Akcia čoskoro končí

Nela Kočišová: Móda je vášeň!

Zdieľať:

Majiteľka hviezdneho butiku, v ktorom sú módne kúsky známych tvárí dostupné pre bežných ľudí. Túžite mať v svojom šatníku kúsok, ktorý patril známej tvári? Neváhajte a navštívte butik Star Store!

Butik Star Store je výborná myšlienka, aká bola cesta k jeho realizácii?
Ďakujem za pozitívne vyjadrenie k myšlienke. Jej premietnutie do praxe a otvorenie butiku Star Store bol približne 3-mesačný, fyzicky aj psychicky náročný proces. V rámci neho bolo potrebné zariadiť všetky administratívno-právne náležitosti, upraviť a zariadiť interiér predajne a zabezpečiť tovar do predajne. S interiérom mi pomáhala šikovná mladá architektka Lea Skýpalová, ale všetko ostatné som riešila sama a okrem toho sa v popoludňajšom čase venovala deťom. Keďže nájomné „bežalo“ a čas tlačil, nebolo to úplne jednoduché a preto som na seba trošku pyšná, že som to zvládla.

Kde si našla inšpiráciu na realizáciu tohto projektu?
K realizácii tohto projektu ma inšpirovala moja záľuba v móde a nakupovaní, „chodenie“ do spoločnosti a s tým spojená potreba objaviť sa v novom alebo aspoň obmenenom outfite = vlastná skúsenosť s tým, že outfity zo spoločenských akcií je ťažké využiť 2-krát bez toho, aby to bolo pretriasané v médiách a moja kamarátka, ktorá si otvorila obchod postavený na tomto koncepte v Prahe.

Nela Kočišová

Na akom princípe butik funguje?
Princíp showroomu STAR STORE je jednoduchý, no o to efektnejší. Zákazníčky tu nájdu kvalitný a atraktívny sortiment. Aj keď sa v obchode nachádzajú veci z „druhej ruky“, nie je to second-hand v prvotnom význame tohto slova, ako sa niektorí domnievajú. Neponúkam obnosené oblečenie, ale jedinečné, niekedy priam pamätné kúsky zo šatníkov známych osobností slovenského šoubiznisu. V obchode je zároveň veľa nových vecí s pôvodnou visačkou obchodu, v ktorom boli zakúpené.
Pre koho je primárne určený?
Cieľová skupina Star Store-u sú ženy s citom pre módu, ktoré nehľadajú bežnú konfekciu, ale originálne a štýlové kúsky za dostupné ceny. Okrem toho moje zákazníčky oceňujú príjemnú butikovú atmosféru, ktorú nenájdete v nákupných centrách a individuálny prístup.

Ktoré známe tváre dopĺňajú sortiment do Star Store?
V chronologickom poradí – od začiatku fungovania obchodu až do dnes …
Lucia Hablovičová, Alena Heribanová, Zora Czoborová, Karin Haydu, Kristína Kormúthová, Lenka Šoóšová, Magda Šebestová, Barbora Franeková, Veronika Husárová, Romana Škamlová, Ivana Kičikoleva, Soňa Skoncová, Lucia Forman Habancová, Zuzana Kanisová, Zuzana Ťapáková, Renáta Špačková, Petra Ficová, Nikoletta Rajniaková, Zuzana Ťapáková,..

Akú úlohu má v Star Store návrhár Fero Mikloško?
Fero sa stal už pri otvorení predajne jej patrónom, pretože je špičkou slovenského módneho dizajnérstva a navyše je to môj „storočný“ kamarát. V súčasnosti mi Fero ako človek s obrovským citom pre módu radí a pomáha udržiavať štýlový vizuál interiéru predajne. Občas sa ňou preženie ako búrka a popremiestňuje vystavené veci, tak aby jednotlivé kúsky viac „vypichol“ a aby sa tak stali pre zákazníčky viac viditeľnými. A keďže pritom vždy vytvorí úžasnú atmosféru som mu zato ešte viac vďačná.

Nela Kočišová

Čo pre teba znamená móda?
Móda je mojou vášňou tak ako pre väčšinu žien.

Nakupovanie oblečenia je pre teba vášňou či nutným zlom?
Ako móda tak je mojou vášňou aj nakupovanie. Nie som posadnutá zháňaním najnovších vecí, ale vždy ma poteší niečo originálne, trendové, alebo výhodné.

Si pravá nákupná maniačka?
Myslím, že pred otvorením predajne som od nej nemala ďaleko, ale keďže zaujímavé, štýlové a cenovo výhodné kúsky teraz prichádzajú ku mne “samé“, prenechala by som označenie “nákupná maniačka“ iným…

Pri nákupoch uprednostňuješ kamenné obchody alebo nakupovanie na internete?
Ako som už spomínala, najviac nakupujem vo svojom obchode, ale niektoré veci značiek, ktoré nie sú dostupné v našich zemepisných šírkach si občas kupujem cez internet.

Aký je tvoj najobľúbenejší kúsok v šatníku?
Mojich obľúbených kúskov je viac, ale najviac asi trpím na kožené bundy a jeansy.

Ktorú značku oblečenia máš osobne ty najradšej?
Zo značiek, ktoré nosím to sú PINKO, Replay, Diesel, CNC, Dsquared. Značka, ktorej kúsky obdivujem je zas D&G.

Akú módu uprednostňuješ v súkromí?
Asi najviac ju vystihuje názov street style alebo po slovensky módne trendy ulice. Milujem jeansy, k nim jednoduché voľné tričko a koženú bundu alebo ležérne sako. Alebo kombináciu cigaretové nohavice, priliehavé tielko a jeansová bunda, ale aj mnohé iné… Všeobecne rada kombinujem elegantnejšie kúsky s “bežnými“.

Show room Star Store
Show room Star Store

Patríš ku krásnym ženám. Ako sa o seba staráš?
Musím sa priznať, že to so starostlivosťou o seba nepreháňam. Dodržiavam základné pravidlá o dôkladnom odlíčení, používaní čistiaceho tonika a hydratácii pleti. Na deň zas celoročne používam krémy s vysokým ochranným faktorom keďže mám sklony k pigmentovým škvrnám. Čo sa týka vlasov, používam kvalitné prípravky doporučené profesionálkou Renátou Márovou, s ktorou sa poznám už veľmi veľa rokov. A čo sa týka ostatného, myslím, že sa celkom zdravo stravujem, jem veľa mäsa v kombinácii so zeleninou, nejem múčne jedlá ani prílohy a okrem toho všetkého sa v poslednom období aj trošku hýbem.

Na ktorú kozmetiku nedáš dopustiť?
Nemám svoju obľúbenú značku, ale mám svoje obľúbené výrobky – Lancome Teint Idole Ultra make up, Chanel Poudre Universelle Libre, YSL Rouge Pur Couture, …ktoré mám už overené niekoľko mesiacov, až rokov a stále sa k nim vraciam.

Aký je tvoj názor na skrášľujúce zákroky?
Skrášľujúce zákroky vnímam pozitívne keď sú urobené kvalitne a s “mierou“. Mám však voči nim rešpekt a som presvedčená o tom, že keď sa niekto pre ne rozhodne, či už zo zdravotných alebo estetických dôvodov, mal by sa v prvom rade zveriť do rúk kvalifikovaných odborníkov.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Hviezdny butik STAR STORE nájdete na adrese Dunajská 48, Bratislava :)

Zdieľať: