Akcia čoskoro končí

REPKOVÝ OLEJ: Výhody pre pokožku, o ktorých si nevedela!

Zdieľať:

Používaš repkový olej najmä v kuchyni? Neuveríš – dá sa využiť aj v kúpeľni, resp. v starostlivosti o telo. Presvedčila som sa o tom na vlastnej koži. Tu je niekoľko benefitov repkového oleja pre tvoju pokožku:

1. POMÁHA CHRÁNIŤ POKOŽKU PRED VOĽNÝMI RADIKÁLMI

Repkový olej obsahuje antioxidanty – vitamín E, ktorý prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Tieto látky pomáhajú chrániť pokožku pred voľnými radikálmi, ktorým sme vystavení. Voľné radikály sú jedným z dôvodov, pre ktoré naša pokožka stráca sviežosť a elasticitu. Preto sa oplatí využiť repkový olej v starostlivosti o pleť.

2. ZVLHČUJE POKOŽKU

V súčasnosti je v kozmetike v móde používať rôzne oleje. Médiá sa predbiehajú v hľadaní čoraz rafinovanejších a nezriedka exotických olejov. Namiesto drahých olejov sa oplatí siahnuť po tom domácom, repkovom. Každý večer si na očistenú pleť nanášam niekoľko kvapiek oleja a masírujem ho do pokožky. Po istom čase pravidelného používania som si všimla zlepšenie vzhľadu a hydratácie mojej tváre. Niekoľko kvapiek oleja najprv vždy zohrejem v dlani a potom nanášam na pleť.

3.  SKVELÝ NA MASÁŽ VZHĽADOM NA OBSAH MASTNÝCH KYSELÍN

Repkový olej sa vynikajúco hodí aj na klasickú alebo relaxačnú masáž. Pokožku vyživí,  hydratuje, zmierni podráždenie.

Viac informácií a aj nápadov na domáce masky nájdeš na stránke: zamilujsadorepkovehooleja.eu

Ako využívaš repkový olej ty? Určite mi napíš do komentáru :)

 

Zdieľať: