Akcia čoskoro končí

Ktoré sú najlepšie potraviny pre krásnu pleť?

Zdieľať:

Koža je považovaná za najväčší orgán ľudského tela. Môžeme s istotou povedať, že existujú potraviny, ktoré nám pomáhajú, aby naša pleť vyzerala zdravšie a lepšie. Prinášame ti tieto najlepšie potraviny pre krásnu pleť.

1. Voda

Počula si o tom predtým, ale my ti to povieme znova: Ovocie a zelenina  inklinujú vysoký obsah vody, ale tiež je užitočné jednoducho piť viac vody a to najmä s citrónom. Voda udržuje pokožku dobre hydratovanú a “orosenú” a citrón vo vode podporuje detoxikáciu a antioxidačný účinok.

Čerstvá citrónová voda s tymiánom

2. Zelený čaj

Niektoré štúdie poukazujú kožné výhody zeleného čaju. Zelený čaj znižuje poškodenie slnkom tzn., že zelený čaj sa uplatňuje ako účinná slnečná ochrana proti poškodeniu pleti, blokuje UV lúče. Taktiež znižuje zápaly.

Voňavý zelený čaj

3. Kokosový olej

Hydratuje a zvýšiť antioxidačnú aktivitu, ktorá spomaľuje proces starnutia.

Kokosový olej

4. Sladké zemiaky a mrkva

Vitamín A môže pomôcť s príznakmi predčasného starnutia. Vitamín A je veľmi populárny a dobre známy tým, že dokáže chrániť pokožku. Super potraviny, ako je mrkva a sladké zemiaky obsahujú antioxidanty beta-karotén – predchodca vitamínu A.

Batáty - sladké zemiaky

5. Červené víno

Možno vieš, že červené víno môže byť dobré pre srdce, ale obsahuje rovnaké antioxidanty a živiny, ktoré pomáhajú v boji proti ochoreniu srdca tým, že chránia výstelku ciev, tiež v boji proti známkam starnutia. Jedným z najviac uznávaných zložiek proti starnutiu nájdených v červenom víne je antioxidant, tzv Resveratrol-štúdie preukázali, že resveratrol môže pomôcť zabrániť vzniku krvných zrazenín a znižovať zápal v tele.

6. Mandľové mlieko

Mandľové mlieko je vynikajúcim zdrojom vitamínu E, čo je známy antioxidant. Antioxidanty chránia bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Voľné radikály môžu meniť genetický kód buniek, čo vedie k mutovaniu proteínov. Keď sa spôsobí mutácia, tak výskyt rakoviny je rýchlejší . Voľné radikály často spôsobia nezvratné poškodenie kože.

Mandľové mlieko

7. Ľanové semienko

Ľanové semienko obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú vhodné pre kožné škvrny a vrásky.Tieto mastné kyseliny obsahujú protizápalové a hydratačné vlastnosti, ktoré pomáhajú našej pokožke aby zostala hladká a pružná.

8. Paradajky

Sú bohatým zdrojom selénu a lykopénu, dva veľmi silné antioxidanty. Pomáha eliminovať škody spôsobené voľnými radikálmi. Selén chráni telo pred rakovinou kože, poškodenia slnkom a stareckých škvŕn. Selén môžete nájsť tiež v brokolici, vajciach a v rybách.

Zdieľať: