Akcia čoskoro končí

Ružová soľ: Zdravotný zázrak z Himalájí

Zdieľať:

Soľ je vo všeobecnosti považovaná za biely jed. Naše telo však aj napriek tomu potrebuje sodík, no príliš slaná strava môže mať nepriaznivý vplyv na naše srdce, mozog aj zdravie kostí. Ak však rada solíš, môžeš siahnuť po Himalájskej ružovej soli namiesto tej obyčajnej kuchynskej. Čoskoro zistíš, že ružová soľ má pomerne široké spektrum využitia a tiež pomerne veľa zdravotných výhod.

Nutrične výhodnejšia

Ružová soľ obsahuje viac ako 80 minerálov a stopových prvkov vrátane chloridu sodného a ďalších stopových prvkov počnúc horčíkom, vápnikom, draslíkom, hydrogénuhličitanom, bromidom, fluoridom a podobne. Jej nutričné hodnoty sú teda oveľa priaznivejšie v porovnaní s kuchynskou soľou.

Lepšie zažívanie

Medzi skvelé účinky tejto soli dozaista patrí aj fakt, že živiny, ktoré obsahuje dokážu napomôcť tráviacemu traktu skvalitniť schopnosť prijímania ďalších živín. Vďaka nej bude trávenie oveľa lepšie a dlhšie si uchováme pocit sýtosti. Nie je to skvelý dôvod na zaobstaranie si ružovej soli?

Nižší krvný tlak

Vďaka vysokému obsahu sodíka mnohí veria, že táto soľ dokáže znížiť krvný tlak. Už celé roky lekári zastávajú názor že nadmerné solenie krvný tlak zvyšuje. Táto problematika žiaľ doposiaľ nebola detailne preskúmaná a preto stojí za to vyskúšať ružovú soľ, ktorá má na krvný tlak priaznivý účinok.

Hydratácia

Ďalšia výhoda spočíva v jej schopnosti regulácie hydratácie nášho tela. Obsahuje totiž minerály, ktoré sú zároveň elektrolytmi. Tie sú zároveň nevyhnutné pre reguláciu telesných tekutín. Hydratáciou to však nekončí, pretože táto soľ rovnako predchádza aj zadržiavaniu vody v tele. Je to priam oslobodzujúce, ak ťa trápi práve zadržiavanie vody v organizme.

Detoxikuje

Postačí pridať trochu soli do pripraveného kúpeľa. Ióny v soli dokážu s pokožky tela odstrániť všetky toxíny a škodlivé látky z kožných a tukových tkanív. Okrem toho telu dodá živiny, ktoré obsahuje a  ktoré prispejú k celkovej detoxikácii. Spojenie oboch efektov tvoju pokožku tiež dokonale osvieži a spevní.

 

Relax pre svalstvo

Bolestivé svaly sa upokoja v teplom ružovom kúpeli. Je to zároveň skvelý spôsob, ako uvoľniť tuhé svalstvo. Táto soľ obsahuje minerály horčíka, ktoré sa dostávajú cez pokožku a pomáhajú svalstvu aj mäkkým tkanivám v regenerácii a liečbe.

Posilnenie tela

Mnohé zo stopových minerálov sú zároveň prospešné aj pre spevnenie kostí, či tkanív, pokožky a podobne. Priaznivé účinky má táto soľ aj na krvný obeh. Dokonale funguje aj v prípade liečby zlomenín, artritíty, alebo neustále studených končatín, či psychickej únavy. Účinkuje teda v prospech posilnenia a celkovému ozdraveniu tela.

Čo ty a odporúčaný príjem soli? Ak to s kuchynskou soľou preháňaš, vyskúšaj ju zameniť za Himalájsku ružovú soľ.

 

Zdieľať: