Akcia čoskoro končí

Laci Strike: Najvýraznejšia osobnosť street dance scény na Slovensku!

Foto: Katarina Bell / lacistrike.com

Zdieľať:

Foto: Katarina Bell / lacistrike.com
Foto: Katarina Bell / lacistrike.com

Úspešný muž, tanečník, choreograf, pedagóg, zakladateľ Street Dance Academy, rodák z Handlovej, predstaviteľ mnohých tanečných štýlov.

Dosiahli ste nevídané. Na doskách SND nielen v Bratislave ale aj v Košiciach predstavenie Julio a Romea. Ako vznikol tento nápad?
Nápad vznikol spontánne. Rád mám výzvy. Okrem toho bol to vždy sen mať spoluprácu so SLOVENSKÝM NÁRODNÝM DIVADLOM. A urobiť divadelné predstavenie. Teraz už pomaličky rozmýšľam nad druhým.

Hip hop sa posúva. Dôležitý je však jeho základ, jeho podstata. Súhlasíte?
Ale áno. Nájzákladnejšie je aj tak byť sám sebou. Objaviť svoj vlastný rukopis, tak ako keď dobrý rapper má svoj flow a rozoznáte ho od ostatných. Dôležitá je aj technika. Prvých 15 rokov je najtažších…. :)

Prečo práve hip hop?
Mám rád slobodu, ktorú mi dáva. Neučil som sa počúvať tie skladby. Od začiatku som ich miloval a cítil. Moja verzia tanca bola a aj je prirodzená reakcia na hudbu. Nerobil som to preto, že by to bolo moderné…vtedy to nikto nepoznal. Mne sa to proste páčilo. Bolo nenormálne ťažké zohnať informáciu. Je to vydreté. Ctím to a vážim si to. Milujem to a nemôžem bez toho byť. Taký je môj hip hop. Nie je to pondelok a streda na treningu 90 minút. Je to, že ma v piatok podvečer, už svrbí…že potrebujem ísť na párty tancovať. Vďaka bohu za ženu, ktorá mi rozumie… :)

Ako trávite váš voľný deň?
Napľňaním cieľov. Som taký. Potrebujem to. Baví ma vymýšľať projekty a makať na nich. Mám rád vystúka a aj moju skupinu. Samozrejme, že TERAZ je rodina na PRVOM mieste. Ale aj jesť treba.

Kde čerpáte energiu?
Keď som unavený veľa spím ak sa dá. Občas to potrebujem. Aj niekoľko dní po sebe. Väčšinou začiatkom roku. Do roka mám ale aspoň tri krát stavy, že potrebujem odísť niekam preč zo Slovenska. Nie preto, že by som to tu nemal rád, ale preto, že potrebujem byť sám a niekde, kde ma niekto nepozná a necítim na sebe tie pohľady. Vtedy si ten čas užívam vždy s rodinou. Zdrháme vždy na to isté miesto. Máme to tam radi. Kanárske… A jeden týždeň za rok aj úplne sám bez kontroly spánku, bez toho aby ma niekto naháňal,  žiadny budík… nedá sa to často, ale len vtedy si ozaj oddýchnem.  Firmu máme 12 rokov. A voľných víkendov v roku veľmi málo…

Foto: Katarina Bell / lacistrike.com
Foto: Katarina Bell / lacistrike.com

Aké sú vaše ciele do roka 2015?
HMMMM. Viac hrať ako DJ. Tancovať a pokračovať v STREET DANCE ACADEMY a dokončiť bočný internetový projekt s mojim kamošom, rozbehnúť pomaly tréningy na daľšie divadelné predstavenie.  A samozrejme dopriať si viac kľudu a byť s rodinou.

Ste pedagóg tanca. Prísny a náročný? Alebo naopak zábavný?
Zábavný aj prísny. Ale je taká ťažká doba, že vyvolať zápal v ľuďoch nedokáže len tak hocikto. Snažím sa. Sály sú plnšie ako posledné roky. To ma teší.

Ako si spomínate na svoje začiatky? Muselo byť náročné odísť do Barcelony, ako svoje rozhodnutie vnímate s odstupom času?
Najlepšia skúsenosť. Nemakáš – neješ. Jednoduché…Nezabudnem.

Akú módu preferujete v súkromí?
Tepláky a tričko.

Pri slovách maximálny relax vás ako prvé napadne?
Voľná nedeľa poobede s partnerkou pod dekou. Sme len tak v gaťkoch a trenkoch. V telke beží Winetou pri ktorom zaspávam, lebo mám plné brucho. Kľud. Takže to je pre nás úplné SCI FI. J Vlastne to tak máme aj teraz akurát sme pod dekou štyria. Sťastní.

Čo máte rád? Okrem cigár a tetovania?
Rodinu. Môj život. Whisky.

Viete si na sebe predstaviť obtiahnuté tričko, úzke nohavice? A šiltovku zabudnutú doma?
Viem. Občas sa to stane. Ľudia ma vtedy nespoznávajú.

Anička tvorila kostýmy na vaše vystúpenia. Pomáha aj vám s oblečením, stylingom?
Áno, má to v krvi. Ona je super. Vie utkať aj koberec. Danko ho má v detskej. Teraz robí druhý.

Na čo ste minuli svoje prvé zarobené peniaze?
Na tenisky.

Foto: Katarina Bell / lacistrike.com
Foto: Katarina Bell / lacistrike.com

Aký ste ocino, čím vás zmenilo otcovstvo?
Dúfam, že dobrý. Každého človeka to zmení. Inak sa nastavia pudy. Najväčší strach už nie je o seba ale o rodinu. Zodpovednosť nastúpila.

Ako sa udržiavate vo forme?
Cvičím, tancujem a stravujem sa ako sa dá. Chce to ale svoj čas. Tak makám popri tom všetkom. Cítim sa fajn, Anička ma podporuje. V nedeľu ale nie. Pečie koláče. J

Čím ste chceli byť v detstve?
Ako každý chlapec… Smetiar.

Ste známa osoba, pre veľa tínedžerov ste vzorom, je to pre vás zväzujúce alebo vás to teší?
Nie zväzujúce ale zaväzujúce. Snažím sa žiť tak normálne. Aj keď nie som žiadne neviniatko, nepotrebujem sa chovať ako blb. Štve ma, keď niekedy dostanú nejaký negatívny signál. To ich ovplyvňuje. Je mi jedno, že to je pre mnohých „nuda“.  Prezentujem sa robotou.

Čo pre vás znamená krása?
Fúha…nad týmto som nejako nerozmýšľal. Je to totiž veľmi subjektívne. Niekto si isto povie, že som hrozne potetovaný a niekto iný zasa, že mám parádne kerky.

Aké sú vaše plány do budúcna? Čo pripravujete nového?
To už som spomenul…Radšej Vás pozdravím a rozlúčim sa. Majte sa fajn a nech sa Vám darí.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Zdieľať: