Akcia čoskoro končí

Maska proti čiernym bodkám: Môj overený, domáci recept

Zdieľať:

Čierne bodky sú, bohužiaľ, súčasťou našich životov aj po prekonaní puberty. Zbaviť sa ich nie je vždy také ľahké a mnohé ženy to riešia páve vytláčaním. Nie je to práve najšťastnejší spôsob, i keď zbaviť sa ich samo o sebe nie je najľahšie. Pôvod čiernych bodiek je nielen v strese a nezdravom životnom štýle, či genetických poruchách, no predovšetkým v nečistotách a špine, ktoré sa nám usádzajú po celej tvári. To však nie je jediné miesto, kde ich môžeme nájsť. Často sú nielen na nose, brade a čele, ale aj na chrbte. Vyhýbať sa riešeniu tohto problému nie je dobrý nápad, pretože môže prerásť do vážnejších kožných problémov. Z tváre musia byť jednoznačne odstránené! Ja som si pre teba pripravila recept, kde sa dozvieš ako vyzerá moja maska proti čiernym bodkám, ktorá ti spor s čiernymi bodkami značne uľahčí.

Pozri si video a zisti ako vyzerá moja domáca maska proti čiernym bodkám

Vznik čiernych bodiek

K vzniku čiernych bodiek dochádza predovšetkým na základe usadzovania sa mazu a nečistôt v póroch po celej tvári. Zásluhu na tom má aj maz, ktorý je produkovaný samotnou pleťou. Horšie však je, ak je produkcia mazu nadmerná. Tá môže byť podmienená aj hormonálnymi poruchami, a preto treba prísť na jej hlavnú príčinu.

Prečo ich nevytláčať?

Nešetrným vytláčaním čiernych bodiek by sme mohli situáciu len zhoršiť. Preto je oveľa šetrnejším a lepším spôsobom odstrániť ich pleťovou maskou. Dokonca, nemusíš míňať ani kopec peňazí v drogérii, pretože ideálne je vyrobiť si práve domácu pleťovú masku, ktorá je často ešte omnoho účinnejšia!

3 zázračné ingrediencie: Sladký med, šťavnatý citrón a voňavá škorica

Med a škorica sú dobre známe predovšetkým vďaka svojim protizápalovým a antibakteriálnym účinkom. To znamená, že čierne bodky, či akné nielen lieči, ale zároveň predchádza opätovnému vzniku. Citrón pleť zároveň čistí a dezinfikuje.

Správna starostlivosť o pleť

K správnej starostlivosti patrí predovšetkým kvalitné a pravidelné domáce čistenie. Občas však môžeš podstúpiť aj hĺbkové čistenie na kozmetike. Dôležité je pravidelne sa odlíčiť a pripraviť si peeling, ktorý pleť zbaví odumretých buniek a zabráni tak upchávaniu pórov.

Starostlivosť aj použité prípravky je treba zvážiť na základe typu pleti. Zvoľ si správne prípravky podľa toho, či je tvoja pleť suchá/mastná/zmiešaná. Zároveň nezabúdaj na jej čistenie ráno a večer a pravidelnú hydratáciu.

Ako predchádzať vzniku čiernych bodiek:

 • pravidelné čistenie
 • špinavé ruky – dotykmi tváre na ňu prenášame nespočetné množstvo baktérií, ktoré škodí pleti a
  spôsobuje čierne bodky
 • pleťové masky – ideálne sú tie, ktoré si vyrobíš sama doma
 • čistiace pleťové náplasti – bežne ich zakúpiš v drogériách a môžeš ich použiť v prípade, že na prípravu
  pleťovej masky nemáš čas
 • pravidelné návštevy kozmetičky
 • správna pleťová kozmetika
 • zdravý životný štýl

Recept:

Ako si videla vo videu, recept je veľmi jednoduchý. Budeš potrebovať:

 • 1 lyžička medu,
 • šťava z polky citrónu,
 • 1/4 lyžičky škorice.

Ingrediencie vymiešaj v miske a aplikuj na čelo, nos a bradu. V žiadnom prípade nie na oblasť okolo očí. Neodporúčam ani na líca, pokožka je tam predsalen citlivejšia. Masku nechaj pôsobiť cca 1 minútku a zmy vlažnou vodou. Ak by ťa pokožka pri kontakte s maskou veľmi štípala, tak si ju zmy okamžite. Po maske je dobré pleť hydratovať s krémom. Maska proti čiernym bodkám

Ďakujem, za sledovanie videa a prečítanie článku. Verím, že ti moja maska proti čiernym bodkám pomôže. Určite mi napíš do komentáru, či to vyskúšaš.

 

Zdieľať: