Akcia čoskoro končí

Nezvyčajné a predsa účinné: 4 kozmetické triky, ktoré sa oplatí poznať!

Zdieľať:

Makeup

Poznať pár šikovných trikov sa vždy zíde, hlavne ak ide o tie skrášľujúce. Šetria čas a zachránia naoko beznádejnú situáciu. V tomto článku ti ukážeme nezvyčajné, no účinné kozmetické triky, ktoré možno nabudúce zachránia aj tvoj deň.

1. Šikovná maskara

Maskaru možno použiť aj mimo partie mihalníc – napr. na obočí. Na tento účel úplne postačí stará, takmer vyschnutá maskara. Ak je navyše v hnedej farbe, dosiahneš prirodzený výsledok.

Ako na to? Starou maskarou, ktorú najprv navhlči 1-2 kvapkami čistej vody, si párkrát pretri obočie. Farba obalí a zafixuje chĺpky a kefka vyformuje prirodzený tvar obočia.

2. Kamuflácia očnými tieňmi

Výhodou očných tieňov je ich dostupnosť a široká škála farieb. A práve táto vlastnosť sa osvedčila pri tmavých vlasoch s prvými šedinami. Stačí sa len trochu pohrať s tieňmi.

Ako na to? Očný tieň, ktorý korešponduje s farbou vlasov, stačí starou zubnou kefkou, štetcom  alebo aj prstami naniesť na šedinky a zľahka prestriekať lakom na vlasy.

3. Bielenie pomocou zubnej pasty

Kto povedal, že bielaca zubná pasta patrí len na zuby? Má aj iné, menej známe využitie. Napr. na nechtoch.

Ako na to? Najjednoduchší spôsob ako vyčistiť, preleštiť a oživiť nechtové lôžko je použiť zubnú pastu priamo na nechty. Starou zubnou kefkou ich pár krát prešúchaj a nechaj chvíľu pôsobiť. Nakoniec zmy vodou.

Tip: V tomto článku sa dočítaš viac o domácom bielení nechtov.

4. Antiperspirantom na pľuzgiere

Pľuzgiere obľubujú vlhké prostredie. Na nohách vedia byť veľmi nepríjemné a to hlavne na konci náročného dňa.  Existuje však spôsob ako ich potlačiť a predchádzať vzniku nových. Stačiť na to bude obyčajný antiperspirant v spreji.

Ako na to? Unavené chodidlá stačí pravidelne každý večer prestriekať antiperspirantom. Pokožka sa vysuší a pľuzgiere sa postupne stiahnu.

Aké sú tvoje osvedčené, síce nezvyčajné, no účinné kozmetické triky, ktoré ti zachránili deň? Podeľ sa s nami v komentári. 

Zdieľať: