Akcia čoskoro končí

Ivana Kičikoleva: Čo vyžaruješ, to priťahuješ

Zdieľať:

Úspešná a krásna modelka s bulharskými koreňmi patrí pravidelne k najlepšie oblečeným známym ženám. Okrem modelingu je členkou tanečnej skupiny Spin Dance Group. Čo pre ňu znamená móda a ako sa o seba stará nám exkluzívne prezradila Ivana Kičikoleva.

Čím si túžila byť v detstve?
Od malička som si robievala srandu, že budem ministerka ;). Netuším, kde sa to vo mne vzalo, ale už o pár dní budem končiť vysokoškolské štúdium odbor verejná politika, verím, že úspešne, takže sen si možno splním. Čo by ma však ani vo sne nenapadlo bolo, že budem modelka, to prišlo nečakane a som zato vďačná, tú prácu si užívam ;)

Ako dlho sa venuješ modelingu?
Prvá skúsenosť s modelingom prišla, keď som mala 15 rokov, oslovila ma pani z agentúry na ulici a bolo. Neskôr však prišla stredná škola a modeling šiel bokom, iba počas prázdnin som vždy vycestovala za ponukami. Ak by som to však mala zosumarizovať, tak naplno sa mu venujem od mojich 20 rokov až po súčasnosť, avšak paralelne začínam rozmýšľať už aj nad inou formou zárobkovej činnosti.

Ivana Kičikoleva
Foto: Stanislava H. Hricová

Čo ťa priviedlo práve k modelingu?
Náhoda ;). Ja však na náhody neverím, verím v to, že čo sa má stať tak sa stane, čiže to tak malo byť ;).

Modeling nie je prechádzka ružovou záhradou. Čo je pre teba na tvojej práci najťažšie?
To máš pravdu, že modeling nie je prechádzka rajom, ale vraví sa, že čo ťa nezabije, to ťa posilní ;). Najťažšie boli určite začiatky, to mi dá za pravdu asi každá modelka. Človek je ďaleko od rodiny, na cudzích miestach a s cudzími, nie vždy milými ľuďmi. Musela som sa naučiť sebestačnosti, zodpovednosti a samostatnosti, inak by som vždy išla s plačom domov….a to som nechcela. Dnes za tieto skúsenosti ďakujem, lebo mi dali veľa. Po tých rokoch si modeling užívam, pracujem už poväčšine iba v nemecky hovoriacich krajinách a s ľuďmi, ktorých mám rada.

Dokážu sa modelky medzi sebou aj úprimne kamarátiť alebo medzi vami vládne vždy rivalita?
S modelkami je to ako v každej inej väčšej firme ;). Rivalita je všade v každom zamestnaní si myslím. Jediný rozdiel vidím v tom, že pokým v zamestnaní musí človek ukázať čo vie, my ideme „s kožou na trh“, lebo klient si vyberá na základe výzoru. Odmietnutie klientom netreba brať ako osobné zlyhanie, ale čisto obchodné, že „momentálne nemá pre mňa vhodnú prácu“. Trvalo mi však nejaký ten rok, kým som sa to naučila. Tým pádom sa však vytratila u mňa aj rivalita, ako to majú ostatné to netuším, ale určite sú aj také, čo vedú neustály boj so sebou aj okolím ;).

Ktorá svetoznáma modelka je pre teba inšpiráciou alebo vzorom?
Mám ich viac, lebo každá sa mi páči kvôli niečomu inému. Čo sa postavy a sexapealu týka, tak napríklad Iza Goulard. Krásna žena s krásnym telom. Charizmou ma najviac očaruje vždy Daniela Peštová alebo Tereza Maxová. Je ich veľa, veď byť mužom, tak ani vybrať by som si nevedela ;)))))

O modelkách a jedle koluje veľmi veľa informácií, ako sa stravuješ? Ktorá kuchyňa ti je blízka?
Ja som asi výnimka čo potvrdzuje pravidlo ;))))) lebo to vie celá moja rodina, že keď som hladná, nie je so mnou reč. Ja sa stravujem, dovolím si tvrdiť, čím ďalej tým zdravšie, rada skúšam nové chute, najmä v krajinách kam cestujem. Milujem slovenskú kuchyňu, ale aj japonskú a mexickú.

Ivana Kičikoleva
Foto: Mário Gotti

Ktoré krajiny si pracovne navštívila?
Fuuu….už je ich teda dosť, musím sa pochváliť ;))). Rada spomínam na Japonsko, Čínu, grécke Atény, do tých som sa zamilovala. Určite Miláno v Taliansku, Londýn, Miami, Istanbul a celé Nemecko a Švajčiarsko mám pracovne precestované.

Máš nejaký nepríjemný zážitok z fotenia?
Nepríjemný je asi silné slovo, skôr by som povedala, že ľadový ;)))). Poviem k tomu iba toľko, že je náročné fotiť plavky v exteriéri, keď je zima.

Patríš medzi najlepšie oblečené známe ženy. Aký je tvoj vzťah k móde?
Za takýto kompliment veľmi pekne ďakujem. Módu mám veľmi rada, veď ma živí a je to tiež vec, ktorej by som sa venovala aj keby ma neživila ;))). Myslím to tak, že klasickú otázku, že Čo na seba? Riešim každý deň a rada sa „nahodím“ ;))). Veď, ktorá z nás nie… ;)))

Aký je tvoj najobľúbenejší módny návrhár?
Ja mám rada extravaganciu, ale tiež do určitej miery…čiže takú nositeľnú. Páči sa mi značka DSQARED 2 je taká športovo-štýlová, ale aj elegancia má niečo do seba…napríklad taký LANVIN.

Uprednostňuješ kamenné obchody alebo nakupuješ cez internet?
V dnešnej dobe je to už jedno….využívam obe….internet ak hľadám niečo cielene, čo nie je u nás a kamenné vtedy keď mám nakupovanie ako relax ;)))

Máš nádhernú postavu. Vďačíš za ňu genetike alebo je to poctivo vydretá práca?
Túto otázku som dostala už veľakrát. Vďačím genetike, to áno. Ale aj ja mám svoje miesta na postave, ktoré by možno dokázali byť lepšie, ale asi to teda dobre maskujem, keď si to zatiaľ nik nevšimol ;))). Rada pre mladé kočky….zadok a brucho sa musí „tunovať“ stále, tým sa riadim aj ja.

Ktorú časť svojho tela máš najradšej?
Budem znieť samoľúbo, ale páči sa mi celé moje telo. Mám extrémne dlhé nohy, ktoré som dostala ako dar od Boha, čiže asi tie, ale ako vravím….moje telo môj chrám.

Čo pre teba znamená krása?
V dnešnom svete, selfies a iba dokonalých fotiek na nete, som jej už trošku „objedená“. Ja sa tiež o seba starám, to áno, aj chcem byť pekná, ale podľa mňa je základ čo žena vyžaruje zvnútra. Vždy, keď sa to niekde povie, si možno ľudia myslia, že to je iba také klišé…..ale opak je pravdou. Čo vyžaruješ, to priťahuješ.

Akú kozmetiku používaš najradšej?
Ja som v kozmetike úplne ovplyvniteľná ;). Nemám žiadnu vyhranenú značku, používam čo mi je doporučené, alebo keď sa mi zapáči flakón ;))).

Ivana Kičikoleva
Foto: Internet/Nový Čas

Ako najradšej relaxuješ?
Dolce farniente….v preklade „sladké ničnerobenie“ ;)))). To je môj relax, ale tiež milujem čítať knihy….najmä duchovné a motivačné. Alebo mám partiu kamarátok, s ktorými podnikáme veľa výletov a to je pre mňa neskutočný relax plný smiechu a zábavy….a nemyslím tým iba v bare ;)))

Venuješ sa aj tancu. Vyjadruješ cez tanec svoje emócie?
Venovala som sa, teraz už pomenej. Áno, tancom sa dá vyjadriť všetko….veď prečo ženy najviac zvádzajú mužov práve na diskotéke??? Lebo reč tela povie všetko…

Aký názor máš na skrášľujúce procedúry?
Pozitívny, lebo ich sama mám. Keď sa to začalo, tak to vo veľkom každý riešil, že ona má TO a ona zas TO…..ale dnes je toho už tak veľa, že je to bežná vec….svedčí o tom aj preplnený diár môjho kamaráta plastického chirurga, ktorý má najbližší termín o rok ;))). Ak to niekomu pomôže cítiť sa lepšie, nie je to vec nikoho iného iba jeho a môže sa slobodne rozhodnúť.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré :)

Zdieľať: