Akcia čoskoro končí

Odstraňovanie chĺpkov: Najčastejšie chyby, ktorým sa musíš vyhýbať

Zdieľať:

Život bez  neesteticky vyzerajúcich chĺpkov je snom snáď každej ženy. Všetky totiž túžime po hladkej, pružnej a žiarivej pokožke. Dopúšťame sa však depilačných chýb, ktoré nám často spôsobujú podráždenie a iné nepríjemné kožné problémy. Ak nechceš, aby ti depilácia spôsobovala nepríjemné problémy, je treba pokúsiť sa vyhnúť sa zlozvykom a pristupovať k nej o čosi zodpovednejšie a dôslednejšie. 

Zabúdame na nesmierne dôležitý peeling

Peeling pokožky pred akýmkoľvek spôsobom odstránenia chĺpkov je nesmierne dôležitý. Vďaka nemu totiž značne predídeš zarastaniu chĺpkov pod pokožku. Jemným peelingom odstrániš odumretú kožu, iné nečistoty aj maz. Po holení sa tak  folikuly nebudú upchávať nečistotami.

Holíme sa vo vani

Holiť sa v horúcom kúpeli je naozaj zlý nápad. Premočená koža zväčší svoj objem a tak v sebe ukryje časť chĺpkov, preto nohy nebudú také hladké. Buď si ich ohoľ ihneď po vstupe do vane, alebo to radšej nerob vôbec.

Používame tupé žiletky

Tupá žiletka jednoducho nemôže priniesť hladké oholenie. Ak si okrem toho náchylná k vzniku nepríjemných vyrážok a podráždenej pokožke, radšej by si mala dbať na dokonalú ostrosť žiletiek. Pravidelne vo svojom strojčeku meň žiletky, alebo stav na tie jednorazové, ktoré po jednom použití môžeš bezstarostne zahodiť.

Zabúdame na holiaci gél, či penu

Použitie peny na holenie síce zaberie o čosi viac času, no ochráni tvoju pokožku pred podráždením. Je treba aplikovať ju proti rastu chĺpkov. Tak totiž pripraví povrch pre ich jednoduchšie odstránenie. Pokožka vďaka tomu bude tiež mäkšia a jemnejšia.

Holenie ako prvá vec po prebudení

Počas spánku zvyknú naše končatiny čiastočne opuchnúť. Je to podobné ako počas kúpania v horúcej vode a následnom holení. Aj v tomto prípade je oholenie nôh dohladka absolútne nemožné. Ideálny čas pre túto kozmetickú úpravu je rozhodne vo večerných hodinách.

Nesprávne sa voskujeme

Voskovanie sa zdá byť úplne jednoduchou záležitosťou, ak to sledujeme robiť profesionála. Väčšina salónov však disponuje odborníkmi v danom obore, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Doma nemusíme odhadnúť tú správnu teplotu vosku a spôsobiť ta podráždenie, ba dokonca aj modriny. Preto je treba byť pri používaní vosku obzvlášť opatrná.

Používame príliš veľa vosku

Pokiaľ ide o depiláciu voskom, pauza medzi jednotlivými depiláciami by  mala byť približne 4 týždne. Ak chĺpky nebudú dostatočne dlhé, vosk ich nemusí zachytiť a veľmi jednoducho podráždi pokožku.

Holenie a voskovanie nie je vôbec príjemné, avšak ide o nevyhnutnú súčasť našej rutiny krásy. Preto sa snažme urobiť ho čo najviac znesiteľným.

 

Zdieľať: