Akcia čoskoro končí

JARNÝ DETOX: 6 dôvodov prečo piť citrónovú vodu!

Zdieľať:

detox

Zima už skončila a naše telá sú pripravené na očistu. Áno, jar je to obdobie, kedy je najlepší čas na detox. V tomto článku si predstavíme jednu najuznávanejších potravín na detox a to citrón!

Pozrime sa na to, čo všetko dokáže pohár citrónovej vody: 

1. VYVAŽUJE pH V TELE

Možno sa ti zdá, že citrón je kyslý, avšak má neuveriteľné alkalizujúce vlastnosti. Dokáže vyrovanáť pH v tele!

2. ZLEPŠUJE TRÁVENIE

Citrónová šťava obsahuje kyselinu, ktorá je veľmi podobná tej v žalúdku. Pitím citrónovej šťavy sa ti urýchly trávenie. Citrón je veľmi prospešný, ak trpíš poruchami trávenia, nadúvaním alebo pálením záhy.

3. POSIĽŇUJE IMUNITNÝ SYSTÉM

Pitie čerstvej citrónovej šťavy s vodou napomáha k zdravému fungovaniu imunitného systému. Citrónová šťava umožňuje telu absorbovať viac železa, čo je nevyhnutná živina pre imunitný systém. V tomto prípade platí porekadlo “prevencia je lepšia ako liečba”. Pravidelným pitím citrónovej vody môžeš zabrániť veľa chorobám.

4. ČISTÍ MOČOVÉ CESTY

Denné pitie citrónovej vody zabezpečuje čistenie a funkčnosť močových ciest. Vďaka citrónovej vode sa telo zbavuje odpadu rýchlejšie, čo znižuje riziko hromadenia baktérií v tele. Zabraňujeme tým infekciám a iným ochoreniam.

5. DETOXIKUJE PEČEŇ

Pečeň je v tele hlavnou čističkou. Pre ľudí, ktorý nemajú zdarvý životný štýl (alkohol, nezdravé jedlo,…) je veľmi dôležitá očista pečene. Citrónová voda tomu veľmi pomáha, pretože zvyšuje produkciu žlče, ktorá je potrebná na trávenie.

6. OSVIEŽUJE

Citrónová voda je vraj omnoho lepší nápoj na ráno ako káva… Osvieži, dodá energiu a dokonca bojuje so zlým dychom. Môj TIP je pridať si do vody s citrónom aj chia semienka :)

Je úžasné, ako jeden pohár vody s citrónovou šťavou denne môže zmeniť život! Ja som si z toho urobila zvyk a od dnes by to mohla byť  aj tvoja rutina, čo povieš? :)

 

Zdieľať: