Akcia čoskoro končí

MUDr. Alena Pallová: Pomáham ženám cítiť sa krajšie

Zdieľať:

Alena PallováMUDr. Alena Pallová je dermatovenerologička, majiteľka Inštitútu estetickej medicíny v Pezinku. Krásna, inteligentná, vzdelaná. Pomáha ženám cítiť sa krajšie.

Ako vznikol váš inštitút?
Vždy som chcela byť lekárkou a na doktorku som sa ako dieťa aj veľmi často hrávala. Po škole som pracovala tri roky na kožnej klinike a ošetrovala naozaj vážne prípady, a zároveň si otvorila vlastný salón krásy. Takto som istý čas pendlovala a musím povedať, že išlo o jedno z mojich doteraz najnáročnejších psychických období. Plánovala som však moderné, luxusné a výborne vybavené veľké estetické centrum. Chcela som, aby bola chirurgia, dermatológia, laserová medicína a estetická korektívna medicína pod jednou strechou. Trvalo nekonečne dlho, kým som zohnala potrebné formality a priestor. Ako to dopadlo, už viete.

Čo pre vás znamená krása?
Francúzska spisovateľka Ninon de Lenclos to povedala úplne presne: Krása bez pôvabu je ako rybárov háčik bez červíka. Na to, aby bol človek krásny, potrebuje oveľa viac, než len peknú tvár.

Kedy sa cítite byť najkrajšia?
S mojim synom Paťkom máme malý rituál. Vždy cez víkend, keď nemusíme ráno skoro vstávať kvôli povinnostiam, pritúli sa ku mne a povie mi, ako veľmi ma ľúbi a aký je šťastný, že ma má. Vtedy sa cítim najkrajšia, najmilovanejšia a tým pádom najšťastnejšia.

Stáva sa vám často, že trpíte pracovnou deformáciou a všímate si na ľuďoch asymetrie, ktoré by sa dali vylepšiť?
Všimnúť si všimnem, no ak ma niekto o radu mimo ordinácie vyslovene nepožiada, určite sama na nerovnosti, asymetriu či nepeknú mimiku neupozorním. Stretávam sa však pravidelne s tým, že klienti si všímajú drobné nedostatky, vrásky a nevnímajú tvár ako celok ani neposudzujú stav svojej pleti, jej kvalitu či výraz a mimiku. Ja som síce extrémny detailista, ale aj perfekcionista. Tvár musí byť harmonická, jemná, milá. Musí vytvárať príjemný celok. Kvalitná zdravá a svieža pleť je jej čerešničkou na torte. Strnulý výraz po botulotoxíne či extrémne napnutá tvár sú predsudky, ktoré si ľudia bežne vysvetlia pod pojmom estetická dermatológia. Dnes však vládne prirodzenosť a všetko s mierou. Najlepšia práca dermatológa je tá, ktorá nie je vidieť, len klient vyzerá lepšie, mladšie, oddýchnuto.

Alena Pallová na pohovke

Aký je pre vás ideál krásy?
Ak máte na mysli, kto je podľa mňa dokonale krásny, nemám takého „favorita“. Krása totiž nezahŕňa iba fyzickú stránku človeka, nech to znie akokoľvek klišoidne. Dokonalosť sama o sebe je nudná. No ak by som si predsa len mala vybrať niekoho úžasného, s kým by som rada zašla na večeru, bol by to francúzsky herec Olivier Martinez.

Medzi vašimi zákazníčkami prevyšujú konzervatívnejšie typy žien, ktoré preferujú odskúšaný typ zákroku alebo naopak ženy, ktoré túžia vyskúšať akúkoľvek novinku?
Sú to ženy (ale aj muži), ktorí si v prvom rade nechajú poradiť. V portfóliu mojich neinvazívnych zákrokov neexistuje nič, čo by som nemala na vlastnej koži odskúšané. Trúfam si povedať, že klientovi viem vždy odporučiť to najlepšie.

Stane sa, že k vám príde klientka, ktorá túži po zákroku, o ktorom ste presvedčená, že by nebol dobrou voľbou. Ako vtedy postupujete?
K svojim pacientom som za každých okolností úprimná. Ak si myslím, že zákrok, po ktorom túžia, nie je pre nich tou správnou voľbou, poviem im to. Môj vzťah s klientmi je založený na maximálnej dôvere. Nespomínam si, že by niektorý z nich tvrdošijne trval na svojom a nebral na vedomie moje námietky. Každý zákrok je zároveň mojim podpisom, mojou vizitkou. Preto by som nič, čo vyslovene nekoreluje mojim zásadám a názorom, radšej nevykonala.

Máte v ponuke v inštitúte metódy, ktoré si môže dopriať každá žena bez ohľadu na vek?
Áno, samozrejme. A hneď niekoľko. Oxygenesis, LED terapia, epilácia ochlpenia, mezoterapia atd. Pravidelne o nich verejnosť informujeme prostredníctvom newslettrov, našej web stránky a aj blogu, kde jednotlivé zákroky opisujeme podrobnejšie a tak, aby im porozumel skutočne každý.

Aké zákroky preferujú muži najčastejšie?
V súvislosti s letom je to botox do podpazušia na redukciu potenia a počas roka trvalé laserové odstránenie nežiaduceho ochlpenia.

Aké máte novinky vo vašom inštitúte, o ktoré by ste sa s nami chceli podeliť?
Pred letom sa mnoho žien vydáva na boj s celulitídou, a tak mnohé procedúry, ktoré v IEM momentálne ponúkam, sú zamerané práve na redukciu váhy a odstránenie celulitídy. Rovnako je pred letom žiadaná aj trvalá epilácia nežiaduceho ochlpenia laserom. Niektoré vyhľadávané procedúry je ale vhodné absolvovať až po lete, keďže po laserových zákrokoch je potrebné pokožku istý čas chrániť pred priamym slnkom. K nim patrí napríklad odstránenie pigmentových škvŕn, drobných jazvičiek a ďalších nedokonalostí pleti špeciálnym laserom Resurf M22, ktorý je na Slovensku novinkou a práve Inštitút Estetickej Medicíny je prvým centrom v celej Európe, ktoré s týmto novým americkým prístrojom pracuje. Neablatívny resurfacing tváre pomocou Resurf M22 či neinvazívny ultrazvukový lifting tváre a podbradku prístrojom Ulthera sú pre svoje radikálne bezkonkurenčné výsledky u klientok veľmi obľúbené.

Alena Pallová s injekciou

Akú starostlivosť o pleť odporúčate v letnom období?
Hlavne nezabudnúť pokožku dôkladne hydratovať!!! To je vec, ktorej nedodržiavanie sa na pleti okamžite odzrkadlí. V lete je okrem toho v obchodoch dostatok ovocia a zeleniny, čo treba využiť a pokožku vyživiť nielen zvonka, ale i z vnútra.

Čo vás najviac teší na vašej profesii?
Kontakt s ľuďmi. Práca s ľuďmi je síce náročná, ale aj krásna a obohacujúca. Ten pocit, keď niekomu pomôžete cítiť sa lepšie a vyzerať krajšie, je na nezaplatenie. Nie nadarmo sa hovorí, že medicína nie je práca, ale poslanie.

Čím ste chceli byť v detstve?
Vždy som inklinovala k medicíne. Dá sa povedať, že žijem svoj detský sen. :)

Veľa cestujete. Je pravda, že Slovenky sa o seba starajú naozaj na úrovni?
Áno. Hoci sa ešte máme čo učiť, naozaj môžem potvrdiť, že Slovensky si na svoj výzor potrpia. Uvedomujú si, že s pribúdajúcimi rokmi si ich pleť zaslúži patričnú starostlivosť. Svojim pacientom vždy prízvukujem: pleť hydratujte, doprajte si výdatný spánok a dodržiavajte pitný režim. Ona sa vám za to skôr či neskôr poďakuje.

Ako vyzerá váš bežný deň?
Ak by som mala byť stručná, poviem len práca, práca, práca. Cez týždeň to býva naozaj hektické. Denne vyšetrím aj 40 pacientov a neraz sa prichytím že aj doma v mysli pracujem, zlepšujem, plánujem a vymýšľam nové postupy či novinky. Popri práci sa snažím tráviť čo najviac času so synom Paťkom, čo je celkom prirodzené. Večer, keď Paťko zaspí, začína mi „druhá šichta“ a vybavujem korešpondenciu, na ktorú som počas dňa nemala čas. Ak je Paťko u svojho otca, dohodnem si stretnutia s kamarátmi a vychutnávam si s nimi voľné chvíle pri dobrom jedle, či poháriku dobrého vínka.

Alena Pallová na gauči

Na akú kozmetiku nedáte dopustiť?
V mojej kúpeľni nájdete nespočetné množstvo prípravkov, keďže rada testujem a porovnávam. Po ruke mi nikdy nechýba kvalitný odličovač, vyživujúci denný i nočný krém, rozjasňovač pleti, v lete opaľovací krém a lesk na pery. Obľúbila som si švédsku kozmetiku de_CURE, ktorá má v ponuke naozaj výborné vypínacie prípravky či tekutý kyslík na špeciálne príležitosti. Ako dennodennú starostlivosť používam celú radu prípravkov švajčiarskej značky TEOXANE. Vyrábajú aj výplňové materiály Teosyal, ich kozmetika je na báze rezilientnej kyseliny hyalurónovej, ktorá vytvorí dokonalý hebký film na vašej pokožke a dokonca stimuluje tvorbu kolagénu, takže ma teší aj fakt že počas toho ako mi krém na pleť pôsobí aj synchrónne mladnem.

Ako sa o seba staráte?
Asi ako každá žena.
Dodržiavam pitný režim, svoju pleť pravidelne hydratujem a vyživujem kúrami, ktoré ponúkam aj klientkám v Inštitúte. Jem veľmi veľa ovocia a zeleniny, vo večerných hodinách sa vyhýbam ťažkým jedlám … vidíte, nič špeciálne ☺

Stali ste sa Najkrajšou dámou Plesu v opere. Mali ste skutočne nádhernú rozprávkovú róbu. Ako vznikol nápad na práve takúto róbu? Boli ste s ňou spokojná?
Autorom róby je môj dlhoročný kamarát a zároveň návrhárska špička Lukáš Kimlička. Spýtala som sa ho, či by mi neušil šaty a viac som sa, obrazne povedané, nestarala. Lukáš má moju absolútnu dôveru, poznáme sa roky, vedel presne, aký typ šiat mi ušiť, aby vystihovali moju osobnosť a cítila som sa v nich príjemne.

Aký štýl obliekania preferujete v súkromí?
Eleganciu. Mám rada topánky na vysokom opätku, takže ma v riadnych „ihličkách“ môžete vidieť aj na prechádzke so synom a zmrzlinou v ruke. V mojom šatníku pochopiteľne nechýba ani oblečenie na športové vyžitie. Myslím si, že okrem kroja v ňom nájdete všetko.

Váš splnený verzus nesplnený sen?
Svoj pracovný sen som si už splnila a tie súkromné, si radšej nechám pre seba. :)

Zdieľať: