Akcia čoskoro končí

Jablčný ocot – zázrak nielen pri chudnutí!

Zdieľať:

Dôkazov o tom, že príroda je najlepší pomocník pre naše zdravie aj krásu je nespočetné množstvo. Produkty z obchodov a chemikálie v nich obsiahnuté sú síce účinné, no vedia niekedy urobiť aj riadnu šarapatu. Preto by si mala čo najčastejšie siahať po tom čo ponúka príroda. Dnes sa pozrieme na jeden z nich – jablčný ocot.

Zloženie jablčného octu

Obsahuje celý rad prospešných vitamínov a látok ako vitamíny A, B1, B2, B6, C, ďalej horčík, vápnik, draslík, železo, sodík a fosfor, kyselinu listovú a jablčný pektín. Všetky tieto látky sú pre zdravie a správne fungovanie organizmu dôležité.

Jablčný ocot

Jablčný ocot a zdravie

Jablčný ocot je výborným pomocníkom pre tvoje zdravie. Je to akýsi všeliek, ktorý sa používa pri tráviacich ťažkostiach (nadúvaní, hnačke), podporuje metabolizmus, prispieva k tvorbe červených krviniek, má priaznivý vplyv aj na priebeh menštruácie, pri poraneniach kože (modriny, odreniny, opuchy), pri bolestiach zubov a chrípke. Možno ho piť aj preventívne a to každé ráno pred jedlom 2 dcl čistej vody s 1 lyžicou octu, maximálne však 2 týždne, aby si si nepodráždila žalúdok.

Jablčný ocot a chudnutie

Veľmi známa a používaná metóda. Jablčný ocot potláča chuť do jedla, zvlášť na sladké. Stačí pohár vody s malou lyžičkou octu vypiť pred každým jedlom. Spočiatku môže byť ocot nepríjemný, tak si ho môžeš osladiť medom pokiaľ si celkom zvykneš. Pamätaj však, že táto kúra by nemala byť dlhodobá.

Jablčný ocot a krásna pleť

Používa sa pri suchej, ale aj problematickej pleti. Najčastejšie sa z neho vyrába pleťové tonikum a to zriedením octu vo vode v pomere 1:1. Pokožku do hĺbky vyčistí, napne a pravidelným používaním mierne zjednotí tón pleti. Takisto je účinný aj proti akné a vyrážkam, pigmentovým škvrnám a rôznym kožným zápalom. Stačí naniesť vatovým tampónom na postihnuté miesto pre spaním a nechať pôsobiť až do rána.

Jablčný ocot a lesklé vlasy

Najčastejšie sa používa pri rýchlo mastiacej sa vlasovej pokožke, lupinám. Výsledkom sú krásne, lesklé a hladké vlasy. Jablčný ocot bojuje aj proti rozštiepeným končekom a stimuluje rast vlasov. Domácich receptov s použitím jablčného octu je mnoho, napr.:

  • pre lesklé vlasy stačí ak ich budeš pravidelne preplachovať vlažnou vodou s octom. Na 1 liter vody postačí 1 lyžica octu.
  • pre zdravé vlasy poslúži maska z lyžičky jablčného octu, 2 lyžíc olivového oleja a 2 bielok. Nechaj pôsobiť pol hodinu a zmy šampónom.
  • pre vlasy bez lupín vmasíruj malé množstvo jablčného octu do vlasovej pokožky. Ocot odstráni odumreté bunky a hydratuje vlasovú pokožku. Kúru opakuj po dobu 1 týždňa a vždy, keď sa lupiny objavia znovu.

Jablčný ocot pre vlasy

Jablčný ocot je dostupný, lacný a veľmi účinný ako pre zdravie, tak pre krásu tvojho tela. Nevýhodou môže byť jeho vôňa, ale použitím tých správnych produktov aj na tento problém existuje riešenie. Výhody určite mnohonásobne prevažujú, preto neváhaj a využi aj ty jeho zázračnú silu!

Zdieľať: