Akcia čoskoro končí

Toto sú 4 najlepšie rady našich starých mám proti vypadávaniu vlasov!

Zdieľať:

Vypadávanie vlasov je jedným z najbežnejších problémov, ktorým trpí nielen mnoho žien, ale aj mužov! Príčin existuje mnoho, o niektorých si sa už mohla dočítať v tomto článku, no bojovať sa dá aj napriek nim. Okrem zmeny životosprávy, existujú aj tzv. rady našich starých mám proti vypadávaniu vlasov, ktoré sa oplatí vyskúšať.

1. Žihľavové vlasové tonikum

Asi najznámejším prírodným bojovníkom proti vypadávaniu vlasov je žihľava. Táto pŕhlivá rastlinka blahodárne pôsobí na pokožku hlavy, vyživuje a posilňuje vlasové korienky a tak zabraňuje vypadávaniu vlasov. Okrem bežných šampónov si doma môžeš vyrobiť napr. aj žihľavové tonikum.

Vypadávanie vlasov

Ako na to?

Hrsť čertvo natrhaných žihľavových listov zalej 1 litrom vriacej vody, nechaj riadne vylúhovať až kým voda úplne nevychladne a nakoniec sceď. Takto pripraveným tonikom si preplachuj vlasy po každom umytí.

2. Kúra s jablčným octom

Jablčný ocot je tiež veľmi prospešným pomocníkom pre vlasy. Obzvlášť pre tie zoslabnuté a bez lesku. Okrem toho bojuje aj proti lupinám a tiež hydratuje vlasovú pokožku. Ak teda hľadáš multifunkčného záchrancu pre tvoje vlasy, jablčný ocot ti určite príde vhod.

Ako na to?

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako využiť silu jablčného octu pre posilnenie vlasov a zabránenie ich vypadávaniu, je preplachovanie roztokom, ktorý dostaneš zriedením jablčného octu s vodou v pomere 1:1.

3. Olejová masáž

Príčinou vypadávania vlasov môže byť aj nedostatočná výživa a následné oslabnutie vlasového korienka čoho následkom je jeho uvoľnenie a vypadnutie vlasového vlákna. Tento problém je možno riešiť aj napr. masážou vlasovej pokožky pomocou oleja, ktorý má skvelé výživné a hydratačné účinnky.

Ako na to?

Malé množstvo prírodného oleja (napr. olivového, kokosového alebo aj argánového) rozotri v dlaniach, aby sa trochu nahrial a jemne ním začni masírovať pokožku hlavy. Pokožku nedrhni, ale jemnými krúživým pohybmi masíruj. Nakoniec nechaj ešte chvíľu pôsobiť a zmy šampónom.

4. Vajíčková maska

Vajíčko je akousi alfo a omegou čo sa týka domácich masiek na vlasy. Je totiž výborným zdrojom proteínov a vitamínov. Často sa kombinuje s ďalšími látkami, no účinné je aj samo o sebe.

Ako na to?

Na prípravu tejto masky na vlasy budeš potrebovať len 1vajíčko. Riadne ho vymiešaj v miske a aplikuj na vlhké vlasy, obzvlášť ku korienkom. Pomocou riedkeho hrebeňa rozčeš vlasy, aby si masku skutočne rovnomerne naniesla na celú dĺžku. Nechaj pôsobiť 15 minút a nakoniec zmy čo najstudenšou vodou akú len znesieš. Vajíčko sa totiž pri kontakte s horúcou vodou môže zraziť.

Bojuješ aj ty s vypadávaním vlasov? Aké sú tvoje tipy? Podeľ sa s nami. 

Zdieľať: