné obchody majú svoje čaro v LA napríklad na Melrose street, kde má každý malý obchodík v sebe “dušu”. Každý je inak zariadený, všade nájdete originálne a jedinečné kúsky alebo doplnky. Kamenné obchody a hlavne brandové story ako H&M, Tally Wejl, Zara atd atd v sebe neskrývajú žiadne prekvapenie. Sú to len vešiaky s oblečením bez duše a neónkami, ktoré mi nesmierne v obchodných centrách prekážajú :D

Kde najradšej nakupuješ?
Myslím že je to asi všetkým jasné:)

Soňa Skoncová so psíkom

Ako vnímaš krásu a čo pre teba krása znamená? Prezraď nám svoj recept na krásu?
Krása je relatívna oveľa dôležitejšie je to vnútro. Ja vždy tvrdím, že dobre vyzerať a byť zdravá je hlavne v našej mysli. To ako sa cítime vo vnútri sa odrazí aj na našej vonkajšej kráse. Kde je napísané, že dokonalá žena má byť superštíhla? Poznám toľko krásnych žien, ktoré ani náhodou nespľňajú miery modeliek a vychudnuté modelky by schovali do vrecka jedna radosť. Všetko je o vašom sebavedomí ! Ak v neho veríte vy, uveria mu aj ostatní! Za to dám svoj krk!

Ako sa o seba staráš?
Pravidelne chodím na kozmetiku, manikúru , pedikúru, trávim veľa času vonku so svojím psíkom ,ale s cvičením to nie je u mňa veľmi ružové. Priznám sa že som veľmi lenivá a mala by som začať niečo robiť, pretože som na tom kondične už dosť zle :D Keďže som sa v mladosti venovala tancu, chcem sa ku nemu opäť vrátiť. Dúfam ,že si na to konečne nájdem čas. Musím sa polepšiť.

Kedy si začala prvýkrát blogovať?
K blogovaniu ma priviedla moja dlhoročná kamarátka Janka, ktorá mi vždy hovorila, že môj život je zaujímavý, pohybujem sa vo svete módy a možno by som mohla byť inšpiráciou pre začínajúce modelky a dievčatá ktoré, by si mohli niečo vziať z môjho pozitívneho pohľadu na život. Takže som tu a blog One of a kind spolu so mnou už takmer 3 roky.

Čo ťa najviac baví na blogovaní?
Prostredníctvom blogu sa chcem podeliť o svoje zážitky, skúsenosti a poznatky. Blogovanie sa stalo mojou vášňou a ja si už neviem predstaviť deň bez krásnych komentárov, ktoré mi moji čitatelia zanechávajú. Hlavnou myšlienkou blogu je inšpirovať ľudí, aby každý deň žili naplno, aby boli šťastní, aby sa nebáli žiť svoje sny. Spätnou väzbou pre mňa je ich podpora, ktorá ma ženie vpred.

Predstava dokonalého relaxu pre teba je?
Vaňa :)

Aké sú tvoje záľuby?
Môj psík Lola je mojou najväčšou záľubou, taktiež aj moja práca ktorú milujem a v ktorej sa stále chcem posúvať vpred.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Môj bežný deň začína ranným venčením Lolky. Za najdôležitejšie jedlo dňa považujem raňajky, takže tie si viem poriadne užiť a dopriať si :D Doobeda sa zaoberáme objednávkami a riešime veci ohľadom E-shopu www.skoncova.sk, okolo obeda idem do práce, do televízie JOJ, kde moderujem šoubizovú reláciu Topstar. Prvé kroky smerujú do maskérne, potom si dám rýchly obed, písanie zahlásiek, nahrávanie headlinov, neskoršie štúdio, kde naživo vysielame Topstar. Po práci sem tam stihnem ešte nejaké stretnutia,fotenie na môj blog, alebo idem rovno domov , kde ma niekedy čaká skvelá večera :D Niekedy mám akcie aj z Fashion TV zväčša podvečer ,takže letím z jednej práce do druhej. Milujem svoju prácu, na druhej strane keď mám konečne voľno viem celý deň len preležať v posteli a nerobiť absolútne nič.

Soňa Skoncová

E-shop s tvojou značkou oblečenia už funguje nejaký ten čas, ako ťa napadla myšlienka mať svoj e-shop?
Prvotná myšlienka vznikla v Los Angeles. Zamilovala som si nakupovanie cez internet a povedala som si, že toto by som možno chcela niekedy robiť. Mať obchod s módnymi vecami a doplnkami, z ktorých niektoré kúsky aj sami navrhujeme, je pre nás snom, ktorý si žijeme, a jednou veľkou záľubou. Je veľmi dôležité robiť vo svojom živote, čo vás baví, pretože potom sa to odráža úplne na všetkom. Móda a fotenie mi bolo vždy veľmi blízke, mať svoj internetový obchod s módou je splnenie môjho sna a pocit je to skvelý, aj keď za tým stojí množstvo práce a úsilia.

Kde čerpáš inšpiráciu pri svojej tvorbe?
Všade. V časopisoch, na internete, na ulici… Musím však prezradiť, že často krát mi pomáha aj môj priateľ Robo. Je to tímová práca , ktorú mám naozaj rada a nikdy som si nemyslela, že ju budem niekedy robiť. Za návrhárku sa však nepovažujem, to prenechám iným a skúseným. V tomto obore som naozaj veľká začiatočníčka, nechám si poradiť od skúsenejších a nebojím sa to priznať Robíme však to, čo nás baví, z čoho máme radosť a čo sa nám páči. Vidieť to v uliciach na ľuďoch je krásna čerešnička na torte.

Čo považuješ za svoj najväčší doterajší pracovný úspech?
Za môj najväčší profesný úspech považujem to, že som od pätnástich rokov samostatná. Precestovala som veľkú časť Ázie ale aj Európy. Za úspech považujem moju každú pracovnú ponuku, umiestnenie v súťaži Miss Slovensko 2009 ako prvá Vicemiss a Miss Press, post moderátorky televízii JOJ kde moderujem šoubizovú reláciu Topstar, práca vo Fashion TV, pôsobenie v Los Angeles, státie na červenom koberci na prestížnych Oskaroch v Hollywoode po boku Sascha Barona Cohena, založenie vlastnej značky a online obchodu a hlavne to že mám okolo seba ľudí, ktorí ma po celý čas podporujú a držia mi palce.

Aké sú tvoje najbližšie plány do budúcna?
Snívať a žiť svoj život naplno každý deň!

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.

Sleduj Soňičku aj na Instagrame a nezmeškaj žiadnu novinku z jej úžasného sveta.

Zdieľať: