Akcia čoskoro končí

Kristína Jurkaninová: Zapáčilo sa mi prekonávať samú seba

Zdieľať:

Ako malé dievčatko snívala o tom, aby vyzerala ako ostaté deti, pekná, štíhla a s veľa kamarátmi. Sen sa jej splnil na strednej škole, no cesta za ním bola dlhá a vyžadovala si dávku odhodlania a vnútornej sily. Kristína Jurkaninová to však zvládla! Jej štartovacia hmotnosť bola 110 kilogramov a dohromady sa jej podarilo schudnúť neuveriteľných 40 kíl! Dnes je z nej sebavedomá žena s veľkým srdcom, ktorá nám o tejto ceste za snom, živote, ale aj záľubách porozprávala viac.

„Spočiatku to ide ľahko a rýchlo, no potom sa to pribrzdí a celý proces sa spomalí.“

Kristína Jurkaninová

S príchodom na strednú školu  si povedala, že chce konečne vyzerať dobre, byť zdravá, a že od svojho rozhodnutia neupustí. Prechod od prejedania sa pred televízorom k zdravému životnému štýlu nebol ľahký. Na všetko si bolo treba zvyknúť, avšak s úpravou stravy sa chudnutie bleskurýchle rozbehlo. Tú zároveň považuje aj za najúčinnejšiu metódu v prípade chudnutia. Postupne pridala aj cvičenie, ktoré si podľa vlastných slov zamilovala.

„Prišla som na strednú školu a povedala som si, že už viac nemôžem byť taká tučná!“

Kristína Jurkaninová

Za to najdôležitejšie počas takejto životnej premeny považuje dostatok motivácie a podpory. Podľa jej slov by to bez pevnej vôle a rodiny, ktorá jej bola oporou, s najväčšou pravdepodobnosťou nezvláda. Hovorí, že je to naozaj skvelý pocit, keď ťa na ulici zastaví niekto známy a pochváli, ako dobre vyzeráš. Človeku to dodá energiu aj motiváciu do ďalšieho cvičenia.

„Psychika a správne nasmerovanie mysle dokáže ovplyvniť naozaj veľa.“

Kristína Jurkaninová

Sebamotiváciu si postupom času upevnila aj vďaka osobnému trénerovi, ktorý jej pomohol najmä v období, kedy sa dostavila kríza. Tú by mal očakávať každý, kto zvádza podobný boj sám so sebou.  Ide prevažne o celkové poľavenie jedálnička a cvičenia. Je veľmi dôležité prekonať tieto dni a je na každom jednotlivcovi, aký spôsob si vyberie. Dnes je už Kristína v štádiu, kedy jej cvičenie dokáže zdvihnúť náladu a zlepšiť zlý deň.

Vďaka trénerovi sa už pol roka venuje aj silovému trojboju. Zdvíhanie ťažkých váh ju dokázalo opätovne naštartovať a povzbudiť. Tvrdí, že sa jej zapáčilo prekonávať samú seba a čoskoro ju čaká aj súťaž. V budúcnosti si vie sama seba predstaviť aj ako fitness trénerku.

„Ženy sa boja zdvíhať ťažké váhy, pretože si myslia, že naberú veľa svalstva. Väčšinou sa preto venujú kardiu. Pre mňa je beh formou relaxu.“

Kristína Jurkaninová

Toto životné obdobie ju do značnej miery ovplyvnilo. Schudnutie pokladá za doposiaľ najväčší úspech vo svojom živote. V udržiavacom režime, kde sa práve nachádza väčšina ľudí čo-to opäť priberie, no hovorí, že nekončí, ale chudne ďalej.

Rada si zdravo varí a recepty často kreatívne pretvára. O 5 rokov sa vidí ako podnikateľka s vlastnou cukrárňou, nakoľko sa jej vášňou stalo pečenie. Rovnako chce napredovať aj v cvičení.

kristina-jurkaninova

„Nemám cieľovú hmotnosť. Všetko čo chcem je byť spokojná sama so sebou a v dôsledku toho byť šťastná.“

Kristína poukazuje na to, aké dôležité je, aby si ženy uvedomili zopár skutočností:

  1. Predovšetkým ty určuješ, ktorým smerom sa bude pohybovať ručička na váhe.
  2. Je dôležité byť spokojný sám so sebou a nesnažiť sa, aby s nami boli spokojní všetci ostatní.
  3. Ak sa budeš neustále kritizovať, ako zle vyzeráš, len veľmi ťažko dosiahneš svoj cieľ.
  4. Dokonalosť v oblasti vzhľadu neexistuje.
  5. Je dôležité stanoviť si splniteľné ciele.

Kristína ukončila náš rozhovor veľmi múdrou a výstižnou vetou:

„Nesnažím sa o dokonalosť, ale o tú najlepšiu verziu samej seba.“

Kristína Jurkaninová

Je jasné, že toto dievča nie je jediným na svete, ktorému sa podarilo schudnúť nemalé množstvo kilogramov. Čo je však oveľa dôležitejšie, v dôsledku toho aká bola a akou je dnes, má schopnosť pristupovať k ľuďom oveľa citlivejšie bez akýchkoľvek známok povrchnosti. Veľmi dobre vie, aké  je byť považovaná za inú a odlišnú.

Dnes srší pozitívnou energiou, priateľov si môže vyberať a s prehľadom dokáže rozlíšiť skutočné hodnoty v živote. Čo môže byť dôležitejšie?

Kristínu môžeš sledovať aj na Instagrame: https://www.instagram.com/_kikinaaa_/

Zdieľať: