Akcia čoskoro končí

Lenka Šváchová: Zlatnícke remeslo mám v rukách

Zdieľať:

ls-1Dostala som pozvanie na prvú jedinečnú výstavu  sklenených šperkov 27JEWELRY, ktoré sa konalo v priestoroch slávica. Pod značkou 27JEWELRY tvorí talentovaná LENKA ŠVÁCHOVÁ, s ktorou som urobila rozhovor exkluzívne pre AKADÉMIU KRÁSY.

LENKA ŠVÁCHOVÁ je klenotníčka, zlatníčka a dizajnérka, ktorá tvorí jedinečné a elegantné šperky. Vyštudovala strednú priemyselnú grafickú školu, má vysokoškolské pedagogické vzdelanie. Pri práci učiteľky začala študovať zlatníctvo a klenotníctvo, pretože mala potrebu realizácie a tvorby. Určite to nebola náhoda, pretože zlatníctvo má v rodine od 17teho storočia ako neskôr zistila a v jej rodine sa nachádza vyše 8 zlatníckych generácií, čo ju len utvrdilo v správnosti jej rozhodnutia. Zlatnícke remeslo má Lenka v rukách :) Držíme palce :)

Ako prebieha proces vašej tvorby?

Mám dve línie šperkov, sklenené a zlaté a každá vzniká odlišne. Obe však majú spoločné to, že ich tvorím ja. Tvorím sama sklenenú časť šperku aj striebornú časť šperku. Všetko tvorím ručne. Sklo kombinujem so striebrom. Nič nie je počítačová tvorba. Všetko vzniká intuitívne v mojich rukách. 

Čo vás inšpiruje pri tvorbe?

Nechám sa inšpirovať pohybom materiálu keď s ním pracujem. Pohyb potrebujem najviac pri svojej tvorbe. Nedokážem si šperk naplánovať a rozkresliť. Potrebujem taviť sklo a v línii skla vzniká šperk. V zlatej kolekcii vytváram šperk najskôr ručne, kvapku po kvapke, z vosku a potom ho až prelejem do kovu.

ls-3

Aké materiály používate najčastejšie?

Najviac pracujem so sklom, striebrom a zlatom a briliantami.

Pre akú ženu je určená vaša tvorba?

Toto som sa snažila zistiť dlhšiu dobu :) Pre ženu, ktorá má podobné estetické cítenie ako ja.

Aké sú vaše zákazníčky?

Moje zákazníčky sú rôzneho veku, od 17 rokov do 60 až 70 rokov :) Som z toho veľmi nadšená, pretože spoznávam zaujímavé ženy z rôznych oblastí, čo ma veľmi teší, a naviac majú podobný štýl a estetické cítenie ako ja.

 ls-2

Čo vás robí najviac šťastnou pri vašej práci?

Samotná tvorba, ktorá ma napĺňa, pretože pri nej dávam von energiu. Samozrejme ma baví aj komunikácia so zákazníkom a veľkú radosť mám z toho, keď vidím svoj šperk na samotnej zákazníčke. Najviac ma napĺňa vsadiť istý príbeh do šperku.

Kde sa dajú zakúpiť vaše šperky?

Na Slovensku v obchode slávica, v Prahe Designum, La Gallery Novesta, Kurator, Debut, Galerie Září, Brno-Tako alebo priamo v eshope www.27jewelry.com.

Spoznaj krásne šperky od 27JEWELRY

7

6

5

4

3

2

1

a

b

c

d

e

Zdieľať: