Akcia čoskoro končí

Prečo jesť mrkvu

Zdieľať:

Sladká a chrumkavá mrkva je obľúbená nielen u vegetárianov. Jej konzumácia je priaznivá pre zrak, pôsobí ako prevencia proti rakovine, podporuje imunitný systém, predchádza kardiovaskulárnym ochoreniam. Okrem zdravotných výhod je mrkva veľmi prospešná aj pre krásu. Prečítaj si tento článok a ziti, prečo jesť mrkvu.

Výhody pre pleť

1. Rozjasňuje pleť 

Mrkva obsahuje veľa vitamínu C a antioxidantov. Takže jej pravidelná konzumácia sa odzrkadlí na krásnej a žiarivej pleti. Ak chceš mrkvu použiť na pleť aj lokálne, vyskúšaj túto masku: Mrkvu rozmixuj s medom, natri na pleť a nechaj pôsobiť 10-15 minút.

mrkva

2. Lieči jazvy

Pitie mrkvovej štavy je prospešné, ak sa chceš zbaviť jaziev alebo pigmentových škvŕn.

3. Spomaľuje starnutie pleti

Vďaka obsahu vitamínu C, mrkva pomáha produkovať kolagén. Kolagén je druh proteínu, ktorý má zásadný význam pre udržanie elasticity pokožky. To pomáha zabrániť vráskam a známkam starnutia. Vitamín A je antioxidant a tiež útočí na voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie pokožky.

4. Ochraňuje pred uv žiarením

Ako iste vieš, mrkva obsahuje beta-karotén. Ten  sa v tele premieňa na vitamín A. Pomáha pri regenerácii kožného tkaniva a poskytuje ochranu pred slnečným žiarením. V lete môže pitie mrkvovej štavy fungovať ako prírodný opaľovací krém.

5. Hydratuje suchú pleť

Nedostatok draslíka vedie k suchej pokožke. Mrkvy sú bohaté na draslík, preto ich konzumácia dokáže predísť tomuto problému, takisto pomáha udržiavať pokožku hydratovanú.

Výhody pre vlasy

1. Lieči vypadávanie vlasov

Mrvka je skvelá pri boji s vypadávaním vlasov. Poskytuje vlasov životne dôležité vitamíny – vlasy sú tak silnejšie a leskejšie. Pi mrkvovú šťavu pravidelne a tvoje vlasy budú zdravé.

2. Podporuje rast vlasov

Nielen že, mkrva bojuje proti vypadávaniu vlasov, ale aj stimuluje ich rast. Vitamín C a vitamín E v mrkve zlepšujú krvný obeh v pokožke hlavy, čím sa podporí rast vlasov a zabraňuje predčasnému šediveniu vlasov.

Vyskúšaj mrkvu zaradiť do svojho jedálnička. prospeje to nielen tvojmu zdraviu, ale aj kvalite pleti a vlasov.

 

 

Zdieľať: