Akcia čoskoro končí

NÁVOD: Retro hollywoodske vlny pomocou stuhy!

Zdieľať:

Kto nezatúži z času na čas po zmene účesu? Dnes sa nosí naozaj všetko – rovné lesklé vlasy, bohaté kučery, zapletené, drdoly, chvosty, prirodzené vlny, s ofinkou či bez. Možností je neúrekom, stačí si len vybrať. Dnes ti ponúkneme naozaj jednoduchý návod ako si pripraviť objemné retro vlny na štýl starého Hollywoodu, ktorý je typický uhladeným vrchom účesu a bohatými vlnami od úrovne uší nadol. Ak máš stredne dlhé až dlhé vlasy, zbystri pozornosť.

Čo budeš potrebovať?

  • hrebeň
  • tužidlo, lak
  • klasické gumičky do vlasov
  • tenké látkové stuhy, šnúrky z topánok, tenké pásy látky, čokoľvek čo nájdeš doma, podmienkou je, aby boli dostatočne dlhé ( napr. pri stredne dlhých vlasoch budeš potrebovať stuhu dlhú aspoň 40 cm)

vlny

Návod:

1. Polovlhké vlasy dôkladne rozčes a votri do nich tužidlo podľa potreby.

2. Hrebeňom rozdeľ vlasy na dve rovnaké polovice.

3. Vezmi prvú polovicu a gumičkou ju uviaž čo najbližšie ku krku, akoby si robila klasický nízky cop.

4. Vezmi stuhu a opatrne ju prevleč cez gumičku tak, aby si obidve jej konce vedela zviazať na uzol. Stuha teraz tvorí jeden celok.

5. Vlasy rozdeľ na dve rovnaké polovice a vezmi do ruky aj visiacu stuhu. Začni pliesť klasický vrkoč, kde prvé dve pramene tvoria tvoje vlasy a tretí stuha.

6. Keď máš zapletený vrkoč až do konca, uchyť pramene z vlasov do jednej ruky a prameň zo stuhy do druhej. Rukou, ktorá drží pramene z vlasov, opatrne potiahni vlasy smerom hore pozdĺž stuhy pokiaľ je to možné, pričom stuhu nechaj voľne visieť.

7. Pomocou gumičky uviaž stiahnutý vrkoč z vlasov okolo stuhy.

8. Zopakuj aj na druhej strane.

9. Nechaj uschnúť.

10. Po uschnutí (najlepšie cez noc) vyber gumičky, rozpleť vrkoče a odstráň stuhu. Prstami jemne prehrab vlny pre extra objem, prípadne prestriekaj lakom na vlasy.

HOTOVO !

 Ak je to potrebné, nastriekaj trochu laku na hrebeň s hustými zúbkami a opatrne prečes vrchnú hladkú časť účesu, aby si dosiahla dojem dokonalej uhladenosti. Takýto účes je ako stvorený na večerné príležitosti, plesy, do divadla. Ako sa ti páčia tieto retro glamour vlny na štýl starého Hollywoodu?

Zdieľať: