Akcia čoskoro končí

Rozdelenie kozmetických štetcov – 8 základných druhov

Zdieľať:

Kúpila si si celú sadu štetcov, ale vieš používať iba niektoré z nich? To je veľká škoda. My v Akadémii krásy ťa naučíme, aké je základné rozdelenie kozmetických štetcov. Pozorne si prečítaj, ktorý štetec na čo slúži a aplikuj svoje nové vedomosti v líčení.

1. Základný štetec – je navrhnutý pre dokonalé, hladké a bezchybné ťahy. Jeho štetiny sú pevne zabalené v kuželovom hrote. Aplikuje sa s ním kompaktný púder.

2. Krycí štetec – pevný, široký štetec s takisto širokou špičkou je určený na použitie korektoru pod oči a maskovanie rôznych nedokonalostí.

3. Štetec na bronzer – pevný, guľatý štetec s jemnými štetinami je ideálny pre použitie bronzera alebo sypkého púdra.

4. Vejárovitý štetec – jemné štetinky formované do tvaru vejára skúžia najmä na roztieranie už aplikovaného púdra a získanie jemných kontúr. Tiež sa používa po použití očných tieňov, v prípade, že sa prášok z nich dostal pod oči.

Štetce na líčenie

5. Štetec na líčka – vyrobený z jemných vlákien a má guľatý tvar. Je ideálny pre zvýraznenie lícnych kostí.

6. Štetec na očné tiene – veľké, ploché, krátke a štetinky sú vynikajúce pre pokrytie. očného viečka tieňom. Mäkké štetiny majú skosenú hranu pre hladký “ťah” bez potiahnutia viečka.

7. Štetec na očné linky – ideálny pre presné línie očnej linky. Tenký, pevný a skosený koniec zabezpečí dokonalé líčenie, či už dymových alebo mačacích očí.

8. Štetec na kontúry pier – krátke, tenké a pevné štetinky sú predurčené na presné kreslenie kontúr pier.

Pomohla ti táto lekcia krásy? Používaš ešte iný štetec? Podeľ sa o svoje znalosti alebo názor v komentári.

Zdieľať: