Akcia čoskoro končí

Ako na to: Jemné a hebké päty, po ktorých túži každá žena

Zdieľať:

Počas tohto leta som mala možnosť odpozorovať a uvedomiť si, aká dôležitá je správna spravodlivosť o chodidlá pre ženy, ktoré túžia nosiť sandáliky a obuv, ktorá chodidlá odhaľuje. Nemenej podstatné je zdôrazniť ich pozitívny estetický účinok, ktorý so sebou prinášajú. Suché, drsné, prípadne popraskané chodidlá a päty sú nepríjemné nielen na dotyk, ale aj na pohľad. Vyriešiť tento problém však určite nie je nemožné. Postačí dodržiavať  niekoľko chytrých tipov.

Venuj im pozornosť aj počas sprchovania

Je to oveľa jednoduchšie ako sa zdá. Počas čakania za pôsobením kondicionéra na vlasoch sa jednoducho môžeš zbaviť odumretých buniek piat, a to napríklad vyšúchaním pomocou pemzy. Rovnako môžeš použiť aj telový peeling, ktorý ťa zbaví nečistôt, chodidlá vyčistí a zanechá v najlepšom stave. Pre dosiahnutie lepších výsledkov sa odporúča praktizovať to na dennej báze.

Krém po sprchovaní zohráva naozaj dôležitú rolu

Každé sprchovanie, či kúpeľ naše telo vysušuje. To je dôvodom, prečo je dobré kompletne sa natrieť hydratačným telovým krémom hneď po opustení sprchy. Telové mlieko dodá tvojej pokožke dostatok hydratácie a zanechá ju príjemnú na dotyk aj na pohľad. Pokiaľ ide o chodidlá, telové mlieko sa musí dobre vstrebať, inak by si sa na šmykľavej dlážke v kúpeľni mohla veľmi ľahko pošmyknúť a ublížiť si. To predsa nechceme.

Vazelína z lekárne ako zázrak počas noci

Na túto procedúru prichádza ideálny čas počas víkendov. Vtedy, máme viac času a v posteli môžeme pokojne zostať o čosi dlhšie. Zájdi do lekárne a kúp si vazelínu, má totiž skvelé hydratačné účinky. Hrubšou vrstvou ju natri na nohy a obuj si ponožky. Ak ťa to nebude obťažovať, pokojne môžeš na nohu najskôr navliecť igelit, zabrániš tak vstrebávaniu vazelíny do ponožiek. Ponožky ráno vyzuj a z rozdielu budeš uchvátená. Je to jednoduché, rýchle a efektívne!

Masáž chodidlám ulahodí

Ak budeš nohy po nanesení vazelíny masírovať, skôr sa do chodidiel vstrebe. Masíruj si chodidlá v smere a proti smeru hodinových ručičiek, minimálne pätnásťkrát a popreťahuj si prsty. Stimuluješ tak krvný obeh, pomôžeš vazelíne lepšie sa vstrebať, zabrániš tým suchosti nôh a zlepšíš ich celkové zdravie.

Pohodlné a kvalitné topánky sú najväčšou prioritou

Nepohodlné topánky počas celého dňa pôsobia na nohy ako pasca. Naše chodidlá si totiž zaslúžia kvalitné topánky s dostatočným odpružením. To sa v prípade lodičiek a sandálikov nedá síce splniť stopercentne, ale je treba nosiť pohodlnú obuv tak často, ako sa to len dá. Ide o to, aby si sa vyhla obuvi, ktorá spôsobuje pľuzgiere a mozole. Tie môžu totiž viesť k trvalému tvrdnutiu pokožky.

Dopraj si odbornú starostlivosť a rozmaznávanie na pedikúre

Raz za čas si je naozaj treba dopriať pedikúru. Profesionáli dokážu s chodidlami narobiť skutočné zázraky. Vymočia ich vo vode, aplikujú účinný peeling a dostatočne ich hydratujú. Ich služby by rozhodne nemali byť považované za zbytočné vyhodenie peňazí, či stratu času.

Urob zo starostlivosti o chodidlá každodennú rutinu!

Je samozrejmé, že žiaden zázračný tip ti nepomôže na počkanie, pokiaľ z neho neurobíš pravidelnú rutinu. Všetko je to o opakovaní jednotlivých procedúr a pravidelnej neúnavnej hydratácii. Čím viac sa budeš snažiť, tým lepšie výsledky sa dostavia. Koniec koncov, pohľad na nesympatické chodidlá v krásnych topánkach nezachránia ani tie krásne topánky. V prvom rade je treba dbať na estetickú stránku chodidiel, až potom voliť obuv.

Zdieľať: